نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات Moz نباشد.

صفحات نتایج جستجوی گوگل متنوع‌تر و حتی تعاملی‌تر می‌شوند، که باعث می‌شود هر مطالعه کلیکی در آنجا بسیار کمتر قابل اعتماد باشد، زیرا هیچ دو مجموعه از نتایج جستجو یکسان نیستند.

اما نویسندگان و تولیدکنندگان محتوا چقدر بر نحوه نمایش محتوایشان در جستجو کنترل دارند؟ همانطور که مشخص است، آنها در مورد بهینه سازی تکه های جستجوی خود گزینه های بسیار کمی دارند!

آناتومی یک قطعه جستجوی استاندارد

قطعه استاندارد جستجوی گوگل در طول سال ها تغییر کرده است، اما در اصل همه عناصر کلیدی هنوز وجود دارند:

 • عنوان یا عنوان قطعه قابل کلیک (به رنگ آبی)

 • شرح آن صفحه (حدود دو سطر – طولانی شد بدون هیچ دلیل خاصی چند سال پیش، اما اکنون به نظر می رسد به دو خط بازگشته است)

 • مسیر URL (قبلا سبز بود، حالا سیاه است)

در یک دستگاه تلفن همراه، یک لوگوی کوچک نیز در کنار URL وجود دارد:

در اینجا میزان کنترل شما بر روی این عناصر استاندارد قطعه جستجوی خود (به ترتیبی که در حال حاضر ظاهر می شوند) آورده شده است:

لوگو

Google هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام تصویر در کنار URL شما نمایش داده شود از فاویکون سایت شما استفاده می کند. این به این معنی است که شما دارید کنترل کامل در این قسمت از قطعه جستجو.

مسیر URL

این روزها، گوگل تمام تلاش خود را برای نشان دادن این موضوع انجام خواهد داد مسیر URL معنی دار (تقریباً مانند خرده نان) به جای آدرس اینترنتی صفحه. این شامل:

 • دامنه: من هیچ تحقیقی برای پشتیبانی از این موضوع ندارم، اما من شخصاً همیشه هنگام انتخاب روی گزینه کلیک، نام دامنه را اسکن می کنم. همانطور که گفته شد، انتخاب شما برای یک نام دامنه ممکن است تا حدودی بر میزان کلیک شما تأثیر بگذارد (اگر کار به‌خوبی انجام دهید و یک نام دامنه جذاب را انتخاب کنید) کنترل کامل روی این قسمت از قطعه ابزارهایی مانند نام گذاری کنید در یافتن دقیقاً آن نوع دامنه هایی که کوتاه، به یاد ماندنی و شوخ هستند، تخصص دارند.

 • خرده نان یا URL کوتاه شده: شما می توانید استفاده کنید طرح آرد سوخاری برای وادار کردن Google به استفاده از breadcrumb به جای URL، و تماشای کنسول جستجوی خود را برای دیدن اینکه آیا این به کلیک کردن کمک کرده است یا خیر:

عنوان

گوگل قبلاً برای تولید عنوان قطعه جستجو به عنوان صفحه تکیه می کرد، اما اخیراً بیشتر و بیشتر آن قسمت را بازنویسی می کند.

همانطور که گفته شد، همچنان توصیه می شود که عنوان خود را بهینه سازی کنید تا شامل کلمات کلیدی و جلب کلیک های بیشتر شود – و امیدواریم گوگل آن را دست نخورده نگه دارد.

شرح

گوگل سال‌ها بدون استفاده از توضیحات متا مرتبط، توضیحات قطعه جستجو را ایجاد می‌کند: مطالعات اخیر نشان می‌دهد که گوگل توضیحات متا را نادیده می‌گیرد. در حدود 70 درصد موارد.

ممکن است هنوز می خواهید توضیحات متا ایجاد کنید در صورتی که گوگل به سرنخ هایی نیاز داشته باشد، اما انتظار داشته باشید که آنها به تنهایی این بخش را کشف کنند.

راه دیگر برای فریب دادن گوگل به استفاده از توضیحات قطعه انتخابی، ایجاد خلاصه های مختصر از محتوا و افزودن آن در ابتدای مقاله است. استفاده از ابزارهای تحلیل معنایی مانند بهینه ساز متن، همچنین می توانید اطمینان حاصل کنید که این خلاصه ها از نظر معنایی با موضوع مرتبط هستند:

اکنون، بیایید ببینیم چگونه می‌توانیم آن قطعه جستجوی استاندارد را بهبود بخشیم تا بتوانیم آن را برجسته کنیم و کلیک‌های بیشتری جذب کنیم.

ریچ اسنیپت برای صفحات مبتنی بر محتوا

ریچ اسنیپت‌ها، قطعه‌های جستجو هستند که با برخی جزئیات بیشتر تقویت شده‌اند. ناشران وب می‌توانند با افزودن، قطعه‌های غنی را کنترل کنند نشانه گذاری طرحواره، بنابراین آنها تحت کنترل صاحبان وب سایت هستند.

در اینجا انواع ریچ اسنیپت‌ها وجود دارد که برای صفحات مبتنی بر محتوا کار می‌کنند:

صفحه پرسش و پاسخ

برای واجد شرایط بودن برای این قطعه غنی، لازم نیست صفحه شما سؤالات متداول باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای استفاده از کد به دو یا چند سوال بعدی در جایی از آن صفحه پاسخ دهید. وجود دارد چندین پلاگین وردپرس – شامل این یکی – که به شما در کدنویسی آن بخش کمک می کند.

طرحواره HowTo

طرحواره HowTo برای طاقچه DIY به عنوان راهی برای مشخص کردن قطعاتی که شامل دستورالعمل‌های گام به گام است، معرفی شد.

این روزها، من می بینم که قطعه های غنی HowTo تقریباً برای هر آموزشی پیاده سازی شده است:

شمای ویدیویی

اغلب اوقات، این قطعه‌های غنی فقط در دستگاه‌های تلفن همراه نشان داده می‌شوند، اما به نظر می‌رسد بسیار رایج هستند. یک قطعه غنی از ویدیو شامل یک تصویر کوچک ویدیو است:

طرحواره ویدیو به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که قطعه غنی واقعاً ایجاد شده است، اگرچه من ده‌ها مورد را دیده‌ام که وقتی Google یک قطعه غنی را ایجاد می‌کند، یک بار که شما به سادگی یک ویدیو را در صفحه جاسازی می‌کنید، نیازی به طرحواره نیست.

همانطور که گفته شد، استفاده از کد غنی ضرری ندارد، به خصوص با توجه به اینکه یک کد آسان وجود دارد تولید کننده طرحواره ویدیویی برای اینکه بتوانید به راحتی یک کد ایجاد کنید.

قطعه های ساختاریافته

قطعه های ساختاریافته محبوبیت کمتری نسبت به ریچ اسنیپت ها دارند، حتی اگر در جستجو بسیار رایج هستند.

قطعه های ساختاریافته داده های جدولی را وارد می کنند تا یک قطعه جستجوی آموزنده تر را فرموله کنند:

تنها چیزی که برای واجد شرایط بودن برای این نوع قطعه لازم است، ایجاد یک جدول HTML است. استفاده از جداول برای خلاصه، مقایسه ویژگی ها، لیست ها و غیره ایده خوبی است.

ریز عکسها

ریز عکسها در دسکتاپ بسیار نادر هستند. با این حال، در دستگاه‌های تلفن همراه، تصاویر در اکثر قطعات جستجو نمایش داده می‌شوند:

هیچ تاکتیک بهینه‌سازی خاصی در اینجا وجود ندارد، اما بهترین روش‌ها وجود دارد که ممکن است کمک کند یا نه:

تاریخ

گوگل نشان می دهد زمانی که آنها فکر می کنند این ممکن است برای جستجوگر مفید باشد، در یک قطعه جستجو قرار می گیرد. بدیهی است که تاریخ ها ممکن است تأثیر زیادی بر روی الگوهای کلیک داشته باشند: بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Ignite Visibility، حدود نیمی از جستجوگران ادعا می‌کنند که تاریخ‌ها در تکه‌های جستجو عوامل کلیکی «مهم» یا «بسیار مهم» هستند.

گوگل واضح است دستورالعمل ها در مورد اینکه ناشران وب چگونه می توانند این تاریخ ها را تازه نگه دارند:

 • سعی نکنید تاریخ ها را پنهان کنید، زیرا آنها مفید هستند.

 • هنگام به روز رسانی یک قطعه، فقط زمانی که اساساً آن را بازنویسی کرده اید، آن را دوباره در تاریخ جدید منتشر کنید. (یعنی تغییر مسیر ندهید، بهتر است قطعه قدیمی را به روز کنید و تاریخ انتشار را تغییر دهید).

 • اگر مقاله را به‌روزرسانی کرده‌اید، یادداشت «به‌روزرسانی در» را در بالای مقاله قرار دهید (Google در آن تاریخ دریافت خواهد کرد).

 • استفاده از طرحوارهdatePublished” و ”dateModified” لازم نیست اما مفید خواهد بود.

Google تمام قالب‌های تاریخ زیر را درک می‌کند:

 • منتشر شده در 4 دسامبر 2019

 • ارسال شده در 4 دسامبر 2020

 • آخرین به روز رسانی: 14 دسامبر 2018

 • به روز شده در 14 دسامبر 2021 ساعت 20:00 ET

لینک های سایت کوچک

لینک های سایت کوچک احتمالا غیر قابل پیش بینی ترین عنصر یک قطعه جستجو هستند. Google ممکن است به طور تصادفی پیوندها را از پیوندهای پیمایش، برچسب یا دسته بندی و غیره انتخاب کند. همچنین هیچ راهی وجود ندارد که به Google بگوییم آنها انتخاب ضعیفی داشته اند.

برخلاف لینک‌های سایت، که معمولاً برای نتایج رتبه‌بندی بالا و بیشتر برای جستجوهای مارک نشان داده می‌شوند، لینک‌های سایت کوچک را می‌توان تقریباً برای هر نتیجه‌ای تولید کرد.

لینک های سایت کوچک نشان دهنده یک ویژگی بسیار مفید هستند، اما، زیرا شانس شما را افزایش می دهند که قطعه جستجوی شما کلیک شود (با افزودن لینک های قابل کلیک بیشتر به قطعه شما).

یکی از راه‌های افزایش شانس شما که گوگل لینک‌های سایت کوچک را در قطعه جستجوی شما نشان می‌دهد، استفاده از فهرست مطالب داخل صفحه (که توسط لینک‌های لنگر HTML ارائه می‌شود) است.

در اینجا نمونه ای از فهرست مطالب آمده است:

و در اینجا لینک های سایت کوچکی که تولید می کنند وجود دارد:

قطعه های ویژه

از ژانویه 2020، قطعه های برجسته رسماً به عنوان نتیجه ارگانیک شماره 1 در نظر گرفته می شدند (قبلاً “موقعیت صفر” بودند – قبل از نتیجه ارگانیک برتر ظاهر می شدند).

این هنوز یک سوال بزرگ باقی می ماند که آیا آنها بیشتر از نتایج جستجوی “به ظاهر معمولی” کلیک می شوند یا اینکه به اندازه کافی جامع هستند که کلیک های کمتری دریافت کنند. با این حال، تحقیقات اخیر نشان می دهد آنها هنوز هم برای سئو مهم هستند.

با این اوصاف، پیش‌بینی قطعه‌های برجسته آسان نیست، اما اگر می‌خواهید برای آن‌ها بهینه‌سازی کنید، حتماً ستون Moz قدیمی‌تر من را بررسی کنید که هنوز بسیار معتبر است: How to Optimize for Featured Snippets. فقط فراموش نکنید که بر تعداد کلیک خود نظارت کنید تا مطمئن شوید که برجسته شدن ضرری ندارد.

نتایج تورفتگی

نمایش نتایج مورد نظر روند نسبتا جدیدی است. تاکنون دقیقاً مشخص نیست که چگونه می توان آن نوع قطعه جستجو را دریافت کرد، اما می توانید آنها را در ابزارهایی مانند STAT ردیابی کنید.

تکمیل صفحه محصول خود با محتوای نحوه ارائه در یک موضوع ممکن است ایده خوبی باشد (Google ممکن است تصمیم بگیرد هر دو را به عنوان نتایج تورفتگی رتبه بندی کند). حداقل این چیزی برای آزمایش است.

نظارت و اندازه گیری

در حالی که نظارت بر رتبه بسیار ساده است، نظارت بر این نوع بهینه سازی دشوارتر است زیرا رتبه بندی شما ثابت می ماند. در اینجا دو ابزار وجود دارد که می توانید استفاده کنید:

1. کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل داده‌های کلیکی واضحی را ارائه می‌کند که می‌تواند به شما کمک کند تأثیر مثبت یا منفی تلاش‌های بهینه‌سازی خود را نشان دهید:

در برگه عملکرد، روی فیلتر محدوده تاریخ کلیک کنید (معمولاً به طور پیش‌فرض سه ماه است)، به برگه «مقایسه» بروید و «مقایسه 3 ماه گذشته سال به سال» را انتخاب کنید:

از آنجا، می‌توانید روی برگه «صفحات» یا «پرسش‌ها» کلیک کنید تا صفحات یا عبارت‌های جستجویی را که ترافیک ارگانیک سال گذشته را از دست داده‌اند شناسایی کنید (مخصوصاً اگر تغییر قابل توجهی در موقعیت وجود نداشته باشد):

2. مدیر عامل وب

مدیر عامل وب راه راحت تری را برای زیر نظر گرفتن کلمات کلیدی خود که در حال از دست دادن کلیک هستند، ارائه می دهد. این ابزار دارای یک تگ جداگانه و یک سیستم اعلان است که به شما در مورد هرگونه درخواستی که کاهش کلیک را مشاهده می کند، هشدار می دهد:

3. تجسم

یکی دیگر از ابزارهای مفید اینجاست تجسم که می توانید تنظیم کنید تا قطعه جستجوی دقیق خود را نظارت کند تا در صورت تغییر آن هشدار داده شود:

این یک راه عالی برای ارتباط بهینه سازی شما با تغییر واقعی است (و سپس تغییر کلیک).

استفاده كردن ابزار نظارت بر وب سایت SiteChecker همچنین می توانید صفحات رقبای خود را زیر نظر داشته باشید و ویرایش های آنها را با یک قطعه جستجوی بهبود یافته مرتبط کنید:

نتیجه

چه خبر خوب و چه بد، ترافیک ارگانیک دیگر مربوط به رتبه بندی نیست. در واقع، شما ممکن است رتبه 1 را کسب کنید (یعنی برجسته شوید) و پس از ارتقاء صفحه خود متوجه کاهش تعداد کلیک ها شوید. اما، می‌توانید انواع روش‌ها را برای بهبود کلیک ارگانیک خود بدون سرمایه‌گذاری بیشتر در رتبه‌بندی خود آزمایش کنید، حتی اگر پیش‌بینی CTR ارگانیک این روزها بسیار سخت‌تر است.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!