چگونه برای اماکن تاریخی و گردشگری کاتالوگ بسازیم؟

چگونه کاتالوگ گردشگری بسازیم؟

امروزه صنعت توریسم به بزرگ‌ترین منبع درآمد بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده است. بسیاری از اقتصاد دانان بزرگ جهان معتقدند که تا پایان نیمه اول قرن بیست و یکم، صنعت توریسم به مهم‌ترین منبع درآمد تمامی کشورهای جهان تبدیل خواهد شد. در این زمینه تولید کاتالوگ اماکن تاریخی و ارائه اطلاعات مفید به بازدید کنندگان می‌تواند تغییرات بزرگی را ایجاد کند. حتی بناهای معروف تاریخی مثل کلیسای سیستینِ واتیکان هم به گردشگران خود کاتالوگ‌های چند صد صفحه‌ای برای آشنایی بیشتر با آثار هنری این کلیسا اهدا می‌کنند.

ایجاد یک کاتالوگ با کیفیت با ارائه مهم‌ترین اطلاعات در ساده‌ترین شکل ممکن، تاثیر شگرفی در اشتیاق بازدید کنندگان برای مشاهده چندین باره اماکن گردشگری می‌دهد. البته موضوع به اینجا ختم نمی‌شود. کاتالوگ‌های گردشگری و اماکن تفریحی می‌توانند با ارائه اطلاعات گسترده به گردشگران، امکان پیشنهاد آنان به دیگر گردشگران برای مشاهده اماکن مختلف را بالاتر ببرند. در حقیقت هر کاتالوگ در صورتی که دارای ساخت با کیفیتی باشد قادر است تا هر گردشگری را تشنه بازدید آثار مکتوب خود بکند.

اما برای داشتن یک کاتالوگ مناسبِ اماکن گردشگری و توریستی باید چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟ ما در اینجا قصد داریم تا نکاتی را با شما در میان بگذاریم که تاثیری بسیار مثبتی در تولید یک راهنمای گردشگری با کیفیت بازی خواهد کرد:

اطلاعات مهم تاریخی یا گردشگری را جمع آوری کنید

شما قصد تولید کاتالوگ برای چه مکانی را دارید؟ آیا مکان شما تاریخی، فرهنگی و یا تفریحی است؟ اگر هدف شما ساخت کاتالوگ اماکن تاریخی است باید تاریخی دقیق برای آن مکان با استفاده از معتبرترین منابع تاریخی تهیه کنید، علت ساخت آن را شرح دهید و ویژگی‌های برجسته آن را به مخاطبان گوشزد کنید. برای اماکن فرهنگی باید بدانید چه هنرمندانی برای ساخت این آثار تلاش کرده‌اند و چه تاثیراتی را پس از خود به جای گذاشتند؟ این اطلاعات هر چقدر مفصل‌تر باشد برای مخاطبان گردشگری یا توریستی نتایج بهتری خواهد داشت. برخی از کاتالوگ‌های گردشگری تا 300 صفحه حجم می‌گیرند. این نشان می‌دهد که برای بسیاری از گردشگران، دانستن اطلاعات دقیق درباره آثار تاریخی و فرهنگی مختلف، بسیار مهم است و می‌تواند دید آنها را تغییر دهد.

از چند زبان مختلف استفاده کنید

از چند زبان مختلف استفاده کنید

برای تولید یک کاتالوگ گردشگری معتبر، بسیار مهم است که متن‌های تعیین شده را به چندین زبان معتبر بین‌المللی ایجاد کنید. زبان‌های انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، چینی و ژاپنی معمول‌ترین زبان‌ها برای تولید کاتالوگ‌های گردشگری هستند. حتی می‌توانید از همه این زبان‌ها به طور مختصر استفاده کنید.

از بهترین عکس‌ها استفاده کنید

استفاده از بهترین و حرفه‌ای‌ترین عکس‌ها از اماکن گردشگری یکی از مهم‌ترین مراحل تولید کاتالوگ اماکن تاریخی و توریستی است. این عکس‌ها باید کاملا اختصاصی برای کاتالوگ شما تهیه شده باشند و شکوه آثار مختلف را به نمایش بگذارند. استفاده از آژانس‌های حرفه‌ای تبلیغاتی و یا عکاسان حرفه‌ای می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی روی نتیجه نهایی کاتالوگ شما داشته باشد.

از فرمی کلاسیک و شکیل استفاده کنید

از فرم کلاسیک استفاده کنید

بسیار مهم است که مطابق با نوع اماکنی که قصد تهیه کاتالوگ برای آنها را دارید، طرح و قالب آنرا مشخص کنید. این موضوع بسیار اهمیت بالایی دارد. استفاده از یک فرم کلاسیک و رنگ آمیزی سنگین و گرم، می‌تواند کاتالوگ شما را با ارزش بکند. البته موضوع به اینجا ختم نمیشود. شما باید از کاغذهای با کیفیت و ضخیم برای تولید کاتالوگ‌های گردشگری استفاده کنید. بسیاری از این کاغذهای این نوع از کتالوگ‌ها ضد تعرق هستند و برخورد قطرات آب با آنها رنگ و شکل آنها را تغییر نمیدهد. بسیاری از گردشگران مداماً کاتالوگ ها را مورد بررسی قرار می‌دهند و یا در دست خود نگه می‌دارند. بسیار مهم است که بدانید این موضوع می‌تواند کیفیت کاتالوگ را مختل بکند و شما باید بتوانید برای این موضوع راه حلی پیدا کنید.

Share This Story, Choose Your Platform!