چگونه یک کاتالوگ با طراحی شگفت انگیز داشته باشیم؟ (بخش اول)

کاتالوگ با طراحی شگفت انگیز

کاتالوگ نمایش دهنده کسب و کار، خدمات و محصولات شما است که هدف آن ارائه ویژگی‌ها کسب کار به جذاب ترین شکل می‌باشد. اکثر کاتالوگ‌ها مانند یک کتاب بوده که اطلاعات مفیدی را به مخاطبانشان ارائه می دهند. حال چرا داشتن یک کاتالوگ با طراحی شگفت انگیز می تواند اهمیت زیادی داشته باشد؟

فرض کنید در یک نمایشگاه شرکت کرده اید و قصد معرفی برند و نام تجاری خود را دارید. می‌توانید به مخاطبان وب سایت خود را معرفی کنید اما آیا مطمئن هستید که آنها وب سایت شما را بررسی می‌کنند آیا آنها وقت انجام این کار را دارند؟ و یا دوست دارند هنگام قدم زدن در محیط نمایشگاه و قرار داشتن در آن فضا با محصولات و خدمات شما آشنا شوند؟ قطعا  اگر کمی از بازاریابی و تکنیک‌های آن آشنا باشید راه دوم را انتخاب می‌کنید.

اما تا اینجا شما در نیمه راه قرار گرفته و فقط به این نتیجه رسیده‌اید که کسب و کار شما نیاز به یک کاتالوگ چاپی برای معرفی بهتر محصولات به مخاطبان دارد. ادامه این راه باید با شروع به طراحی کاتالوگ جذاب و ساده همراه باشد که به ساده‌ترین روش پیام را منتقل کند و این نیازمند یک طراح حرفه‌ای دارد. می‌توانید از یک آژانس تبلیغاتی کمک بگیرید اما آیا سرمایه‌ای برای این کار در نظر گرفته‌اید یا خیر؟ پس قبل از شروع به طراحی بهتر است برآورد کلی از هزینه‌ها و زمان مورد نیاز را بدست آورید .

آژانس تبلیغاتی سئواینلاین می‌تواند به خوبی پروژه طراحی کاتالوگ شما را مدیریت کند. چرا که این آژانس تبلیغاتی تجربه چندین ساله در زمینه طراحی کاتالوگ دارد و مشتریان گسترده و وفاداری که ما را به عنوان یک همراه در کنار خود انتخاب کرده‌اند نیز این توانایی را ثابت می‌کند.

اما در ادامه این مقاله می‌خواهیم چندین نکته اساسی را در جهت شگفت انگیز کردن و متمایز شدن طراحی کاتالوگ نسبت به سایرین بیان کنیم. اگر شما یک طراح جوان و خلاق هستید و طراحی کاتالوگ را یک چالش و هیجان انگیز تصور می‌کنید در ادامه با ما همراه شوید.

1-ویژگی یک کاتالوگ خوب

یک کاتالوگ با طراحی شگفت انگیز آن باید به مخاطبان آموزش دهد. این آموزش همان آشنایی بهتر با محصولات و خدمات جدید است. این عمل باعث بوجود آمدن اعتبار و شناخته‌تر شدن برند تجاری شده و مخاطبان به آنها اعتماد می‌کنند و انتقال درک صحیح از خدمات می تواند آنها را با دنیای جدیدی همراه سازد.

2-هدف طراحی کاتالوگ

تعیین هدف باعث می‌شود مسیر راه برای شما روشن شود. درست است که در پشت هر سفارش یک هدف نهفته است اما برای یک طراح باید هدف از ارائه مشخص باشد. آیا این کاتالوگ قرار است در یک محیط مثل کنسرت موسقی منتشر شود؟ آیا قرار است در یک رویداد ورزشی یا یک همایش بین المللی به مخاطبان ارائه شود؟ فراموش نکنید که هدف اصلی یک کاتالوگ و طراحی آن، برقراری ارتباط با مخاطبان و معرفی خدمات و محصولات است.

3-شناسایی مخاطبان هدف

آیا می‌دانید طرح شما توسط چه قشری مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ آیا یک مجله پزشکی را با مخاطبان با سطح سواد بالا دارید؟ آیا شما قصد طراحی کاتالوگ و معرفی یک محصول و خدمت را دارید که عموم مردم می‌توانند از آن استفاده کنند؟
باید به خوبی مخاطبان هدف را بشناسید. شناسایی باعث‌می‌شود شما طراحی خود را به سمت علایق و سلیقه‌های آنها ببرید. برای مثال اگر قرار است یک کاتالوگ با طرح مواد غذایی و خوراکی را انجام دهید بهتر است یک طرح جذاب و خوشمزه را انتخاب کنید تا مخاطبان بیشتر جذب شوند.

4-خلاق و منحصر به فرد بودن برای داشتن یک کاتالوگ با طراحی شگفت انگیز

چگونه یک کاتالوشگ با طراحی شگفت انگیز داشته باشیم؟ (بخش اول)خلاقیت و منحصر به فرد بودن چیزی جز روی پای خود ایستادن نیست. اگر از ابتدای کار طراحی سعی کنید وابستگی‌ها را از بین ببرید و فقط از طرح‌های دیگر، الگو بگیرید می‌توانید یک اثر بی نظیر و شگفت انگیز خلق کنید. خلاقیت همچنین سبب جدا کردن طرح از سایر طرح‌های مشابه شده و برند مورد نظر را محبوب‌تر می‌سازد.

5-قلم‌ها و معایب آنها

سعی کنید قلم‌هایی را بکار ببرید که کمتر ضعف دارند. برای مثال بعضی از قلم‌ها در اندازه بزرگ معایب خود را نمایش می‌دهند اما همین قلم‌ها در ابعاد کوچک‌تر بسیار زیبا هستند. پس انتخاب با شماست می‌توانید به خوبی این کار را انجام دهید و از تلفیق رنگ با فونت نیز به خوبی استفاده کنید.

6-قرار دادن متن مفید

اگر میخواهید یک کاتالوگ با طراحی شگفت انگیز داشته باشید، به محتوا نیز توجه کنید. اگر قرار است مشتری به شما مطالب را در مورد خدمات و کالا ارائه دهد سعی کنید از قبل ویرایش شده باشد زیرا وقت زیادی را برای انتخاب محتوا از شما می‌گیرد. همچنین از مشتری بخواهید متن مفید و کاربردی را به شما ارائه دهد و حاشیه‌ها و موارد غیر ضروری را حذف کند. هر‌چه خوانای متن بالاتر باشد مخاطب به ورق زدن سایر صفحات نیز علاقه‌مند می‌شود. در نظر بگیرید از یک محصول و یک خدمت خاص مشتری چه چیزهایی را نیاز دارد. برای مثال وزن لباس شوئی تاثیر چندانی در انتخاب آن ندارد اما صدای کم و مصرف بهینه آن از مواردی است که یک مخاطب قصد دارد از آنها مطلع شود.

7-تغییر ابعاد فونت‌ها

سعی کنید یک ابتکار عمل در اندازه قلم‌ها داشته باشید. ابتدا یک قسمت را بزرگ تر کنید و سعی کنید مخاطب به آن جلب توجه کند سپس محتوا را به آن ارائه دهید. از این تکنیک بیش از حد استفاده نکنید مثلا برای یک کاتالوگ ۱۶ صفحه ای بهتر است یک یا دو بار این عمل را انجام دهید تا تاثیر گذاری خوبی داشته باشد.

ادامه دارد . . .

Share This Story, Choose Your Platform!