چگونه یک کاتالوگ تبلیغاتی دیجیتال بسازیم؟

طراحی کاتالوگ دیجیتال

با توسعه روز افزون استفاده از اینترنت، تبلیغات اینترنتی هر روز وسعت جدیدتری به خود می‌گیرد. طراحی و ساخت کاتالوگ معرفی محصولات هم با ورود اینترنت، شکل و شمایل دیگری به خود گرفته است. امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان تنها از کاتالوگ تبلیغاتی دیجیتال برای معرفی محصولات و یا خدمات‌شان استفاده می‌کنند. کاتالوگ دیجیتال این قابلیت را دارد که تنها با یکبار بارگذاری، میلیون‌ها بار توسط کاربران مختلف در سرتاسر دنیا دیده شود. اما قبل از هر کاری دست نگه دارید. ساخت کاتالوگ دیجیتال اصول بسیار مهمی دارد که اگر به آنها پایبند نباشید، ساخت کاتالوگ دیجیتال نتیجه‌ای برای شما نخواهد داست.

در این مقاله به بررسی برخی تکنیک‌های تولید و ساخت کاتالوگ‌های دیجیتال اشاره می‌کنیم:

از رزولوشن بالا استفاده کنید

برای ساخت کاتالوگ‌های دیجیتال باید این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از مانیتورها، لپ‌تاپ‌ها و حتی گوشی‌های همراه هوشمند امروزی با کیفیت تصویر 4K وارد بازار شده‌ساند. کیفیت بالای این نمایشگرها نیاز به ساخت یک کاتالوگ با کیفیت بالا را دارد. به همین علت بهتر است کاتالوگ‌های خود را با اندازه نسبتاً بزرگ تولید کنید تا در هر کدام از کیفیت نمایشگرها به خوبی نمایش داده بشود.

در کاتالوگ تبلیغاتی دیجیتال از عکس‌های با کیفیت استفاده کنید

کاتالوگ تبلیغاتی دیجیتال

هر چقدر روی این موضوع تاکید کنیم باز هم کم گذاشته‌ایم. از بهترین عکسهای‌تان استفاده کنید. عکس‌های محصولات یا خدمات شما، مهم‌ترین ویژگی یک کاتالوگ دیجیتال است به همین خاطر در این زمینه با عکاس‌های حرفه‌ای و یا شرکت‌های تبلیغاتی حرفه‌ای کار کنید.

قالب مناسب انتخاب کنید

هر کاتالوگ حرفه ای باید دارای یک قالب ثابت در تمامی صفحات باشد که بتواند به کل کاتالوگ پیوستگی بدهد. به همین خاطر استفاده مناسب از قالب‌های کاتالوگ،‌ موضوع پر اهمیتی است که به کاتالوگ شما ظاهر شیکی را می‌دهد. اگر بتوانید برای کاتالوگ‌تان یک طراحی اختصاصی قالب انجام بدهید عالی خواهد بود. اما حتی اگر قادر به این کار نباشید، وبسایت های معتبری اقدام به فروش قالب‌هالی آماده کاتالوگ های دیجیتال می‌کنند.

حجم متعادلی برای کاتالوگ تبلیغاتی دیجیتال در نظر بگیرید

حجم کاتالوگ های دیجیتال معمولا نباید بالاتر از 30 مگابایت باشد. به همین خاطر سعی کنید این موضوع را در نظر بگیرید که حجم بالاتر علاوه بر اشغال فضای بالاتر در هاست وبسایتِ شما، مشتریان را برای دانلود آن منصرف خواهد کرد. نرم افزارهای بسیار متنوعی مانند ابزارهای ادوبی (Adobe) وجود دارند که با استفاده از آنها قادر هستید تا سایز مناسب کاتالوگ خود را تنظیم کنید.

از فونت مناسب استفاده کنید

اگرچه نوشتن جزئیات و معرفی محصولات در یک کاتالوگ مهم است اما نباید این نوشته‌ها، ویژگی‌های دیگر ظاهری کاتالوگ شما را تحت تاثیر قرار بدهد. به همین علت سعی کنید از فونت‌های استاندارد برای متن کاتالوگ استفاده کنید. سایز فونت شما هم باید سایزی متناسب با اندازه هر صفحه باشد.

هر سال کاتالوگ جدید تولید کنید

هر سال کاتالوگ جدید ارائه دهید

اگر قصد تولید کاتالوگ تبلیغاتی دیجیتال را دارید باید هر سال اقدام به انتشار مجدد یک کاتالوگ با محتوا و طراحی گرافیکی جدید بکنید. اینکار باعث میشود تا به مرور زمان نام برند شما همراه با کاتالوگ هایتان در فضای مجازی ثبت بشود.

Share This Story, Choose Your Platform!