کاتالوگ ها در نگاه اول از روی جلد آنها قضاوت می شوند. چه چیزی باعث ایجاد کاتالوگ برتر می شود؟ از طریق جذب مخاطب، ارتباط با مشتری و پرده برداری از محتوای داخل کاتالوگ. تمام کاتالوگ های خلاقانه سعی می کنند این مؤلفه ها را در طراحی کاتالوگ خود رعایت کنند، اما برخی پا را از این نیز فراتر گذاشته و به شیوه ای خلاقانه کاتالوگ هایی طراحی می کند که نه تنها در بازار از جذابیت زیادی برخوردار است بلکه در جهان طراحی نیز بی نظیر هستند. در این مقاله نمونه هایی از چند کاتالوگ خلاقانه در جهان معرفی شده است که می تواند الهام بخش طراحان کاتالوگ در کسب و کارهای مختلف باشد.

 

Desigual کاتالوگ

کاتالوگ های رنگارنگ، پر طراوت و متناسب با برند Desigual بسیار جوان پسند و شاداب طراحی شده است. طراحی این کاتالوگ خلاقانه توسط آسترید اورتیز (Astrid Ortisz) انجام شده است. وی با استفاده از ترکیب رنگ های گیرا در پس زمینه همراه با عکس های شارپ و تأثیرگذار، طرحی خلاقانه برای صفحه بندی این کاتالوگ ایجاد کرده است که برای مخاطب بسیار چشم گیر و سرگرم کننده است.

کاتالوگ کاتالوگ کاتالوگ کاتالوگ

کاتالوگ Sandro Desii 

برندهای غذا لازم نیست کاتالوگ خود را به صورت خاصی فرمول بندی کنند. می توان آنها را خیلی شیک و ساده نیز طراحی کرد. این کاتالوگ کوچک و خلاق با نمایش طرح ساده ای از سالاد پاستا و رنگ های قوی و تأثیرگذار در تمام طول کاتالوگ به یکی از کاتالوگ های خلاق تبدیل شد و مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کرد.

کاتالوگکاتالوگ کاتالوگ کاتالوگ

کاتالوگ مارگارت هاول (Margaret Howell )

طراح بریتانیایی مد، مارگارت هواول، در کاتالوگ خلاقانه خود از پس زمینه مات استفاده کرده و محصولات و کالاهای خود را به صورت ساده و کوچک طراحی کرده است. برای طرفداران کاتالوگ های کوچک این کاتالوگی بسیار خوب برای الهام گرفتن است.

کاتالوگکاتالوگ کاتالوگ کاتالوگ

کاتالوگ برنامه های فصلی خانه اپرا Saint Étienne 

اگر به دنبال الهام گرفتن از یک کاتالوگ خلاق برای مراسم و وقایع هستید به مکان درستی آمده اید. طراحی این کاتالوگ تأثیرگذار که توسط آژانس تبلیاتی فرانسوی Graphéine طراحی شده است نشان می دهد که چگونه رسانه های چاپ می توانند کانال قوی ارتباطی بین طراحان هنری و مخاطبان بالقوه جدید برقرار کنند. استفاده از رنگ های تند، عکاسی حرفه ای و چهره های مات زده باعث شده تا کاتالوگ حس سرگرم کننده و جذابی به خود بگیرد. همان حسی که یک فرد با تماشای برنامه اپرا به دست می آورد.

    کاتالوگ کاتالوگ کاتالوگ کاتالوگ

کاتالوگ برند کفش گورو (Shoe Guru )

کاتالوگ برند کفش گورد برای تأثیرگذاری بیشتر کاتالوگ خود از ترکیب محصولات و حرکات موزون مرد و زن استفاده کرده است. طراحان این کاتالوگ خلاقانه آن را به دو بخش کاملاً متفاوت تقسیم کردند و از کنتراست روشن و تیره برای چیدمان کاتالوگ استفاده کردند تا دید بصری کاملا تفکیک شده ای از محصولات برای مخاطب ایجاد کنند. صفحات بعدی کاتالوگ دارای چیدمان ساده ای از محصولات است.

کاتالوگ

کاتالوگ Friend of Mine 

کاتالوگ خلاق و کوچک  Friend of Mine از چیدمان شلوغ فاصله گرفته است تا محصولات خود را به شیوه ای ساده و روشن نمایش دهد. این یک قالب بسیار مناسب برای نمایش مد است چرا که بدون سردرگمی مخاطب را به سمت محصولات نمایش داده شده جلب می کند. از طرحی گرافیکی هندسی برای قالب بندی عکس ها استفاده شده است و رنگ ها به صورت سرد نمایش داده شده اند تا زیبا و جذاب به نظر برسند.

کاتالوگ کاتالوگ کاتالوگ کاتالوگ


طراحی کاتالوگ خود را به ما بسپارید…


Share This Story, Choose Your Platform!