راهنمای طراحی کاتالوگ برای لوازم خانگی

طراحی کاتالوگ برای لوازم خانگی

لوازم خانگی امروزه بخش بسیار بزرگی از بازار لوازم الکترونیکی جهان را در بر گرفته است. برخی از محصولات لوازم خانگی همچون ماشین لباس‌شویی و یخچال، جزو پرفروش‌ترین لوازم الکترونیکیِ بازارهای جهانی هستند. تمامی شرکت‌های معتبر فعال در زمینه لوازم خانگی همچون سامسونگ و یا ال جی رقابت بسیار نزدیکی برای معرفی بهتر محصولات خود به مشتریان را ایجاد کرده‌اند. از این جهت طراحی کاتالوگ برای لوازم خانگی اهمیت پیدا میکند.

در اختیار قرار دادن اطلاعات مهم و مفید به مشتریان، قدمی مهم برای عرضه کالا به آنها است. در این زمینه یکی از بهترین راهکارها برای در اختیار قرار دادن اطلاعات به مشتری، ایجاد یک کاتالوگ است. فرقی ندارد که این کاتالوگ دیجیتال و یا چاپ شده باشد در هر صورت طراحی کاتالوگ برای لوازم خانگی، موضوع بسیار مهمی برای بسیاری از شرکت‌ها و فروشگاه‌های لوازم خانگی است. در اینجا قصد داریم نکاتی را برای طراحی کاتالوگ لوازم خانگی با کیفیت مناسب به شما یاد آوری کنیم:

هدف کاتالوگ خود را مشخص کنید

بحث طراحی کاتالوگ برای لوازم خانگی می‌تواند بسیار جامع و حتی پیچیده باشد. به همین خاطر باید قبل از هر چیزی هدف نهایی خود را مشخص کنید. شرکت‌های بزرگ تولید لوازم خانگی چندین نمونه کاتالوگ مختلف را عرضه می‌کنند. این کاتالوگ‌ها معمولا بر اساس دسته محصولات و یا معرفی سالیانه محصولات دسته بندی می‌شوند. به طور مثال اگر شما بخواهید تنها ماشین لباس‌شویی‌های خود را معرفی کنید در این صورت کاتالوگ شما کاتالوگی تخصصی برای معرفی انواع مدل‌های ماشین لباس‌شویی خواهد بود. شما باید تمامی مدل‌های ماشین لباس‌شویی که هنوز در خط تولید هستند را بررسی کنید و مشخصات آنها رو به طور دقیق استخراج کنید.

اما در صورتی که بخواهید یک کاتالوگ سالانه برای معرفی برند خود طراحی کنید بحث کاملا فرق می‌کند. شما باید بهترین و پرفروش‌ترین محصولات خود در هر دسته بندی جدا کنید و آنها را به مشتریان معرفی کنید. این دو نوع کاتالوگ برای اهداف نسبتا متفاوتی طراحی می‌شوند. کاتالوگ‌های سالانه بیشتر برای برندسازی و مطرح شدن نام شما ایجاد می‌شوند اما کاتالوگ‌های تخصصی می‌توانند باعث ایجاد مشتریان جدید شوند.

از عکس‌های حرفه‌ای استفاده کنید

استفاده از عکس شاید مهم‌ترین قدم برای طراحی یک کاتالوگ باشد. شما باید بهترین عکس‌های ممکن از محصولاتتان را در اختیار داشته باشید. عکس‌های با کیفیت از محصولات شما می‌تواند کنجکاوی مشتری را بیشتر بکنم و اطلاعات دقیقی از نحوه طراحی و ظاهر محصولات در اختیار آنها قرار بدهد. استفاده از عکس در کاتالوگ‌ها به حدی اهمیت دارد که به شما پیشنهاد می‌کنیم برای دریافن نتیجه بهتر با آژانس‌های تبلیغاتی مشورت کنید.

در طراحی کاتالوگ برای لوازم خانگی اطلاعات مهم را به مشتری انتقال دهید

اطلاعات مهم را به مشتری منتقل کنید

برای لوازم خانگی بحث اطلاعات فنی اهمیت مضاعفی پیدا می‌کند به همین خاطر باید مهم‌ترین اطلاعات را در اختیار مشتریان قرار دهید. ارائه اطلاعات دقیق از جمله وزن، اندازه فیزیکی، ارتفاع و تنوع رنگی محصولات می‌تواند دید مشتری در زمینه محصولات شما را دگرگون کتد.

از سایز مناسب استفاده کنید

برای ساخت یک کاتالوگ برای لوازم خانگی بحث اندازه، یک مبحث اساسی است. استفاده از سیاز مناسب می‌تواند اهداف تبلیغاتی کاتالوگ را توجیه کند. برای لوازم خانگی در بیشتر مواقع از اندازه‌های بزرگ برای کاتالوگ استفاده می‌شود. این موضوع به این علت است که در اندازه بزرگ می‌توان علاوه بر استفاده از عکس‌های بزرگ برای نشان دادن جزئیات محصولات، توضیحات فنی آن راه هم به شکل مناسب ارائه داد.

نام برند خود را تکرار کنید

طراحی کاتالوگ برای لوازم خانگی باید اطلاعات دیگری را نیز در بر بگیرد. نام فروشگاه و یا برند خود را مداما در صفحات کاتالوگ ذکر کنید. این موضوع باعث می‌شود که مخاطبان آشنایی بیشتری با اعتبار برند شما پیدا کنند. البته این کار باید به شیوه بسیار ظریفی انجام شود به طوریکه مخاطب را دلزده نکند.

Share This Story, Choose Your Platform!