نکاتی برای ساخت یک کاتالوگ محصولات آرایشی و بهداشتی

کاتالوگ محصولات آرایشی و بهداشتی

شاید تولید کننده‌های محصولات آرایشی و بهداشتی و داروخانه‌ها به هیچ چیزی مانند یک کاتالوگ خوش ترکیب برای جلب مشتریان نیاز نداشته باشند. البته ساخت یک کاتالوگ محصولات آرایشی و بهداشتی، مشکلات مخصوص به خود را دارد. هر کدام از محصولات آرایشی می‌توانند مشتریان خاصی را جلب نام برند شما بکنند. با این حال به خاطر رقابت شدیدی که بین شرکت‌های مختلف در طراحی کاتالوگ و تلبیغ محصولات وجود دارد هر روز شرایط سخت‌تری برای تبلیغات محصولات آرایشی و بهداشتی به وجود می‌آید.
در اینجا ما تلاش کرده‌ایم تا راهکارها و راهنمایی‌هایی را برای ساخت یک کاتالوگ مناسب محصولات آرایشی و بهداشتی به شما ارائه دهیم.

از سایز مناسب استفاده کنید

استفاده از سایز مناسب برای کاتالوگ محصولات آرایشی و بهداشتی مسئله بسیار مهمی است. کاتالوگ‌های لوازم آرایشی باید به سادگی توسط مشتریان جا به جا شوند و یا در کیف دستی آنها نگهداری شوند. این موضوع در آینده هم بسیار مهم است چرا که بسیاری از مشتریان بعدها برای آشنایی بیشتر با محصولات شما دوباره صفحات کاتالوگ را باز خواهند کرد.
اندازه کاتالوگ‌های لوازم آرایشی معمولا کوچک‌تر از کاتالوگ‌های محصولات دیگری همچون کاتالوگ لوازم خانگی است. اندازه 20 سانتی متر در 14 سانتی متر یکی از متداول‌ترین سایزها برای کاتالوگ لوازم بهداشتی است. این نه سایز بسیار بزرگی است که نتوان آن را جا به جا کرد و نه آنقدر کوچک است که نتوان جزئیات محصولات مختلف را در آن نشان داد.
در موارد خاصی ممکن است اندازه‌ها غیر معمولی مانند 43 سانتی متر در 28 سانتی متر به شما پیشنهاد شود. این سایز بزرگ معمولا برای معرفی یک محصول خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بیشتر در دید قرار بگیرد. به طور مثال محصول ویژه و گران قیمتی از محصولات شما مانند یک کرم ضد چروک می‌تواند به طور اختصاصی در یک کاتالوگ با چنین ابعادی معرفی شود.
با این حال برای انتخاب بهترین سایز ممکن، تفکر بسیار زیادی را وارد تصمیم گیری خود کنید و حتی سعی کنید از آژانس های تبلیغاتی کمک بگیرید.

از عکس‌های واقعی در کاتالوگ محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده کنید

از عکس های واقعی استفاده کنید

شاید همانطور که همه انتظار داریم مهم‌ترین بخش استفاده از عکس برای کاتالوگ تبلیغاتی، استفاده از عکس‌های زیبا و فریبنده برای محصولاتمان باشد. البته این کاملا درست است اما نکته‌ای که بسیاری از تولید کنندگان لوازم آرایشی نمی‌دانند این است که عدم استفاده از عکس‌های واقعی تا چه اندازه می‌تواند به شهرت برند شما و حتی فروش محصولات شما ضربه بزند. از مدل‌هایی استفاده کنید که واقعا از محصولات شما روی پوست‌شان استفاده کرده‌اند. از افرادی استفاده کنید که واقعا با شامپوهای شما موهای‌شان را شستشو داده‌اند. صداقت در تبلیغات اگرچه در قدم‌های اول دشوار است اما تاثیرات مثبتی در طولانی مدت برای شما به ارمغان می‌آورد.
این نکته را هم در نظر داشته باشید که عکس از محصولات شما مانند کرم‌های مرطوب کننده باید در نماهای درشت گرفته شود تا بیننده علاوه بر شکل و فرم محصول، مشخصات درج شده روی محصولات شما هم خوانا باشد.

از رنگ‌های جذاب استفاده کنید

استفاده از ترکیب رنگ‌های روشن بهترین انتخاب برای طراحی یک کاتالوگ محصولات آرایشی و بهداشتی است. با این حال گاهی اوقات می‌توان با استفاده از رنگ‌های خاصی مانند قرمز آلبالویی یا بنفش تیره مخاطبان را مشتاق‌تر کرد. انتخاب رنگ مناسب در پشت زمینه هر یک از محصولات می‌تواند جلوه آن را چندین برابر کند. برای استفاده ازحس طراوت برای محصولات آرایشی مانند مرطوب کننده‌های پوست می‌توانید از رنگ‌های سفید، آبی روشن و سبز استفاده کنید.

ویژگی‌های مختلف محصولات را ذکر کنید

جزئیات محصولات را ذکر کنید
اگر رژ لب به خصوصی را تولید می‌کنید تمامی رنگ‌های آن را به صورت آیکونی زیر نام محصول نشان دهید تا مخاطبان با ترکیب رنگ محصولات شما آشنایی پیدا کند. اگر برای تولید محصولات شما از مواد طبیعی استفاده می‌شود حتما آنرا بنویسید. این موضوع برای بسیاری از مشتریان بسیار مهم است.

بگویید که برخی محصولات چه فایده‌ای برای مصرف کننده دارد

اگر نیاز دارید که روی برخی از محصولات به خصوص‌تان تاکید کنید می‌توانید این کار را با نوشتن فواید آن در کاتالوگ محصولات آرایشی و بهداشتی انجام دهید. به طور مثال تحقیقات نشان داده است که استفاده مداوم از برخی نرم کننده‌های پوست دست، می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های پوستی را کاهش دهد. اگر محصول خاصی از شما می‌تواند برخی مشکلات بیماران شما رو حل کند (مانند از بین بردن جای جوش‌های صورت) آنها را در متن کاتالوگ بنویسید. به یاد داشته باشید که در این زمینه صداقت را حفظ کنید و اغراق آمیز از محصولات‌تان تمجید نکنید.

Share This Story, Choose Your Platform!