راهنمای ساخت و طراحی کاتالوگ محصولات دارویی

طراحی کاتالوگ محصولات دارویی

محصولات دارویی به بخش مهمی از بهداشت عمومی تبدیل شده‌اند. هر دارویی دارای ویژگی‌های مخصوصی است که دانستن اطلاعات آن توسط مشتریان می‌تواند دیدگاه تجاری مثبت‌تری را ایجاد کند. ساخت یک کاتالوگ برای معرفی محصولات دارویی می‌تواند راهکار بسیار مناسبی باشد. این کاتالوگ‌ها با ارائه اطلاعات مفید به مشتریان علاوه بر ترغیب آنها به خرید، اطلاعات آنها در زمینه بیماری و نوع درمانشان را بالاتر می‌برد.
برای ساخت و طراحی کاتالوگ محصولات دارویی با رعایت برخی نکات می‌توانید علاوه بر بالاتر بردن احتمال مطالعه آن، احتمال فروش موثر داروهای شرکت خود را بالاتر ببرید.

اطلاعات مفید به مشتری بدهید

اطلاعات مفید به مشتریان بدهید

در طراحی و ساخت کاتالوگ‌های محصولات دارویی مهم‌ترین بخش، ارائه اطلاعات مفید به کاربران است. کاربران باید بدانند که داروی شما دقیقا چه مشکلاتی را حل می‌کند و برای چه بیماری‌هایی کاربرد دارد. به جای ارائه اطلاعات پیچیده پزشکی و تخصصی توضیح دهید که کارکرد داروی شما برای هر بیماری چگونه است و پروسه درمانی آن چه مدتی طول خواهد کشید. اگر در داروی شما از ترکیبات طبیعی هم استفاده می‌شود حتما آنها را ذکر کنید. اندازه و وزن دارو و دوره مصرف آن هم می‌تواند اطلاعات مفیدی برای مشتریان باشد. توضیحات را تا جای ممکن مختصر و ساده بدهید، بسیاری از مخاطبان کاتالوگ شما وقت زیادی برای خواندن اطلاعات کاتالوگ صرف نمی‌کنند.

از رنگ‌های روشن و آرامش بخش استفاده کنید

برای پشت زمینه کاتالوگ محصولات دارویی بهتر است از رنگ‌های روشنی مانند آبی روشن، سفید و یا سبز روشن استفاده کنید. این رنگ‌ها احساس بهتری را به مشتریان منتقل خواهند کرد. استفاده از رنگ‌های تند و تیره ممکن است با اهداف داروهای شما که کاهش رنج و درد مشتریان است، در تفاوت باشد.

از عکس‌های مناسب استفاده کنید

عکس چهره‌های خندان تاثیرات مثبت بسیار زیادی روی مشتریان دارد. از طرفی برای نشان دادن جعبه و یا قرص‌ها، شربت‌ها و پمادهای دارویی، عکس‌هایی بسیار با کیفیت و حرفه‌ای از آنها بگیرید. اگر از هر مدل قرص اندازه‌های مختلفی (مانند 5 میلی گرمی یا 10 میلی گرمی) وجود دارد، همه اندازه‌های قرص‌ها را در عکسِ معرفی آن نشان بدهید. این موضوع باعث می‌شود تا مشتریان با تنوع محصولات شما آشنا شوند.

اندازه مناسبی را انتخاب کنید

اندازه کاتالوگ محصولات دارویی به جز در موارد خاص نباید چندان بزرگ باشد. معمولا قطع پالتویی (10 در 19 سانتی متر) اندازه‌ای مناسب برای تولید کاتالوگ‌های محصولات دارویی است. این اندازه باعث می‌شود که مشتریان سریعا مطالب کاتالوگ را مورد بررسی قرار دهند و برای حمل آنها دچار مشکل نشوند.

Share This Story, Choose Your Platform!