طراحی کاتالوگ مد و استایل

طراحی کاتالوگ مد و استایل
به طور یقین اگر قصد عرضه کالا به صورت فیزیکی دارید مخصوصا محصولی مثل لباس که خرده فروشان نیز همکار شما هستند کاتالوگ بخش مهمی بشمار می آید. اکثر مشاغل مرتبط نیز به یک کاتالوگ نیاز دارند. کاتالوگ مد و استایل باید  چشم نواز و زیبا بوده و در کنار این زیبایی باید سادگی نیز حفظ شود تا بتوان کاملا آن را با هر محیطی سازگار کرد.

یکی از نکات ضروری و مهم در طراحی این نوع از کاتالوگ ها آموزنده بودن آن ها است. کاتالوگ مد فقط یک قطعه تبلیغاتی نیست که شما افراد را در آن به نمایش درآورید بلکه مخاطبان قصد دارند از محصول آن استفاده کنند پس بهتر است جزئیات را به خوبی نمایش دهید و سعی کنید راحتی را برای آن ها فراهم آورید.

طرح بندی کاتالوگ مد و استایل

از محتوای خوب و اصطلاحات بروز استفاده نمایید. تصاویر را با کیفیت بالا درج کنید و سعی کنید جلو و پشت لباس را به خوبی نمایش دهید. این تصاویر باید در کنار جملاتی مثل: این لباس مناسب فصل پائیز است و یا با بهار همراه باشد به نمایش گذاشته شوند.
در هنگام نمایش سعی کنید اندازه گیری طرح و لباس (انداره واقعی محصول) روشن بوده و مخاطب برای تطابق آن با خودش مشکلی نداشته باشد. از مدل های زنده نیز برای نمایش استفاده کنید تا هرچه بیشتر طرح جذاب تر، و تشخیص آن برای مخاطب راحت تر باشد.
در پشت کاتالوگ شماره تماس را ذکر کنید حتی اگر اینکار را در صفحات دیگر انجام داده اید مجددا در پشت کاتالوگ راه های ارتباطی را درج کنید.

طراحی کاتالوگ مد و استایل
تصویر اول کاتالوگ مد و استایل

تصویر اول کاتالوگ باید یک پوشش قوی داشته باشد. چیزی که شخصیت کل مجموعه را نمایش دهد. صفحه اول باید یک مقدمه برای مجموعه شما باشد که احساس مشتری را برانگیزد. در انتخاب صفحه اول عجله نکنید اما سعی کنید تا پایان طرح روی جلد و طرح آن کار کنید تا سازگاری زیادی با کل طرح داشته باشد.

کیفیت کاغذ و چاپ در کاتالوگ مد

استفاده از تصاویر با کیفیت و طرح بسیار خوب نیازمند یک چاپ بدون اشکال است. سعی کنید طرح خود را به یک آژانس تبلیغاتی معتبر بسپارید تا آنها بهترین ها در صنعت چاپ را برای طرح شما و چاپ آن انتخاب کنند. همچنین دقت کنید که یک کاغذ معمولی می تواند محصول شما را نیز غیر حرفه ای در بازار معرفی کند و تا شما متوجه این موضوع شوید و برای رفع آن اقدام کنید ممکن است بازار خود را از دست داده باشید.

طراحی کاتالوگ مد و استایل
تعداد نسخه ها

تعداد نسخه های کاتالوگ چاپی یکی از مباحثی است که به شدت بر بودجه شما اثر گذار است. در هنگام سفارش دقت کنید که کلیه تخفیفات را از آژانس مربوطه دریافت کنید. بعضی از آنها هدایایی را در سفارشات بالا برای مشتریان خود در نظر می گیرند. همچنین اگر قصد چاپ کاتالوگ ها در زمان دیگری دارید دقت کنید که در صنعت چاپ تعداد خیلی مهم بوده و شیت بندی در آن تاثیر گذار است . مثلا در چاپ کارت های تبلیغاتی تعداد کمتر از 500 عدد وجود ندارد و اگر باشد قیمت آن با قیمت 500 تایی آن برابری می کند.

توزیع کاتالوگ

دقت داشته باشید که کاتالوگ مد و استایل به دلیل موارد بالا از قیمت بالایی نیز برخودار است. سعی کنید این ابزار تبلیغاتی را به راحتی منتشر نکنید و سعی کنید آن را به دست خرده فروشان و افرادی که احتمال می دهید به محصولات و لباس های شما علاقه دارند برسانید. سعی کنید این نسخه ها را برای مشتریان دائم خود ارسال کنید. این ارسال می تواند زمانی رخ دهد که شما سفارش آنلاینی را دریافت کرده اید و قصد دارید مشتری شما سایر محصولات را نیز بررسی کند.

Share This Story, Choose Your Platform!