طراحی کاتالوگ مد و لباس

طراحی کاتالوگ مد و لباس

کاتالوگ ها همیشه شور و اشتیاق خرید را در مخاطبان خود ایجاد می کنند. آنها تنها ابزاری هستند که باعث می شوند مخاطبان، زمان کمتری را برای خرید سپری کرده و با بیرون آمدن از خانه شروع کنند. اما امروزه خرید های اینترنتی کمی عرصه را برای این شور و اشتیاق تنگ کرده اند. شما می توانید با طراحی یک کاتالوگ مد و لباس و قرار دادن آن در وب سایت خود فروش خود را بالا برده و مخاطبان را نیز از تلف کردن وقت نجات دهید.

شروع به کار برای طراحی یک کاتالوگ مد و لباس

در ابتدا تعیین کنید که آیا کاتالوگ شما به صورت آنلاین قرار است منتشر شود و یا به صورت چاپی. جدای از هزینه های چاپ برای یک کاتالوگ بهتر است یک نمونه آنلاین را نیز منتشر کنید. شما با ساخت یک کاتالوگ آنلاین همیشه می توانید قیمت و مدل های آن را بروزرسانی کنید.

نگاه کلی کاتالوگ را در مورد کسب و کار خود بسنجید. ببینید به دنبال چه چیزی هستید. شاید شما شخصی هستید که قصد دارید محصولات یک شرکت را به عنوان نماینده به فروش برسانید و قصد طراحی یک کاتالوگ دارید تا فروش خود را بالا ببرید. شاید شما واسط یک فروشگاه بزرگ هستید که برای معرفی محصولات به فروشندگان دیگر قصد دارید به صورت عمده بر روی یک برند خاص تمرکز کنید و کاتالوگ می تواند کار شما را گسترش دهد. پس در ابتدا هدف خود را مشخص کنید.

تطابق طرح با نوع کار

در طراحی کاتالوگ مد و لباس تمامی موراد مانند تطابق طرح، رنگ ، فونت و لحن شما باید مناسب کاری که انجام می دهید باشد که مشخصا این امر به سبک کالا و مخاطبان مورد نظر شما بستگی دارد. اگر قصد فروش لباس هایی با مارک معتبر دارید باید طرحی گران قیمت و زیبا برگزینید. اگر مخاطبان شما خانم هایی هستند که قصد فروش لباس به آنها را دارید باید فضای کار شما به طرف آنها و سلیقه آنها باشد. حتی لباس ورزشی زنانه نیز باید با لباس ورزشی مردانه داری دو سبک جدا و در فضایی متفاوت طراحی شود.

مطالعه کاتالوگ های دیگران

کاتالوگ های همکاران خود را مطالعه کنید و به طرح بندی و جذاب ترین آنها که صرفا نمایش کالا را مد نظر دارند توجه کنید. به زمینه ها توجه کنید ببینید رقبای شما از کدام محیط ها مثل طبیعت،معماری، خیابان ها استفاده کرده اند و دقت کنید که طرح آنها از هدف اصلی منحرف شده اند یا خیر. مثلا ببینید که اگر  لباس زمستانه را در منزل و در کنار محیطی گرم بپوشند مخاطب بیشتر جذب می شود یا اگر در محیط و طبیعت در حال قدم زدن باشد. سعی کنید چنین نگاهی داشته باشید.

انتخاب نوع نمایش در کاتالوگ مد و لباس

ببینید دوست دارید لباس ها بر روی مانکن ها باشند و یا دوست دارید از مدل های زنده استفاده کنید. البته برای این کار به بودجه خود نیز توجه کنید . اما اگر قصد دارید هزینه های مقرون به صرفه تری داشته باشید می توانید ریسک کنید و از مدل های ناشناس نیز استفاده کنید اما سعی کنید در انتخاب خود دقت داشته باشید چرا که مشتریان اگر با مدل شما ارتباط برقرار نکنند از خرید نیز منصرف می شوند.

ارتباط نیز می تواند به این صورت هم اتفاق بیفتد که یک مدل گران قیمت لباسی را نمایش دهد که برای مخاطبان هدف شما بیش از حد جذاب بوده و آنها حتی این اعتماد به نفس را در خود نبینند که آن را بخرند و استفاده کنند.

طراحی کاتالوگ مد و لباس

در طراحی کاتالوگ مد و لباس دقت داشته باشید که مانکن ها فقط برای نمایش چهره اند تا کمی فضای طرح شما طبیعتی جلوه کند و نه بیشتر. می توانید برای این مثال به آویزان بودن یک لباس و پوشیدن همان لباس توسط یک انسان معمولی اشاره کرد .مانکن زنده فقط برای نمایش دادن این تفاوت کاربرد دارد.

روش های خلاقانه

از روش های غیر معمول و جذاب برای طراحی کاتالوگ مد و لباس استفاده کنید . سعی کنید طراحی فضا را به یک آژانس تبلیغاتی بسپارید تا آن ها از فضاهای ویژه ای استفاده کنند. این فضاها می تواند نمایش مدل هنگامی که بر روی یک مبل چوبی نشسته باشد یا نمایش بدون مانکن زمانی که لباس بر روی یک پس زمینه زیبا قرار گرفته باشد و یا حتی در کنار این ها از هنر تزریق رنگ و آبرنگ استفاده شده باشد.

از قرار دادن محصولات خود در محیط های عجیب و غریب هراسی نداشته باشید. این نمایش ها سبب خلق زمینه های متفاوتی می شود و مدت زیادی است که طراحان از این روش استفاده می کنند و مخاطب از این نوع فضا ها لذت می برد و به خرید نیز ترغیب می شود.

در تصاویر کاتالوگ مد و لباس از نور طبیعی و مصنوعی در کنار هم استفاده کنید. این کار سبب می شود هم تصاویر شما جلوه ای زیباتر بگیرند و هم روشنایی  و شادی تصاویر باعث محبوبیت آنها می شود.

Share This Story, Choose Your Platform!