طراحی کاتالوگ هتل و نکات شگفت انگیز !

طراحی کاتالوگ هتل و نکات شگفت انگیز !

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا با وجود این همه ابزار تبلیغاتی، یک مدیر هتل به طراحی و ساخت یک کاتالوگ نیاز دارد ؟ اگر این سوال را از کارمندان هتل نیز بپرسید به شما پاسخ می دهند با وجود این همه رسانه های مجازی نیازی به طراحی کاتالوگ هتل به صورت چاپی نیست.

در ادامه نکاتی مهم را در زمینه طراحی کاتالوگ هتل ها به شما یاد آوری می کنیم.

بازاریابی کسب سود بیشتر

طراحی کاتالوگهتل یک ابزار تبلیغاتی برای بازریابی است. میهمانی را تصور کنید که بعد از اقامت در هتل با کاتالوگ شما به شهر و یا حتی کشور خود بازگردد. در واقع شما یک بازاریاب را به صورت رایگان استخدام کرده اید و او نیز بدون داشتن اطلاع از کار خودش، کاتالوگ شما را در اختیار دوستان و آشنایانش قرار می دهد و این انگیزه را در سایرین ایجاد می کند که برای کنجکاوی بیشتر و برای یکبار هم که شده به هتل شما سر بزنند.

طراحی صفحه اول

اولین صفحه در طراحی کاتالوگ برای هتل باید بهترین نما و مکان از تصویر هتل شما باشد. این نما می تواند تصویر ورودی هتل یا لابی آن یا حتی نمای ساختمان در شب باشد که توسط یک عکاس حرفه ای با جلوه های ویژه ای گرفته شده باشد. در صفحه اول مطمئن باشید که طراح بسیار جسور بوده و طرحی برای کاتالوگ شما در نظر می گیرد که توانایی جذب مخاطبان را داشته و طرح شما از سایر رقبا جذاب و عمیق تر باشد.

استفاده از رنگ ها در کاتالوگ هتل

این نکته را فراموش نکنید که زمان برای جذب مخاطبی که کاتالوگ شما را در دست می گیرد فقط 1 ثانیه است. این زمان بسیار اندک برای ورق زدن صفحات بعدی کاتالوگ نیز لازم است. پس از رنگ های چشم نواز در طرح ها استفاده کنید تا مخاطب به یک نیاز درونی و حس کنجکاوی برسد آن وقت می توانید آن را تا آخرین صفحه با خود همراه سازید.

سرمایه گذاری مناسب را انجام دهید

به یاد داشته باشید که تبلیغات یک نوع هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است که این سرمایه گذاری می تواند در کوتاه ترین زمان به بازدهی برسد و یا گاهی زمان بیشتری را برای برگشت این هزینه از شما بگیرد. پس، از هزینه کردن برای یک آژانس تبلیغاتی و یا استخدام یک طراح حرفه ای برای انجام این کار هراسی نداشته باشید.
کافی است پس از یک دوره تبلیغات، بازخورد آن را ببینید آن وقت تمامی مورادی که قبل از هزینه کردن در ذهن داشته اید را از خاطر خود پاک خواهید کرد.

طراحی کاتالوگ هتل و نکات شگفت انگیز !لوگو و آرم هتل باید در کاتالوگ هتل دیده شود

از آرم هتل نیز برای شناساندن و محبوب تر کردن برند خود نیز در صفحات استفاده کنید. به یاد داشته باشید پس از شناساندن یک برند می توانید تمامی صحبت های خود را به مشتریان بزنید چرا که این برند شما است که شما را معرفی می کند.
اگر حتی فکر می کنید آرم هتل شما قدیمی است می توانید آن را بازسازی کنید. این فرآیند توسط یک طراح کاتالوگ امری عادی تلقی می شود.

دلیل بهتر بودن هتل را نسبت به سایر رقبا بیان کنید

اکثر هتل ها دارای رقبای قدرتمندی هستند پس، باید در طراحی کاتالوگ هتل خود در مورد اینکه چه خدماتی ارائه می دهید صحبت کنید و وجه تمایز خود نسبت به سایر رقبا را ذکر کنید. این دلیل می تواند یک توصیف کامل از شرایط، ویژگی ها، انتخاب چهره های سرشناس در گذشته، کیفیت خدمات در هتل شما و یا حتی یک جمله از طرف مدیر هتل باشد.

محتوای مناسب

شناساندن ویژگی های یک هتل نیازمند محتوای کامل از آنچه که شما ارئه می دهید می باشد. پس ابتدا یک محتوای کامل از تمامی امکانات خود تهیه کنید و سپس حدود 25% آن را ویرایش کنید تا به هدف خود در آشنا تر کردن خدمات به مخاطبان برسید.

طراحی کاتالوگ هتل و نکات شگفت انگیز !

نمونه آزمایشی

از طراح خود بخواهید که یک نمونه آزمایشی از طرح کاتالوگ هتل در اختیار شما قرار دهد. این طرح را با خود به هتل ببرید و شروع به مقایسه کنید. نگاه تازه ی شما می تواند اشتباهات را اصلاح و حتی اگر طراح نکته ای را فراموش کرده باشد شما آن را یادآوری کنید.

راه ارتباطی

در نظر داشت باشید یک راه ارتباطی معتبر در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. اگر فکر می کنید سیستم رزرو آنلاین هتل کارآمد است آن را در کاتالوگ معرفی کنید یا شماره تماسی که در هر لحظه از شبانه روز قادر به برقراری ارتباط با مخاطبان باشد را درج کنید.

Share This Story, Choose Your Platform!