طراحی کاتالوگ مکان های گردشگری و توریستی

طراحی کاتالوگ مکان های گردشگری و توریستی

برای شما هم بسیار پیش آمده که هنگام تهیه بلیط برای مسافرت در دفتر خدماتی یا همان آژانس های مسافرتی با سیل عظیمی از کاتالوگ ها مواجه می شوید که هر یک از آنها، یک مکان بخصوص را معرفی می کنند و سعی می کنند شما را به بازدید از آن مکان دعوت کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا با روش ساخت یک کاتالوگ گردشگری و توریستی بیشتر آشنا شوید.

در طراحی کاتالوگ گردشگری و توریستی باید دقت کنید که هر مکانی نیاز به کاتالوگ ندارد. مکانی هایی که دارای اقامتگاه باشند و بتوانند حجم تبلیغات شما را پاسخگو باشند نیاز به یک کاتالوگ دارند.

همچنین می توانید با معرفی یک مکان محبوب و معتبر شروع کنید. با معرفی چنین مکانی که قبلا مخاطبان شما نام آن را شنیده اند می توانید ریسک پذیری کمتری داشته باشید و تبلیغات موثری مانند کاتالوگ را داشته باشید.

اما همانطور که می دانید انسان ها بسیار کنجکاو هستند و از مکان های ناشناخته بسیار لذت می برند. حتی اگر آن مکان امکانات رفاهی در حد قابل قبول نداشته باشد اما دارای محیطی بکر و دست نخورده باشد می توانید ریسک پذیر باشید و شروع به تبلیغات در معرفی این مکان از طریق ابزار های تبلیغاتی مثل کاتالوگ بکنید.

تصاویر در طراحی یک کاتالوگ گردشگری و توریستی

اگر می خواهید یک کاتالوگ جذاب داشته باشید از تصاویر مناسب بهره ببرید. به بودجه خود نگاه کنید و اگر می توانید یک عکاس حرفه ای که قبلا در این زمینه فعالیت داشته کمک بگیرید. خودتان را به جای مخاطبان بگذارید. اگر تصویری بسیار جذاب و واقعی را ببینید سعی می کنید این مکان را از نزدیک مشاهده کنید و یا اگر یک تصویر واقعی با ترفند های عکاسی که توسط یک عکاس حرفه ای گرفته شده است را دوست دارید.پس انتخاب با شما است که انتخاب کنید چه مخاطبانی را قرار است به این مکان جذب کنید.

طراحی کاتالوگ مکان های گردشگری و توریستیبه دنبال تصاویر جمعی باشید. مثلا اگر مکان گردشگری شما دارای مکان هایی برای اسب سواری است بهتر است اسب و سوارش را تنها نمایش ندهید و اینکار را زمانی بکنید که یک خانواده در کنار آن اسب ایستاده باشند و قصد سواری دارند.

تجربیات

سعی کنید از تجربیات افراد در زمینه گردشگری و توریستی استفاده کنید. مثل به یک مکان توریستی رفته ببینید مخاطبان چگونه به آنجا جذب شده اند. راحت ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از آنها سوال کنید و علت را جویا شوید و ببینید مخاطبان این مکان ها به دنبال چه تفریح و چه تعطیلاتی را دوست دارند . مثلا به یک منطقه ی گردشگری کوهستانی بروید و از مخاطبان بپرسید آیا به علت نزدکی و کوتاهی زمان به این مکان سفر کرده اند ؟ آیا قبلا تبلیغات این مکان را مشاهده کرده و منتظر فرصتی بوده اند که به این مکان سفر کند و علت جذب آنها به این مکان چه بوده؟ آیا هزینه های سفر به آنجا را می دانستند (یعنی آیا هزینه های سفر برای آنها مهم بوده است یا خیر ) مناسب ترین زمان از نظر آنها چه مواقعی است. تمام این موارد را می توانید در طراحی کاتالوگ گردشگری و توریستی خود لحاظ کنید.

رنگ و طرح

اگر قرار است مخاطبان را به مکانی کویری سوق دهید بهتر است از زمینه کویر همرنگ تصاویر و طرح کاتالوگ استفاده کنید. اگر محیط شما سرسبز  است بهتر است از رنگ های مشابه با طبیعت الهام بگیرید. همچنین رنگ آبی می تواند آرامش و صلح را برقرار کند و مخاطب شما اگر به دنبال آرامش باشد مکان زیبای شما را انتخاب خواهد کرد.

طراحی کاتالوگ مکان های گردشگری و توریستی

محتوا و توصیف مکان

در محتوا نویسی در طراحی کاتالوگ گردشگری و توریستی سعی کنید پس از انتخاب تصاویر این عمل را انجام دهید. از ویژگی های این مکان نسبت به سایر محیط ها بنویسید و مکان های دیدنی را برای تمامی افراد جامعه در نظر بگیرید. مثال: این مکان مجهز به سالن های ورزشی، رستوران های زنجیره ای، دارای فرهنگ و آداب و رسوم سنتی ،دارای  هتل های مدرن  .

کاتالوگ و زمان

زمانی که تصمیم به ایجاد یک کاتالوگ نمودید برای از دست ندادن زمان و فرصت های پیش رو  حتی اگر قصد دارید این کار را خودتان انجام دهید یعنی یک عکاس حرفه ای استخدام کنید، یک محتوا نویس و یک طراح را برگزینید و سفارش خود را به یک چاپخانه بدهید بهتر است در هر مرحله از راهنمایی یک آژانس تبلیغاتی معتبر استفاده کنید. چرا که استفاده از تجربه یک تیم حرفه ای می تواند مشکلات پیش روی شما را اصلاح کند.

توزیع کاتالوگ

شما می توانید پس از اتمام کار و چاپ کاتالوگ گردشگری و توریستی خود، به مکان هایی مثل رستوران ها، پارک ها، آژانس های مسافرتی رفته و آنها را منتشر کنید . سعی کنید از شیوه های کم هزینه تر  نیز استفاده کنید تا علاوه بر موثر بودن تبلیغات هزینه زیادی را نیز پرداخت نکنید.

Share This Story, Choose Your Platform!