تماشای فیلم یکی از لذت بخش ترین سرگرمی هاست. حال اگر بتوان هم زمان با این تفریح و سرگرمی، پروسه ی یادگیری هم اتفاق بیافتد چه؟ در این مقاله برای شما یک لیست از فیلم هایی را تهیه کرده ایم که هر کارآفرین باید ببیند. این فیلم ها به شما کمک می کنند که به درون خود و الگوهای رفتاری خود یک بار دیگر نگاهی بیندازید.

سعی کنید خودتان را جای شخصیت های این فیلم ها بگذارید و ببینید اگر شما جای آنها بودید چه می کردید؟

آخرین قلعه (The Last Castle):

هر کارآفرین باید ببیند

فیلم آخرین قلعه، یک فیلم درام – اکشن آمریکاییست، که داستان یک ژنرال ارتش آمریکایی را توصیف می کند و اگر در فکر کارآفرین بودن هستید باید آن را ببینید. آمازون در توضیح این فیلم نوشته است: «خدمات او به کشورش، از او یک قهرمان ساخت.»

ژنرال یوجین (رابرت ردفورد)  به دلیل ارسال هشت سرباز آمریکایی به ماموریتی در بوروندی که موجب مرگ آن‌ها شده است، به زندان می‌رود. او در طول داستان با سرهنگ وینتر (جیمز گاندولفینی) به تقابل می‌پردازد و دشمنی زیادی با او پیدا می‌کند. هم چنین او با زندانیان این زندان، تصمیم به شورش می‌کنند. در آخر هم پس از شورش در زندان، او و بیشتر زندانیان از زندان فرار، و سرهنگ وینتر به دلایلی دستبند زده به زندانی دیگر به عنوان یک زندانی منتقل می‌شود.

چرا باید این فیلم را دید؟ این فیلم مهارت رهبری قوی را به تصویر می کشد و بیانگر آن است که نفوذ بالا چطور می تواند تاثیر گذار و الهام بخش مردم برای اتحاد باشد.

شجاع دل (Braveheart):

هر کارآفرین باید ببیند

شجاع دل، روایت یک شورشگر اسکاتلندی به نام ویلیام والس است. او اعتراضی را علیه حاکمیت انگلیس ها رهبری می کند. والس در کودکی شاهد مرگ پدر و سایر مردان سرزمینش در راه آزادی اسکاتلند بود و خودش هم در این مسیر جنگید.

چرا یک کارآفرین باید این فیلم را ببیند؟ اگر می خواهید عظمت را در خود بیدار کنید و با غیرممکن ها بجنگید این فیلم را ببینید. تماشای این فیلم الهام بخش مدیران است تا در مسیر رسیدن اهداف خود ثابت قدم بمانند.

انرون: باهوش ترین ها در اتاق(Enron: Smartest Guys in the Room):

هر کارآفرین باید ببیند

این فیلم یک مستند است از ورشکستگی شرکت میلیون دلاری انرون، که به علت مشارکت در فعالیت های غیرقانونی متعدد سقوط کرد. این فیلم باعث رسوایی و محاکمه ی مجریان ارشد تخلفات شد.

چرا باید این فیلم را دید؟ به عنوان مدیر یک کسب و کار یا یک کارآفرین، خوب است بدانید اگر در فعالیت های غیر قانونی شرکت کردید، چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد. این فیلم یاداور اهمیت حفظ راستی و درستی است.

مکان های تجاری(Trading Places):

هر کارآفرین باید ببیند

اگر می خواهید یک فیلم بانشاط و کمدی ببینید، «مکان های تجاری» یک فیلم آخر هفته ای است.  ممکن  است فکر کنید فیلم کمدی برای یک کارآفرین ساخته نشده است، در حالیکه درس هایی که از این فیلم عایدتان می شود بسیار ارزشمند است.

چرا باید این فیلم را دید؟  این فیلم برای مدیرانی که معمولا تصمیماتی می‌گیرند که می‌تواند تاثیر زیادی برای شرکت داشته باشند ، مفید است و همچنین به شما نشان می دهد که لازم است زمانی را به فکر کردن به انچه واقعا برای شما مهم است اختصاص دهید. مکان های تجاری به شدت به مدیرانی که میخواهند از نردبان موفقیت بالا بروند توصیه می شود!

زندگی شگفت انگیز است(It’s A Wonderful Life):

هر کارآفرین باید ببیند

اگرچه این فیلم جزء فیلم های کلاسیک کریسمس شناخته می شود اما به پیشرفت شخصی مدیران و رهبران شرکت ها بسیار کمک میکند. در «زندگی شگفت انگیز» جیمی استوارت در نقش جورج بیلی می درخشد. جورج شخصیتی است که احساس میکند در زندگی هیچ هدفی ندارد. تا زمانی که فرشته ای به نام کِلارِنس را ملاقات می کند و او به جورج یاد می دهد که زندگی یک هدیه ارزشمند است.

چرا باید این فیلم را دید؟ اگر در موقعیتی قرار گرفته اید که باید درباره استخدام یکی از آشنایان فاقد صلاحیتتان، تصمیم بگیرید این فیلم می تواند کمک بزرگی باشد؛ این فیلم شما را یکبار دیگر به فکر وا می دارد و همچنین بینش هایی را در راستای کارآفرین بهتری بودن به شما ارائه می دهد.

Share This Story, Choose Your Platform!