روش‌های کاهش هزینه در تولید و طراحی کاتالوگ

کاهش هزینه کاتالوگ

شاید در هنگام ساخت کاتالوگ به قیمت نسبتا بالای آن دقت کرده باشید. قیمت طراحی کاتالوگ نسبت به سایر تبلیغات مثل تبلیغات تلویزیونی بسیار ناچیز و اندک است اما در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم که کاهش هزینه کاتالوگ چگونه امکان پذیر است.

در اینجا لیستی تهیه کرده‌ایم که می‌توانید برای کاهش زمان و هزینه طراحی کاتالوگ در عکاسی، چاپ و طراحی از آنها استفاده کنید.

طراحی به هدف کاهش هزینه کاتالوگ

ارائه تمام اطلاعات محصول

برای هر قسمت از محصول در یک کاتالوگ باید محتوای کامل و سازگاری ارائه دهید. این محتوا می‌تواند شامل شماره، نام و قیمت محصول باشد. این ویژگی‌ها را برای تمامی محصولات حفظ کنید.

گروه بندی و سازماندهی محصول

اگر قصد صرفه جویی  و کاهش هزینه کاتالوگ را دارید، بهتر است دست بندی محصولات را فراموش نکنید. این کار باعث می شود شما فضا مورد نیاز بری ارائه محصولات را ببینید و سپس برای ارائه آن تصمیم بگیرید.

ارائه اطلاعات تکمیلی

روش‌های کاهش هزینه در تولید و طراحی کاتالوگ

علاوه بر معرفی محصولات شما باید اطلاعات تکمیلی را در کاتالوگ قرار دهید . این اطلاعات می تواند شامل نام و برند شما برای شناسایی بیشتر توسط مشتری، ارائه شرایط فروش و همچنین نحوه خرید باشد.

اطلاعات تصاویر

اطلاعات مربوط به فایل عکس را مطابق با آن ذکر کنید. برای اینکار می‌توانید از دو روش معمول استفاده کنید. اول اینکه توضیحات را در زیر محصول درج کنید و دوم محصولات را با کد بندی برای مقایسه با محصولات مشابه داخل یک جدول قرار دهید و نام و کد هر محصول را به همراه ویژگی‌های آن بیان کنید.

انتخاب تصاویر

کاهش هزینه کاتالوگ زمانی ارزش دارد که کاتالوگ تأثیرگذاری خود را از دست ندهد. بهتر است قبل از ارائه تصاویر محصولات به صورت کامل آنها را دسته بندی و ویرایش کنید. هر تصویری که فکر می‌کنید مناسب کاتالوگ شما است را انتخاب کنید .

اطلاعات محصولات

سعی کنید اطلاعات محصولات را در یک فایل متنی تایپ شده به طراح خود دهید تا علاوه بر صرف هزینه و زمان کمتر توسط طراح او نیز بتواند اطلاعات کاملی را از شما دریافت کند و چیزی از قلم نیافتد.

عکاسی بر مبنای کاهش هزینه کاتالوگ

عکاسی ساده و در عین حال با جزئیات

اگر قرار است که عکاسی را خودتان انجام دهید بهتر است محصول را بدون حاشیه و بدون پس زمینه غیر عادی تصویر برداری کنید چرا که اگر طراح قصد تغییر در آن را داشت با مشکل مواجه نشود.

نشانه گذاری

در هنگام عکاسی سعی کنید محصولات را دسته بندی کنید و در گوشه ای از تصویر نشانه ای برای نمایش دسته ی آن نیز قرار دهید. اکثر طراحان زمان زیادی را برای اینکار سپری می کنند پس این راه حل یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه‌ها است.

ایده خاص قبل از عکاسی

قبل از اینکه بخواهید از محصول خود عکس بگیرید به دنبال یک الگو باشید. این الگو می تواند زمان زیادی را برای شما صرفه جویی کند و به دنبال آن کاهش هزینه کاتالوگ را به همراه داشته باشد. پس با انتخاب محصولات مشابه، ایده‌های خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

 چاپ بر مبنای کاهش هزینه کاتالوگ

کاغذ‌های معمولی

شاید مشتریان شما نیازی به زرق و برق بسیار در یک کاتالوگ نداشته باشند. بهتر است برای اینکار از کاغذهای معمولی که قیمت پایین تری دارند استفاده کنید و در زمان‌های بعدی که محصول شما شناخته‌تر شد آن را تغییر دهید.

تعداد صفحات

متوسط تعداد یک کاتالوگ می‌تواند از ۸ تا ۲۴ صفحه باشد. بسته به نوع و تعداد محصولات تعداد مشخص را انتخاب کنید.

ابعاد استاندارد

روش‌های کاهش هزینه در تولید و طراحی کاتالوگ

سعی کنید از ابعاد استاندارد استفاده کنید. استفاده از استاندارد‌ها در چاپ باعث می شود دور ریز کاغذ کم شود و در نتیجه کاهش هزینه کاتالوگ را به همراه داشته باشد.

تصحیح قبل از چاپ

قاعده کلی در اینکار این است که هر چه زودتر خطاها یافت شوند و هزینه تصحیح آن نیز کمتر می‌شود. قبل از تحویل کار به چاپخانه بهتر است به دقت کاتالوگ را بررسی کنید و هر نوع خطایی اعم از چاپی، خطای طراح، غلط‌های املایی را تصحیح کنید. سعی کنید برای اینکار چند کپی تهیه کنید و به افراد نزدیک خود دهید تا آنها نیز همراه شما شروع به بررسی کنند.

Share This Story, Choose Your Platform!