در ادامه مطلب قبلی در رابطه با کلمات تبلیغاتی مؤثر می خواهم شما را با چند کلمه موثر دیگر در تبلیغات آشنا کنم. کلماتی که نقش کلیدی در جذب مخاطب دارند و اگر در جای مناسب استفاده شوند میتوانند تاثیر چشمگیری در تبلیغات و افزایش فروش داشته باشند. با ما همراه باشید تا با سایر کلمات تبلیغاتی تاثیرگذار آشنا باشید.

اثبات شده

زمانی که مشتری با محصولی کاملا جدید روبروست، نه نسخه ی جدیدی از یک محصول، قدم بزرگی باید بردارد چرا که مصرف کننده با یک ناشناخته روبروست. آنها می توانند صبر کنند و نظرات کسانی را که از محصول شما استفاده کردند را ببینند، یا از یک دوست سوال کنند تا به یک مدرک یا اثبات برسند که محصول خوب است یا نه. اما یک راه بهتر هم هست. خودتان این مدرک را ارائه دهید. مثلا یک تولید کننده ی غذای گربه همیشه ادعا می کرد «8 نفر از 10 نفر خریدار این محصول گفته اند گربه هایشان این غذا را ترجیح می دهند». « 8 نفر از 10تا؟! خیلی خوبه! امتحانش می کنم». همانطور که در تبلیغات تلوزیونی هم دیده اید که در آن یک چیزی را اثبات می کنند یا مدرک ارائه می کنند. پس فقط حرف نزنید، ثابت کنید!

ضمانت، یکی دیگر از کلمات تبلیغاتی تاثیرگذار

کلمات تبلیغاتی موثر

این کلمه راه نجات است. شما در زندگی روزمره هم بسیار این واژه را به کار می گیرید. «ضمانت میکنم ساعت 5 اینجا باشم» یا «ضمانت می کنم پولت را فردا برگردانم». در تبلیغات، «ضمانت» قولیست که یک ارائه دهنده خدمات یا فروشنده به مشتری خود می دهد. هرکاری می کنید، فقط زمانی از آن استفاده کنید که مطمئنید می توانید این ضمانت را تحقق ببخشید یا دارای اعتبار زیادی هستید. «ضمانت بازگرداندن پول» بسیار قدرتمند و تاثیرگذار است زیرا در این صورت مشتری از امتحان کردن یک محصول جدید هراس ندارد. ورشکست می شوید؟! خیر. معمولا درصد بسیار ناچیزی از افراد هستند که آنقدر از محصول خریداری شده ناراضی باشند که بخواهند پولشان را پس بگیرند. ضمن اینکه گاها زمانی که این پروسه از مصرف کننده می گیرد، ارزشش را ندارد.

 

سلامت

کلمات تبلیغاتی

این واژه را این روزها زیاد می شنویم و نه فقط وقتی که صحبت از سلامت جسم است. “سلامت” می تواند یکی از پرطرفدارترین کلمات تبلیغاتی تاثیرگذار باشد. شاید رایج ترین هم خانواده ی مورد استفاده، «بهبود سلامت مالی» است، و جواب هم می دهد چراکه همه ی ما میدانیم سلامت به چه معناست. اگر شما بتوانید وعده ی سالم بودن بدهید، حال میخواهد سلامت غذایی باشد یا سلامت خدمات یا هر چیز دیگری، آن وقت دارید خوب عمل می کنید. اما باز هم گوشزد میکنم، سوء استفاده نکنید. «کِی. اِف. سی» وقتی از آشپزخانه ی «سالم» خود صحبت می کرد این واژه را زیر سوال می برد. مصرف کننده ها ممکن است گاها گول بخورند اما نه تا این اندازه!

نتیجه

یکی دیگر از کلماتی که در گروه کلمات تبلیغاتی تاثیرگذار قرار می گیرد، «نتیجه» است. نتیجه یعنی موفقیت. این کلمه پرقدرت است چرا که وعده ایست که خرید را معنا دار می کند. «خب، اگه نتیجه بده، ارزششو داره». اگر شما نتیجه را تضمین کنید، ریسکی کرده اید که اگر جواب دهد سود بسیاری عایدتان می شود. همه ی ما نتیجه می خواهیم، حال می خواهد قول نتیجه از خدمتکار خانه باشد، یا حسابدارمان، یا رئیس جمهورمان! اگر آنها نتیجه دهند، راضی هستید. اگر نه، خب! انتظار انتخاب دوباره نداشته باشند!

 

شما

واژه ی «شما یا تو» همواره مهم ترین و قدرتمندترین واژه بوده است. «شما یا تو» در تبلیغات تاثیر شگرفی دارد، به یک دلیل! شخصیست. بیایید درباره ی شما حرف بزنیم. شما جذاب هستید و شما خودتان را جذاب می دانید. صادق باشید! وقتی حرف «شما» می شود، سرتاپا گوش می شوید. اگر من قول بدهم همه را ثروتمند کنم، ممکن است نظر شما جلب شود. اما… اگر قول بدهم که «شما» را ثروتمند کنم قصه عوض می شود.

«تو یا شما» کلمه ایست که باید هنگام صحبت با مشتریان مورد استفاده قرار گیرد، چون «شما» همان کسی است که در حال پرداختن به آن هستید. و زمانی که این کار را می کنید، در مورد سوژه ی مورد علاقه ی آن شخص در حال صحبت هستید.  پس «شما» کلمه ایست که «شما» همیشه باید به عنوان یکی از کلمات تبلیغاتی تاثیرگذار در نظر داشته باشید.

Share This Story, Choose Your Platform!