به نظر شما استفاده از کلمات تا چه حد می تواند در موثر واقع شدن بازاریابی و تبلیغات به ما کمک کند؟ اگر تا الان فکر می کردید که کلمات تبلیغاتی مختلف، تاثیر یکسانی دارند باید بگوئیم که اینطور نیست، یعنی شاید به ظاهر دو لغت هم معنا باشند اما تاثیر متفاوتی روی مخاطب می گذارند. در ادامه ، چند نمونه از مهم ترین کلمات تبلیغاتی مؤثر برای مشتریان را با هم بررسی می کنیم.

رایگان کلمات تبلیغاتی موثر

“رایگان” ! واژه ای که کارایی بسیار زیادی دارد، اما همین کلمه، در طول سال های گذشته، مورد سواستفاده قرار گرفته است. با این وجود هنوز هم یکی از کلمات تبلیغاتی موثر است. وقتی محصولی واقعا رایگان باشد، توجه مصرف کننده را جلب می کند. امروزه برای تلطیف حس منفی ای که این واژه به خود گرفته، به همراه کلمه های دیگر(از جمله نمونه آزمایشی یا نمونه رایگان) یا با یک ستاره * به کار برده می شود. با این حال اصطلاحاتی مثل نمونه رایگان، حمل و نقل رایگان، ارسال رایگان و یا یکی بخر دوتا ببر، این واژه را به یک کلمه قدرتمند تبدیل کرده است.

همین الان

کلمات تبلیغاتی موثر

یکی دیگر از کلمات تبلیغاتی موثر، “همین الان” است. خشنودی لحظه ای یا آنی به خصوص در عصر حاضر که عصر حمل و نقل و سرعت است،  برای مردم لذت بخش است. اصطلاحاتی مثل “همین الان میخوامش” ، “دانلود فوری” و “ارسال فوری” از جمله مصادیق این اصطلاح قدرتمند است است. به خصوص هنگامی که با کلمات قدرتمند دیگر مثل رایگان به کار برود. حتما شما هم در سایت ها دیده اید که نوشته: “همین الان” کلیک کنید تا از مشاوره رایگان بهره مند شوید. یا : برای دریافت رایگان فلان محصول، “همین الان” با ما تماس بگیرید.

آسان

واژه ی آسان هم، مثل سریع، واژه ای است که مردم دوست دارند، ساده یا راحت کلمه ای معجزه گر در زمینه ی تبلیغات است. در حال حاضر افراد اکثرا بدنبال هر چه آسانتر کردن کارها هستند. مثلا جمله پرداخت شما به آسانی بصورت آنلاین انجام می پذیرد، میتواند تاثیر زیادی روی مخاطب در خرید و پرداخت داشته باشد.

بهترین

در مقابل واژه ی بدترین، که بار منفی زیادی دارد، واژه ی بهترین اگر به صورت صحیح استفاده شود،  بار مثبت فراوانی دارد و مخاطب را اغوا می کند. بنابراین “بهترین” را هم می توان یک دیگر از کلمات تبلیغاتی موثر دانست. معمولا افراد پرقدرت، دنبال بهترین ها هستند و “بهترین اتومبیل” ، “بهترین گوشی در بازار”، ” بهترین ساعت” و بهترین های دیگر را می خواهند. اگر در مدرسه  “بهترین دانش آموز کلاس” شده باشید، تاثیر این واژه را به خوبی درک کرده اید. نکته مهم در اینجا این است که وقتی “بهترین” را به کار می برید، باید بهترین جنس را ارائه داده و خود، بهترین باشید. وگرنه مشتری، شانه ای بالا می اندازد و شما را نادیده می گیرد. مثلا وقتی می گوئید بهترین قهوه جهان! باید مشخص کنید بر چه اساسی این حرف را می زنید و مشتری با چه استنادی باید حرف شما را باور کند.

جدید

در ادامه معرفی کلمات تبلیغاتی موثر به کلمه “جدید” می رسیم. ما از هرچیز “جدید”ی خوشمان می آید. حتی اگر در واقعیت همه چیز جدید نباشد، اما “نو” ، “تازه”، “مدرن” و “جدید”  کلماتی جذاب هستند. مردم همیشه به دنبال گوشی تلفن همراه مدل جدیدتر هستند و اخبارش را دنبال می کنند. این در حالی است که شاید نسخه کنونی با نسخه بعدی، تفاوت های بسیار جزئی داشته باشد، اما چون واژه “جدید” در آن به کار رفته، مشتریان را جذب می کند. مردم همیشه دنبال “اتومبیل جدید”، “ماشین جدید” و یا “موبایل جدید” هستند.

صرفه جویی

معرفی کلمات تبلیغاتی موثر همچنین ادامه دارد! اگر در مورد صرفه جویی، نظرسنجی کنید می بینید که 99 درصد مردم صرفه جویی را دوست دارند، به خصوص صرفه جویی در پول! حتی ثروتمندان هم می خواهند در هنگام معامله، تا جایی که می شود، برایشان بصرفد! اگر بتوانیم برای کسی چیزی را ذخیره کنیم یا برایش صرفه جویی کنیم، احمقانه است که اینکار را نکنیم. البته مهم این است که چگونه در مورد چگونگی آن صحبت کنیم. چون در صورت بد صحبت کردن، ممکن است غیرقابل اعتماد به نظر برسید. صرفه جویی در وقت را فراموش نکنید. با اینکه ملموس نیست، اما در واقع وقت طلاست! با ادامه کلمات تبلیغاتی تاثیرگذار همراه ما باشید.

یک آژانس تبلیغاتی خوب باید بتواند برای جلب مخاطب بیشتر،  از کلمات تبلیغاتی موثر، در بهترین زمان و مکان استفاده کند. آژانس تبلیغاتی سئواینلاین با داشتن کادر جوان، گویا و متخصص، آماده تبلیغ موثر محصول یا خدمت شماست. با یک تبلیغ خوب، بهتر دیده شوید!


همین الان برای بهره گیری از مشاوره رایگان در زمینه تبلیغات با ما تماس بگیرید.


Share This Story, Choose Your Platform!