هنگامی که به دنبال اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی در رابطه با SEO هستید ، اطلاعات مربوط به تحقیقات کلمات کلیدی مورد بمباران قرار می گیرد. و البته ، اگر می خواهید صفحه شما رتبه داشته باشد ، این بسیار مهم است. اما درک این نکته که اصل اساسی a چیست نیز مهم است کلمه کلیدی است. و این همان چیزی است که در اینجا توضیح خواهم داد. همچنین چند پیشنهاد در مورد نحوه و مکان افزودن کلمات کلیدی برای SEO به اشتراک می گذارم.

در این پست:

کلمات کلیدی چیست؟

آ کلمه کلیدی، یا کلمه کلیدی متمرکز همانطور که برخی از آن می گویند ، کلمه ای است که محتوای صفحه یا پست شما را به بهترین شکل توصیف می کند. این عبارت جستجو است که می خواهید با یک صفحه خاص رتبه بندی کنید. بنابراین وقتی افراد آن کلمه کلیدی یا عبارت را در گوگل یا سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند ، باید آن صفحه را در وب سایت شما پیدا کنند.

فرض کنید شما یک وب سایت در مورد پیانو دارید: شما انواع و اقسام پیانوها را می فروشید. وبلاگ می نویسید که هنگام خرید پیانو به چه نکاتی توجه کنید و نظرات خود را درباره پیانوهایی که در فروشگاه آنلاین خود ارائه می دهید به اشتراک می گذارید. شما پیانوهای دیجیتالی می فروشید بنابراین یک صفحه دسته بندی محصول در مورد پیانوهای دیجیتال ایجاد کرده اید. این را از خود بپرسید:

 • برای چه نوع عبارت جستجو می خواهید یافت شود؟
 • فکر می کنید مردم از چه کلماتی در موتورهای جستجو برای یافتن شما استفاده خواهند کرد؟
 • پرس و جو جستجو چگونه خواهد بود؟

شاید [digital piano]، درست؟ زیرا این کلمه کلیدی منعکس کننده آنچه در صفحه است به بهترین شکل است. اگر می خواهید خط پایانی محتوای خود را توضیح دهید ، این چگونه به نظر می رسد؟ از چه کلماتی استفاده می کنید؟ این کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی شما است – اگر از چند کلمه تشکیل شده باشد.

ما همیشه از کلمه “کلید واژه” استفاده می کنیم. این بدان معنا نیست که فقط از یک کلمه تشکیل شده است. اغلب اوقات از چندین کلمه تشکیل شده است. بنابراین وقتی در مورد کلمات کلیدی صحبت می کنیم ، اغلب ما یک عبارت را به جای یک کلمه منظور می کنیم.

بیشتر بخوانید: تحقیق کلمات کلیدی برای فروشگاه آنلاین شما »

چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟

یکی از مواردی که گوگل هنگام رتبه بندی یک صفحه به آن توجه می کند ، محتوای آن صفحه است. به کلمات موجود در صفحه نگاه می کند. حالا این مورد را تصور کنید ، اگر هر کلمه در ، به عنوان مثال ، یک پست وبلاگ در مورد پیانو دیجیتال 2 بار استفاده شود ، همه کلمات از اهمیت مساوی برخوردارند. گوگل نمی داند که کدام یک از این کلمات مهم هستند و کدام ها مهم نیستند. کلماتی که استفاده می کنید سرنخ هایی برای Google هستند. به گوگل و دیگر موتورهای جستجو می گوید که صفحه یا پست در مورد چیست. بنابراین اگر می خواهید به گوگل بفهمانید که صفحه شما درباره چیست ، باید نسبتاً از آن استفاده کنید.

اما گوگل تنها دلیل اهمیت عبارات کلیدی نیست. در واقع ، اهمیت آن کمتر است ، زیرا شما باید همیشه روی کاربر تمرکز کنید: روی بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه خود. با SEO می خواهید افراد هنگام استفاده از یک عبارت جستجو یا عبارت کلیدی خاص در وب سایت شما قرار بگیرند. شما باید وارد ذهن مخاطبین خود شوید و از کلماتی که هنگام جستجو استفاده می کنند استفاده کنید.

اگر از عبارت کلیدی اشتباه استفاده کنید ، هرگز بازدیدکنندگان موردنظر یا مورد نیاز خود را دریافت نخواهید کرد ، زیرا متن شما با آنچه مخاطبان احتمالی شما در جستجوی آن هستند مطابقت ندارد. اما اگر از کلماتی که مردم به دنبال آن هستند استفاده کنید ، تجارت شما می تواند رونق یابد. بنابراین اگر چنین دیدید ، کلمات کلیدی شما باید نشان دهنده آنچه مخاطبان شما در جستجوی آن هستند باشد. با عبارت کلیدی اشتباه ، در نهایت با مخاطب اشتباهی روبرو می شوید ، یا اصلا وجود ندارد. به همین دلیل داشتن کلمات کلیدی مناسب واقعاً مهم است.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی

زمانی می توانستید کلمات کلیدی زیادی به صفحات و پست های خود اضافه کنید ، برخی از کلمات کلیدی قدیمی را پر کنید و در موتورهای جستجو رتبه کسب کنید. اما متنی که تعداد زیادی از کلمات مشابه در آن وجود داشته باشد ، خواندن خوشایند نیست. و از آنجا که خواندن این نسخه از نظر کاربران وحشتناک است ، گوگل نیز آن را وحشتناک می داند. به همین دلیل است که رتبه بندی در گوگل با انجام کلمات کلیدی خوشبختانه انجام آن دشوار شد. امروزه باید با نوشتن محتوای متمرکز عبارت کلیدی خود را به صورت طبیعی اضافه کنید.

از آنها در حد اعتدال استفاده کنید

وارد کردن مقدار مناسب کلمات کلیدی به صفحه شما یک عمل متعادل کننده است. اگر از کلمه کلیدی خود به اندازه کافی استفاده نکنید ، رتبه بندی برای آن عبارت دشوار خواهد بود. اما اگر از عبارت کلیدی خود بیش از حد استفاده کنید ، صفحه شما ناخواسته و ناخوانا می شود و همین امر رتبه بندی را نیز دشوار می کند.

شما باید آن نقطه شیرینی را پیدا کنید که در آن از کلمه کلیدی خود به اندازه کافی استفاده می کنید ، اما نه بیش از حد. مطمئن شوید که تقریباً آن را در هر جمله وارد نمی کنید. به طور کلی ، اگر عبارت کلیدی شما 1 یا 2 درصد از کل کلمات نسخه شما را تشکیل می دهد ، پس در آن زیاده روی نمی کنید.

به طور طبیعی از آنها استفاده کنید

گذشته از تلاش برای افزودن کلمات کلیدی کافی ، اما نه خیلی زیاد ، باید مطمئن شوید که آنها را به صورت طبیعی وارد کرده اید. کلمات کلیدی شما باید بخشی از جملات منطقی و منسجم باشد که در مورد آن موضوع به کاربران چیزی می گوید. عبارات کلیدی را به زور به متن (یا سرفصل ها) در جایی که منطقی نیست یا جایی که هیچ ارزشی برای خوانندگان شما اضافه نمی کند ، وارد نکنید.

و این همه ماجرا نیست اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی شما در متن شما به خوبی توزیع شده اند. تمام کلمات کلیدی خود را در پاراگراف اول قرار ندهید ، زیرا فکر می کنید کار با بهینه سازی انجام شده است. به طور طبیعی آنها را در سراسر صفحه یا پست خود پخش کنید.

کجا باید کلمه کلیدی خود را اضافه کنید

علاوه بر توزیع عبارت کلیدی در سراسر متن ، مکانهای دیگری نیز وجود دارد که باید کلمه کلیدی خود را نیز اضافه کنید. به خاطر داشته باشید ، همیشه کلمات کلیدی را در حد اعتدال اضافه کنید و خوانایی را در اولویت قرار دهید!

 • عنوان صفحه و عنوان SEO
  شما همیشه باید کلمه کلیدی خود را در عنوان صفحه خود اضافه کنید. در حالت ایده آل می خواهید آن را در ابتدای عنوان خود اضافه کنید ، به خصوص اگر عنوان شما طولانی باشد. عنوان سئو یا عنوان متا نیز به همین ترتیب است.
 • عناوین فرعی
  شما باید کلمه کلیدی خود را به برخی از عناوین فرعی (H2 و H3) اضافه کنید ، اما نه همه آنها. این دقیقاً مانند عبارات کلیدی در متن اصلی شما است. بسته به طول صفحه یا پست خود ، از کلمه کلیدی خود در یک عنوان یا چند عنوان فرعی استفاده کنید.
 • معرفی
  مقدمه اولین پاراگراف متن معمولی در صفحه است. مقدمه شما باید مستقیماً به اصل مطلب برسد ، بنابراین Google و خوانندگان شما می دانند در مورد چه چیزی صحبت خواهید کرد. این یک فرصت عالی برای قرار دادن عبارت کلیدی شما است!
 • متن جایگزین تصویر
  امیدوارم صفحه یا پست شما شامل تصویری مربوط به موضوعی باشد که درباره آن می نویسید. مقداری متن جایگزین به تصاویر خود اضافه کنید و ببینید آیا می توانید راهی طبیعی برای قرار دادن کلمه کلیدی خود پیدا کنید.
 • توضیحات متا
  توضیحات متای شما بخشی از متنی است که Google در نتایج جستجوی خود نشان می دهد. باید حاوی توضیحات کوتاهی درباره آنچه کاربران می توانند در صفحه شما پیدا کنند باشد. این مکان عالی دیگری برای افزودن عبارت کلیدی شما نیز است!
 • خطای URL
  Slug بخش دوم URL (آدرس وب) است که یک صفحه خاص را مشخص می کند. به عنوان مثال ، آدرس اینترنتی این پست است https://yoast.com/what-is-a-keyword/به حلزون است ‘کلمه کلیدی what-is-a-keyword‘بخش شما باید سعی کنید برای هر صفحه ای که ایجاد می کنید اسلاگ های توصیفی واضح ایجاد کنید و در صورت امکان باید عبارت کلیدی خود را نیز در آنها قرار دهید.

افزونه Yoast SEO همه این موارد را برای شما بررسی می کند

آیا می خواهید مقدار مناسب کلمات کلیدی را در همه مکان های مناسب بدست آورید؟ افزونه Yoast SEO کار را بسیار راحت تر می کند! به سادگی عبارت کلیدی تمرکز خود را اضافه کنید و افزونه به طور خودکار نقاط ذکر شده در بالا را بررسی می کند – از جمله اینکه آیا بیش از حد از آن استفاده می کنید ، بسیار کم است و آیا در متن شما به خوبی توزیع شده است.

این ویژگی های فوق العاده مفید در دو نسخه رایگان و Premium موجود است. اما اگر به Premium ارتقا دهید ، می توانید عبارات کلیدی مرتبط را علاوه بر عبارت کلیدی تمرکز خود نیز اضافه کنید!

بعدی: انجام کلمات کلیدی تحقیق

اکنون درک مشترکی از کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی دارید. این دانش در تحقیق کلمات کلیدی شما واقعاً به شما کمک می کند ، که البته گام بعدی و حیاتی است!

به خواندن ادامه دهید: کلمات کلیدی: راهنمای نهایی »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!