آژانس های بازاریابی، آیا برای موفقیت با گوگل تگ منیجر در حال پیشرفت، آماده شده اید؟ گوگل تگ منیجر ساده ترین ابزار در جهان نیست که بتوان با آن کار کرد، اما اگر بدانید که چگونه از آن استفاده کنید، می تواند زندگی شما را بسیار آسان تر کند.

امروز به وسیله تنظیم و راه اندازی کانتینر گوگل تگ منیجر به روشی صحیح، زندگی کاری آینده خود را آسان تر کنید.

تگ ها

بنابراین می خواهیم با نحوه تهیه این مطالب شروع کنیم. بنابراین آنچه ما داریم Tag ها و سپس Trigger ها هستند. روشی که این کار می کند این است که Tag نوعی از چیزی است که زمانی که یک Trigger بخواهد اتفاق بیفتد، اتفاق می افتد.

Conversion linker

بنابراین Tag هایی که ما در کانتینر پیش فرض خود داریم، لینک دهنده تبدیل (Conversion linker)هستند که برای کمک به تبدیل در Safari استفاده می شود.

اگر در مورد این موضوع چیز زیادی نمی دانید، توصیه می کنم برخی از این محدودیت ها را با پیگیری Safari و ITP بررسی کنید. من فکر می کنم زمانی که در حال نوشتن این مقاله هستم، آنها در 2.2 هستند. بنابراین توصیه می کنم که آن را بررسی کنید. اما این Conversion linker به شما در غلبه بر مشکل کمک خواهد کرد. این یک Tag پیش فرض در تگ منیجر است، بنابراین فقط Conversion linker را اضافه کنید. یک مقاله بسیار خوب در گوگل در مورد آنچه که انجام می دهد و نحوه کار آن وجود دارد.

رویداد ها (Events)

سپس ما باید تعدادی از رویدادها را پیگیری کنیم. مطمئنا این موارد را می توانید به عنوان ابعاد یا معیارهای سفارشی سازی پیگیری کنید در صورتی که برای شما جالب و جذاب باشد. منظورم این است که به خود شما بستگی دارد. اگر با استفاده از گزینه ها و معیارهای سفارشی سازی آشنا هستید، احتمالا می دانید که چگونه این کار را انجام دهید.

اما اگر فقط با مدیریت Tag شروع میکنید، فقط با رویدادها شروع کنید و پس از مدتی چم و خم کار را یاد خواهید گرفت و به یک متخصص تبدیل خواهید

لینک های خارجی External links

بنابراین در رویداد ها (Events)، ما همیشه لینک های خارجی را پیگیری می کنیم، پس هر چیزی که به یک دامین خارجی اشاره داشته باشد که متعلق به شما نیست.

روشی که ما این موضوع را ردیابی می کنیم این گونه است که ما به سیگنال هر لینک که کلیک شده است نگاه می کنیم و اگر آن در دامین مشتریان ما وجود نداشته باشد، بنابراین آن ها را به عنوان یک لینک خارجی ضبط میکنیم و این یک رویدادی است که ما آن را ضبط می کنیم.

بنابراین به یاد داشته باشید، و من شاهد رویداد ها برای این بوده ام که در آن کسی در دامین مشتری شما قرار نداده است و سپس هر سیگنال کلیک را در صفحه دیگری در وب سایت مشتری های به عنوان یک لینک خارجی پی گیری کرده است. که این بسیار بد می باشد.

هنگامی که شما از HTTP به HTTPS منتقل می شوید، اگر گوگل تگ منیجر، را بروزرسانی نکنید، ضبط لینک ها را به صورت نادرستی شروع خواهد کرد. این هم، بد است.

اما آنچه واقعا مفید است، چیزهایی هستند مانند زمانی که شما به وب سایت های دیگر لینک می دهید، همانطور که زمان مقاله نوشتن باید انجام دهید، به مردم بگویید که اطلاعات بیشتری را پیدا کنند. یا می توانید ویژگی های اجتماعی مختلف خود را که کلیک شده اند پیگیری کنید و ببینید که آیا مردم واقعا بر روی آن آیکون فیس بوک کلیک می کنند که  در هدر صفحه وب سایت خود قرار داده اید.

دانلود PDF

گام بعدی برای پیگیری دانلود PDF است.

در حال حاضر محدودیتی برای این کار وجود دارد، البته در آن، اگر مردم چیزی را گوگل کنند و PDF شما ظاهر شود و سپس آنها بر روی آن به طور مستقیم از طریق گوگل کلیک کنند، البته در گوگل آنالیتیک شما نمایش داده نخواهد شد. در سرچ کنسول نشان داده می شود، اما به آن در گوگل Analytics دست نخواهید یافت. پس فقط این را به خاطر داشته باشید. این در صورتی است که فردی از یک صفحه خاصی در وب سایت شما، روی pdf کلیک کند. دوباره، لینک خود را تگ می کنید تا بگویید اگر این لینک شامل یک pdf هم هست.

ردیابی حرکت در صفحه (Scroll tracking)

ما همچنین ردیابی حرکت را دنبال می کنیم. در حال حاضر ردیابی حرکت زمانی صورت می پذیرد که مردم به پایین سایت حرکت می کنند، شما می توانید یک رویداد را در حدود 25%، 50%، 75% و 100% از صفحه ردیابی کنید. در حال حاضر مساله ای که در این مورد وجود دارد این است که مسافت پیموده شده متفاوت می باشد. شما احتمالا درصدهای متفاوتی را انتخاب خواهید کرد. به طور پیش فرض، در تمام کانتینرها ما 25٪، 50٪، 75٪ و 100٪ قرار می دهیم و بر اساس درخواست مشتری، ممکن است این را تغییر دهیم.

نوعی از تاکتیک پیشرفته و سطح بالا می تواند عناصر خاصی را انتخاب کند و سپس هنگامی که آنها را در viewport وارد می کنند، سپس می توانید یک رویداد را شروع کنید.

بنابراین اجازه بدهید تا بگویم به عنوان مثال یک تماس بسیار مهم دارید که باید برقرار کنید و به این دلیل که دستگاه های مختلف، اندازه های مختلف دارند، وقتی که نمایش داده می شود، درصد متفاوتی از پایین صفحه می باشد، اما شما می خواهید ببینید که آیا افراد به CTA اصلی دسترسی یافته اند یا نه. سپس ممکن است بخواهید یک رویداد اضافه کنید که نشان دهد آیا CTA در viewport نشان داده شده یا نه.

اگر  Google Tag Manager را گوگل کنید و آن موارد را در viewport پیگیری کنید، برخی مقالات عالی وجود دارد که در آنجا نحوه انجام این کار را توضیح می دهد. راه اندازی این کار مشکل نیست.

کانتینر گوگل تگ منیجر | سئو اینلاین | سئواینلاین

ارسال فرم (Form submits)

پس از آن، فرم را ارسال می کند. البته، شما تصمیم دارید که این را سفارشی کنید. اما به طور پیش فرض form submit ها را در container خود قرار دهید، چون من ضمانت میکنم زمانی که کسی در حال ساخت container شما می باشد( به فرض مثال برای وب سایت جدید)، آنها پیگیری submit ها را فراموش خواهند کرد، مگر اینکه آن را در container پیش فرض خود قرار دهید، سپس آنها به آن نگاه می کنند و می گویند: “درست است، من باید آن را ویرایش کنم ” بنابراین همیشه فرم را در آنجا submit کنید.

تلفن: و لینک mailto

البته که تصمیم دارید که لینک های تلفن و mailto را ردیابی کنید: لینک های تلفن همیشه باید tappableباشند، و این چیزی است که من اشتباهات زیادی را در آن می بینم. به خصوص در سئو ی محلی، هنگامی که ما با وب سایت های تجاری کوچک واقعا مواجه می شویم، آنها لینک های تلفن را tappable نمی کنند. این احتمالا به این دلیل است که مردم نحوه استفاده از آن را نمی دانند. در صورتی که نحوه استفاده از آن را نمی دانید، فقط تلفن بزنید و پس از آن یک علامت (:) و سپس شماره تلفن.

<p style=”text-align: justify;”><a href=”tel:+5555555555″>(555) 555-5555</a></p>

همینه. این همان چیزی است که باید انجام دهید. درست مثل یک لینک، به جز اینکه به جای شروع کردن با یک HTTPS://,  با یک شماره تلفن شروع خواهید کرد. این امر هم باعث بهبود تجربه بازدیدکنندگان خواهد شد، به خصوص در موبایل ها. شما همیشه می خواهید که tappable باشند.

بنابراین می توانید تعداد افرادی را که از لینک های تلفن و mailto استفاده می کنند را پیگیری کنید: لینک ها دقیقا همان گونه هستند. در حال حاضر چیزی که من باید بگویم، این است که اگر از یک call tracking provider مانند CallRail استفاده می کنید که همانی است که ما استفاده می کنیم، پس قصد دارید که این را مسدود کنید، چرا که پس از آن می توانید به شمارش مضاعف پایان دهید.

به ویژه اگر  هر تماسی که از وب سایت انجام می شود را ردیابی کنید، بنابراین CallRail یکپارچه سازی آنالیتیک داشته و سپس می توانید کلیک ها را ردیابی کنید و ممکن است بتوانید کلیک های تلفن را هم ردیابی کنید. بنابراین می توانید ببینید که چند نفر کلیک بر روی تلفن را انتخاب می کنند و از طریق روش قدیمی تماس تلفنی ارتباط برقرار می کنند.

ردیابی همه صفحات

سپس، البته نوبت به ردیابی تمام صفحات می رسد. اطمینان حاصل کنید که همه صفحات در وب سایت خود از طریق Google Analytics ردیابی کنید. بنابراین این ها همان tag ها هستند.

Triggers

مرحله بعد Triggers هستند. بنابراین من یک tag لینک های خارجی دارم. سپس به یک Triggers برای لینک های خارجی نیاز دارم.Triggers می گوید زمانی که شخصی بر روی یک لینک خارجی کلیک کند، من می خواهم که این رویداد اتفاق بیفتد.

کانتینر گوگل تگ منیجر | سئو اینلاین | سئواینلاین

کلیک ها (Clicks)

بنابراین این رویداد در جایی اتفاق می افتد که شما طبقه بندی و سپس عمل و برچسب را ساخته باشید.

لینک های خارجی

روشی که ما می توانیم لینک خارجی ایجاد کنیم، به عنوان مثال، ممکن است بگوییم جزء لینک های خارجی می باشد، اقدام، کلیک است و سپس label، لینک واقعی کلیک شده است. می توانید ببینید که می توانید از طریق هر کدام از اینها را بررسی کنید و ببینید که این اتفاق در کجا می افتد.

ارسال فرم (Form submits)

برای مثال، در مواردی مانند form submit، برچسب ما میتواند فرم مخصوص باشد.

تلفن: & mailto

در تلفن و mailto: ما می توانیم شماره تلفن را ردیابی کنیم.

PDF

در سایر موارد، مانند پی دی اف ها، ما ممکن است مانند صفحه ای که این اتفاق در آن افتاد، pdf ها را ردیابی کنیم.

حرکت صفحه

برای مثال، برای ردیابی حرکت، ما ممکن است بخواهیم صفحه ای را که شخصی در پایین آن حرکت می کند، پیگیری کنیم. آنچه که من پیشنهاد می کنم هنگام تنظیم ردیابی رویداد برای حرکت(اسکرول) صفحه، این است که باید طبقه بندی حرکت(اسکرول) صفحه باشد، اقدام باید درصد افرادی که در پایین صفحه قرار دارند، باشد و سپس برچسب باید URL باشد.

واقعا از دیدگاه رویدادها به آن فکر کنید، جایی که شما این طبقه بندی را به دست آورده اید، که آن چیزی که اتفاق افتاده است می باشد، اقدام، چیزی است که شخص انجام می دهد، و برچسب اطلاعات بیشتری در مورد این به من خواهد داد. بنابراین اقدامات معمولا چیزهایی مانند حرکت(اسکرول)، کلیک، و ضربه زدن، اگر تمایل به ماهر شدن داشته باشید و بخواهید موبایل را در مقابل دسکتاپ ردیابی کنید.

برای مثال می توان چنین چیزهایی مانند form submit یا فقط submit باشد. فقط چیزهای اساسی واقعی. بنابراین در واقع دو چیزی که تفاوت ها را به شما می گویند، چیزهایی مانند طبقه بندی ها و برچسب ها هستند و این اقدام تنها اقدامی است که اتفاق افتاده است.

وقتی که سخن از راه اندازی رویداد به میان می آید، من بسیار دقیق هستم، اما فکر می کنم که اگر این چیزها را از ابتدا به درستی تنظیم کنید، در دراز مدت در آینده، از خودتان تشکر خواهید کرد. بنابراین واقعا خواهید دید که tag به سوی Trigger می رود. tag به Trigger و tag به Triggers و غیره. بنابراین اگر به نظر منطقی می رسد، در مورد اطمینان از اینکه هر یک از تگ های شما یک Trigger مربوطه داشته باشد، فکر کنید.

بنابراین اکنون قصد داریم شما را با نکاتی در مورد نحوه تنظیم Tag Manager account، آشنا کنیم.

نکات

از متغیر Google Analytics ID استفاده کنید

بنابراین اولین نکته این است که از Google Analytics ID استفاده کنید. این، یکی از متغیرهای تعبیه شده می باشد. هنگامی که به Tag Manager
می روید و بر روی متغیرها کلیک می کنید آن، یکی از متغیرهای ساخته شده در اینجا می باشد. من واقعا توصیه می کنم که از آن استفاده کنید، زیرا اگر شما در ID GA هاردکد کنید و چیزی اتفاق افتد و شما مجبور باشید آن را در آینده تغییر دهید یا آن را برای شخص دیگری یا هر چیز ممکن دیگری کپی کنید، فراموش خواهید کرد.

حتما که فراموش خواهید کرد. بنابراین میخواهید این متغیر را در آنجا قرار دهید بنابراین شما یک بار آن را تغییر خواهید داد و در همه جا وجود دارد. در وقت خود، صرفه جویی خواهید کرد و خود را از رنج و عذاب نجات خواهید داد. فقط از متغیر Google Analytics ID استفاده کنید. اگر یک کانتینر خیلی قدیمی دارید، ممکن است متغیر آن چیزی نباشد که در ابتدا راه اندازی کردید.

بنابراین یکی از چیزهایی که من توصیه میکنم بررسی کردن این مورد است و این که مطمئن شوید که از یک متغیر استفاده می کنید. اگر استفاده نمی کنید، پس جنجالی برای خودتان ایجاد کنید تا همه نمونه های هارد کد شده GA ID خود را بیرون بکشید و جای آن را با یک متغیر عوض کنید.

این موجب می شود که شما از سردرگمی ها نجات یابید.

 یک container پیش فرض برای وارد کردن ایجاد کنید

بنابراین مرحله بعدی یک container پیش فرض برای وارد کردن ایجاد کنید. بدیهی است، اگر در حال کار در خانه هستید، احتمالا کانتینر گوگل تگ منیجر را در اغلب موارد ایجاد نمی کنید، مگر اینکه در خانه به عنوان یک خانه ساز، کار کنید و برای توسعه هر خانه جدید، میکروسایت ها را ایجاد کنید.

سپس ممکن است بخواهید یک container پیش فرض برای خودتان ایجاد کنید. اما در قسمت آژانس،قطعا می خواهید یک container پیش فرض داشته باشید، بنابراین به هر ایده ای که فکر می کنید، ما باید آن را پیگیری کنیم، بنابراین فقط همه آنها را در container پیش فرض خود قرار دهید، و سپس وقتی که آن را برای ایجاد یکی برای یک مشتری گرفتید، می توانید تصمیم بگیرید که ما به آن نیاز نداریم، یا بله، ما به این نیاز داریم.

راه اندازی یک container در صرفه جویی در زمان کمک بسیار زیادی خواهد کرد، زیرا که من دریافته ام که پر زحمت ترین بخش از کار با کانتینر Tag Manager جدید، فکر کردن درباره آن می باشد، ” آن چیزهایی که من می خواهم قرار دهم کدامند؟ ” بنابراین می خواهید اطمینان حاصل کنید که container پیش فرض دارای تمام نکاتی است ک در طول سال ها در آن جا اندوخته اید و البته مستند شده اند و سپس بر اساس هر مشتری تصمیم بگیرید که بعضی چیزها را حذف کنید و بعضی چیزها را نگه دارید.

از یک طرح نامگذاری و پوشه ها استفاده کنید

همچنین دوباره از طرح نامگذاری و پوشه ها استفاده کنید، زیرا ممکن است در آنجا برای همیشه کار نکنید و کسی در آینده تصمیم داشته باشد که به این نگاه کند و فکر کند که چرا این را به این گونه راه اندازی کرده اند؟ منظور از این کلمه چیست؟ مثلا چرا برای این متغیر نام foo را انتخاب کردند؟ ” چیزی که سالها مرا در مورد توسعه دهندگان آزار میداد،  لطفا نامگذاری متغیر foo را متوقف کنید. برای کسی غیر از شما هیچ معنایی ندارد.

بنابراین، به عنوان مثال، ما ممکن است تگ خود را برای دانلود صفحه Google Analytics داشته باشیم. بنابراین ممکن است به آن گوگل آنالیتیک بگویند.

این محصولی است که ممکن است به نظر برسد. رویداد نتیجه این چیزهای موجود است. سپس نوبت به فایل PDF می رسد. پس از آن بسیار واضح است، خوب، من نیاز به ثابت کردن این، با دانلود PDF دارم. یک چیزی در اینجا اشتباه است.

کمی عجیب است. حالا دقیقا می دانم کجا بروم. دوباره با پوشه ها ، بگذارید بگوییم چیزی مانند استفاده از محتوا را اجرا کرده اید که یک دستورالعمل Google Tag Manager است که می توانید در وب سایت  Kickpoint.ca بدست آورید و مطمئن هستم که به آن در transcript لینک می دهد. اجازه دهید بگوییم که شما آن را بدست آورده اید، سپس  میخواهید تمام tag ها و Triggers های مختلف که همراه با استفاده از محتوا می آیند را داشته باشید و سپس آن را در پوشه خود قرار دهید و سپس آن را از همه چیزهای اساسی خود جدا کنید.

حتی اگر همه چیز را برای شروع در یک پوشه به نام مبانی یا رویدادها و یا Analytics در برابر ردیابی تماس در برابر هر یک از میلیارد ها تفاوت پیکسل ردیابی دیگر که در وب سایت هستند، داشته باشید، ایده خوبی است که تمام آنها را سازماندهی کنید.

من می دانم که دو دقیقه طول خواهد کشید. این موجب صرفه جویی در وقت خواهد شد و شما را از دردسرهای آینده نجات خواهد داد. خواه در آنجا کار کنید خواه کسی که کار شما را در نهایت پنج سال بعد به عهده خواهد گرفت. بنابراین استفاده از آن را برای آنها آسان تر کنید.

به ویژه زمانی که، گوگل آنالیتیک مدتهاست که فعال بوده است. وقتی به گذشته برمیگردم و به برخی از آنالیتیک هایی که برای اولین بار انجام داده ام نگاه می کنم، ممکن است به آن نگاه کنم و فکر کنم که “چرا چنین کاری را انجام داده ام؟” اما اگر اسنادی داشته باشید، حداقل خواهید دانست که چرا در سال 2008 این کار واقعا عجیب و غریب را انجام داده اید. یا وقتی به 2029 نگاه می کنید و فکر می کنید “چرا این کار را در سال 2019 انجام دادید؟ ” در آن موقع شما اسنادی برای پاسخ به این سوال خواهید داشت. پس آن را به خاطر داشته باشید.

کانتینر گوگل تگ منیجر | سئو اینلاین | سئواینلاین

به طور منظم بررسی کردن

بنابراین آخرین مورد این است که به طور منظم بررسی شود، یعنی هر 3، 6 یا 12 ماه یکبار. مدت زمانی را انتخاب کنید که برای بررسی container منطقی به نظر می رسد. شما به بررسی خواهید پرداخت و نگاهی به هر یک از تگ ها، هر یک از Trigger ها و هر یک از متغیرها خواهید کرد. سیمو آهووا یک نوع ابزار حسابرسی گوگل تگ منیجر واقعا خوب دارد.

تا کنون چند بار متوجه شده اید که به یک وب سایت جدید نگاه کرده اید و با خود گفته اید که “چرا این در اینجا است؟

هیچ کس به عنوان مشتری با خود می گویند: “من نمی دانم این کد از کجا آمده است.” بنابراین این جایی است که بررسی واقعا مفید خواهد بود، زیرا در طول زمان به خاطر دارید که هر یک از این پیکسل های سرگرم کننده کوچک که برخی از محصولات آنها را آزمایش کرده اید و پس از آن، شما در نهایت تصمیم گرفتید که استفاده نکنید، منجر به افزایش صفحه خواهد شد.

شاید فقط به اندازه چند میکروثانیه طول بکشد، اما این موارد افزوده خواهند شد. بنابراین واقعا میخواهید به طور منظم به بررسی بپردازید و همه چیزهایی را که دیگر استفاده نمی کنید، حذف کنید. Google Tag Manager container خود را تمیز نگه دارید.

بسیاری از این ها به طور آشکاری بر روی راحتی آینده تمرکز دارند. بررسی در آینده، شما را بسیار راحت خواهد کرد. بنابراین امیدوارم، خارج از این، بتوانید یک بسته پیش فرض گوگل تگ منیجر ایجاد کنید که مفید واقع شود.

من قصد دارم مطمئن باشم که وقتی transcript برای این است، قصد دارم برخی از لینک هایی را که در مورد آن صحبت کردم و همچنین یک لینک که شامل نکات بیشتر در مورد نحوه اضافه کردن مواردی مانند لینک دهنده تبدیل قرار دهم و اطمینان حاصل کنم بروز رسانی کرده ام.

گزارش امنیتی و Manual Actions

یک ویژگی اضافه شده، هنگامی که سرچ کنسول جدید، نسخه بتا را ترک می کند، گزارش Manual Actions می باشد که به این دلیل است که شما برای دریافت جریمه های دستی در سایت خود، اخطار دریافت کنید.

امیدوارم که هرگز در اینجا اخطار دریافت نکنید.

اگر شما مجبور به استفاده از تاکتیک هایی شوید که دستورالعمل های کیفیت webmaster گوگل را نقض می کند، علت و هدف جریمه، در اینجا نشان داده خواهد شد.

Manual Actions گوگل می تواند در صفحات شخصی، پوشه ها یا زیر پوشه ها یا کل وب سایت شما استفاده شود. در حال حاضر صفحات، تحت Manual Actions در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نخواهند شد.

برطرف کردن Manual Actions شما، کاملا بستگی به نوع مسئله ای دارد که به خاطر آن جریمه شده اید.

لینک ها

گزارش لینک، به شما خواهد گفت که وب سایت شما به چند لینک اشاره می کند، از طرف چه کسانی هستند و از کدام عنوان لینک (anchor text) در هنگام لینک دادن به سایت شما استفاده می کنند. این، همچنین شامل یک گزارش لینک داخلی می باشد.

شما می توانید در این قسمت سرچ کنسول جدید گوگل از لینک های خروجی که صفحات شما را نشان می دهد، خروجی بگیرید. برای خروجی گرفتن ( روی دکمه export در سمت راست بالا کلیک کنید) تا حدود 100000 ردیف داده دانلود خواهد شد:

  • Latest links: این گزینه 100،000 لینک کشف شده اخیر را در فهرست گوگل دانلود می کند. این داده ها شامل لینک URL برای صفحه شما و تاریخی که لینک توسط گوگل پیدا شده است، می باشد.
  • More example links: این، یک نمونه از 100،000 لینکی که سایت شما را نشان می دهد را دانلود می کند که از تمام لینک هایی که گوگل آنها را می شناسد، گرفته شده است. این اطلاعات، تنها URL صفحه پیوند می باشد.

شما می توانید برای هر یک از گزارشات لینک، لینک های خارجی، لینک های داخلی، سایت های لینک سازی برتر و یا متن لینک سازی برتر، روی کلمه بیشتر، کلیک کنید و 1000 ردیف لینک های نمایش داده شده را در این گزارش ها دانلود کنید.

لینک هایی که درسرچ کنسول گزارش شده، به شما کمک خواهد کرد که به تمام سوالات رایج در مورد پروفایل لینک وب سایت شما و نحوه لینک سازی پاسخ دهید:

  • کدام محتوا بیشترین لینک را دریافت خواهد کرد؟ این، فی نفسه آشکار است. مشخص کنید که کدام صفحات در وب سایت با ارزش ترین لینک را به سایت شما می دهند.
  • کدام سایت بیشترین لینک را به شما می دهد؟ شما می توانید دامین های ریشه برتر را در گزارش سایت های لینک سازی برتر، مشاهده کنید. یا می توانید بر روی یک دامین، در آن گزارش کلیک کنید و تمام صفحات سایت خود را که این سایت ها به آن لینک داده اند، مشاهده کنید. فرصت های شراکت یا روابط بالقوه در آینده را کشف کنید.
  • کدام نوع از عنوان لینک(anchor text) در پروفایل لینک شما است؟ عنوان لینک بیش از حد بهینه شده، یکی از نشانه های طرح لینک کلاه سیاه می باشد. لینک های اسپم بالقوه را برای حذف کردن پیدا کنید.
  • سایت هایی که به صفحه خاصی لینک می شوند کدامند؟ ببینید که کدام یک از سایت ها به محتوای شما علاقه نشان می دهند. اگر یک صفحه دارای پیوندهای خوبی باشد که به آنها اشاره می کند، محتوای بیشتری در رابطه با همان موضوع ایجاد کنید.
  • چگونه کاربران و لینک های باارزش در اطراف سایت من در گردش هستند؟ نگاهی به نحوه لینک شدن صفحات خود با هم داشته باشید. سایت خود را برای هدایت کاربران آسانتر کنید و ارزش لینک خود را به حدی بالا ببرید که مطمٸن شوید که صفحات با کمتر از چند کلیک قابل دسترسی می باشند.

دانستن اینکه لینک های شما در حال حاضر از کجا می آیند و چه نوع محتوایی، لینک های زیادی را جذب می کند، یکی از مهم ترین بخش های اطلاعات در شروع کمپین لینک سازی است.

Share This Story, Choose Your Platform!