مردم اغلب از ما می خواهند توضیح دهیم که چه چیزی باعث ایجاد یک وب سایت خوب می شود. اینکه آیا فهرستی از عناصری که یک سایت عالی باید داشته باشد داشته باشیم. متأسفانه، یک پاسخ ساده و یکسان برای همه وجود ندارد. مانند بسیاری از موارد سئو، پاسخ این است: بستگی دارد. چه نوع سایتی دارید و می خواهید به چه چیزی برسید؟ چه کسی را می خواهید هدف بگیرید؟ با این حال، چند روش برتر وجود دارد که به شما کمک می کند تا کار خود را شروع کنید. در این پست، 7 عنصر را فهرست می کنیم که می تواند به هر سایتی کمک کند تا به یک سایت خوب و نتیجه جستجوی بهتر تبدیل شود.

سئو جامع نگر

نکته شماره یک که باید در نظر داشت چیزی است که ما در Yoast از آن حمایت زیادی می کنیم: سئوی جامع. اساسا، سئوی جامع به شما کمک می کند تا در تلاش باشید بهترین نتیجه باشد. این به بهینه سازی هر بخش از سایت شما در همه سطوح مربوط می شود، از رضایت کاربر از محتوای خود تا ارائه یک تجربه کاربری فوق العاده. اگر همه این موارد را در یک استراتژی سئو قوی ترکیب کنید، پیشرفت‌ها را اجرا کنید و نتایج را زیر نظر داشته باشید، در مسیر درستی هستید!

7 عنصر یک وب سایت خوب

بسیاری از چیزهایی که ما برای یک وب سایت خوب مهم می دانیم، به سختی قابل محاسبه هستند. به عنوان مثال، در مورد کیفیت در سئو صحبت های زیادی وجود دارد. زوج گوگل گفته است سال هاست که باید روی کیفیت سایت و محتوای خود تمرکز کنید. پس از هر به‌روزرسانی الگوریتمی که Google پیاده‌سازی می‌کند، پاسخ کسانی که رتبه‌بندی را از دست داده‌اند یکسان است: ممکن است تقصیر شما نباشد، زیرا ممکن است سایت‌های دیگر برای این جستجوی خاص مناسب‌تر باشند. با این وجود، باید روی کیفیت کلی محتوای خود کار کنید.

مردم به سمت دستورالعمل های ارزیابی کیفیت جستجو برای ورودی در مورد نحوه انجام آن، به دنبال هر گونه راهنمایی در همه. حالا شما نباید هر چیزی که گوگل می گوید را انجیل بگیرید، اما در این مورد حق با آنهاست. شما باید محتوای خود را بهبود بخشید – همیشه! مطمئن شوید که به قصد کاربر و رفتار مشتریان بالقوه خود نگاه کنید. به طور متناوب تحقیق کلمات کلیدی خود را دوباره انجام دهید. و جایگاه خود را بررسی کنید، در بخش شما از بازار چه می‌گذرد؟ با ارزیابی مستمر استراتژی سئوی خود، بر بازار در حال تغییر تسلط پیدا می کنید و فرصت های جدیدی پیدا می کنید.

1. وب سایت شما هدف کاربر را برآورده می کند و هدف مشخصی دارد

آیا مخاطب خود را می شناسید؟ آیا کسب و کار خود را می شناسید و در این دنیا چه کمکی می کنید؟ چرا کسی باید به سایت شما بیاید و با شما تجارت کند؟ دلیلش این نیست که فکر می‌کنید محصول فوق‌العاده‌ای دارید – که دیگر پرواز نمی‌کند. “بسازش و آن ها خواهند آمد؟” متاسفانه اینطوری کار نمی کند. شما باید یک ماموریت و هدف مشخص برای وب سایت خود داشته باشید.

اگر می خواهید موفق شوید، باید مخاطبان خود را بشناسید. شما باید همه چیز را در مورد آنها کشف کنید. احتمالاً می توانید بفهمید که آنها چه می گویند، اما آیا این همان چیزی است که واقعاً به آن نیاز دارند؟ آیا محصول یا خدمات شما صرفاً یک راه حل ممکن برای یک مشکل ارائه می دهد یا زندگی مشتری شما را واقعاً بهتر می کند؟ آیا دریل می فروشید یا سوراخی در دیوار؟

داستان شما باید درست باشد. باید با آنچه مردم می خواهند و نیاز دارند هماهنگ باشد. این به این معنی است که شما باید هدف جستجو را برای سایت خود نشان دهید. تمام راه‌های متفاوتی را که چگونه افراد می‌توانند در صفحات شما قرار بگیرند را کشف کنید و آنها را برای پاسخ به سؤالات آنها تنظیم کنید. سفر کاربر خود را از A تا Z ترسیم کنید و محتوای خود را در نقاط استراتژیک قرار دهید. همچنین مراقب نحوه فرمول بندی پاسخ های خود باشید. اغلب اوقات، سبک مکالمه همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

2. وب سایت شما دارای مهارت فنی است

یک وب سایت خوب به راحتی قابل خزیدن است و به موتورهای جستجو نشان می دهد که چه چیزی را می توانند و چه چیزی را نمی توانند فهرست کنند. سایت های خوب تعداد زیادی خطا ندارند. یک وب سایت خوب از هر کجای دنیا بسیار سریع بارگیری می شود. مطمئن شوید که هر کاری از دستتان بر می‌آید انجام می‌دهید تا آن صفحات در سریع‌ترین زمان ممکن بارگذاری شوند.

سئو فنی فوق العاده مهم است، اما شما می توانید با درست کردن اصول اولیه از منحنی جلوتر باشید. به طور کامل فکر کنید که کدام CMS را می خواهید و چگونه آن را اجرا می کنید. ممکن است کمی تعصب داشته باشیم، اما وردپرس هر آنچه را که نیاز داریم به ما داده است. محکم، منعطف است و طرفداران زیادی دارد. وردپرس بسیار سئو دوست است، اما با کمی کمک از Yoast SEO، می توانید سئوی وردپرس خود را در کمترین زمان انجام دهید. همچنین مطمئن شوید که یک شرکت میزبانی معتبر را انتخاب کنید، شرکتی که انعطاف پذیر و مفید باشد.

3. وب سایت شما قابل اعتماد، امن و مطمئن است

هم موتورهای جستجو و هم کاربران به دنبال سیگنال هایی هستند که نشان دهنده اعتماد باشد. چرا باید به سایت و محتوای شما اعتماد کرد؟ مواردی مانند توقف منظم ممکن است نشانه ای از نگهداری نامرتب باشد. وجود نماد قفل سبز رنگ می تواند به این معنی باشد که امنیت را جدی نمی گیرید. نکات زیادی وجود دارد که آنها به دنبال آن هستند.

موتورهای جستجو مانند گوگل می خواهند بهترین نتیجه ممکن را به جستجوگران بدهند. به طور فزاینده ای، اگر یک موتور جستجو به ادعاهای شما شک کند یا اگر از «متخصصان» کلی برای تأیید محتوای خود استفاده کنید، آنها محتوای شما را نشان نمی دهند. در عوض، آنها نتیجه ای را انتخاب می کنند که ثابت شده است که یک نتیجه خوب و قابل اعتماد است. به همین دلیل است که باید روی قابلیت اعتماد خود در همه سطوح کار کنید، چه فنی و چه در محتوا.

علاوه بر این، سایت شما باید یک پناهگاه امن برای بازدیدکنندگان باشد. شما باید امنیت خود را مرتب کنید. سایت هک شده شما را به جایی نمی رساند! و جلوگیری از هک شدن سایت آسانتر از تعمیر آن است. از نرم افزارهای به روز استفاده کنید، SSL خود را مرتب کنید، رمزهای عبور قوی ایجاد کنید و از ابزارهایی مانند Cloudflare برای محافظت از سایت خود در برابر حملات DDoS استفاده کنید.

4. وب سایت شما دارای طراحی عالی و UX فوق العاده ای است

آیا وب سایت شما باید زیبا باشد؟ بیایید صادق باشیم، زیبایی در چشم بیننده است. طراحی وب سایت شما باید به تحقق اهدافی که تعیین کرده اید کمک کند. پیام شما باید بلند و واضح باشد. طراحی باید با برند و به خوبی فکر شده باشد. اما مهمتر از آن، سایت شما باید برای همه واضح و آسان باشد. در دسترس بودن چیزی نیست که شما باید روی آن کوتاهی کنید.

همچنین باید تجربه کاربری را در نظر بگیرید. چیزی که نه تنها به نظر می رسد، بلکه به احساس آن نیز مربوط می شود. این در مورد ارائه یک تجربه لذت بخش به کاربران است، چیزی که آنها به خاطر بسپارند. UX همچنین به کاربران اجازه نمی دهد تا برای بارگذاری صفحات شما مدت زیادی منتظر بمانند و آنها را ناامید می کند زیرا به لطف طرح رنگ شما نمی توانند متن سایت شما را بخوانند یا به دلیل اینکه نمی توانند دکمه های سایت تلفن همراه شما را بزنند. با خود فکر کنید: چگونه می توانم هر ناامیدی احتمالی در وب سایت خود را به شادی تبدیل کنم؟

و کاربران خوشحال ممکن است قصد خرید بالاتری داشته باشند، بنابراین CTA ها را به ترتیب دریافت کنید!

5. سایت شما دارای محتوای بسیار جذاب و کاربر محور است

کاربر محور باشید نه شرکت محور. محتوای خوب به کاربران شما کمک می کند تا به اهداف خود برسند و شما می خواهید این محتوا را در لحظه مناسب ارائه دهید و در عین حال اهداف تجاری را کاملاً در نظر داشته باشید. برای انجام این کار، همانطور که قبلا ذکر کردم، باید کاربر خود را از درون بشناسید. آنها را درک کنید، رفتار آنها را درک کنید و محتوای خود را روی آن متمرکز کنید. محتوایی که ارائه می‌دهید باید با استفاده از زبانی که کاربران شما به خوبی می‌دانند، واضح و قابل درک باشد. سعی کنید چیزی منحصر به فرد را روی میز بیاورید. تحقیق را انجام دهید و گزارش اصلی را ارائه دهید.

6. سایت شما سازگار با موبایل است (یا بهتر است بگوییم، ابتدا برای موبایل طراحی شده است)

در چند سال گذشته، ترافیک موبایلی در حال رشد و افزایش بوده است. اگر سایت شما در حال حاضر سازگار با موبایل نیست، باید واقعا به آن برسید و روی سئوی موبایل خود کار کنید. اما اگر سایت شما برای مدتی موبایل پسند بوده است، زمان آن رسیده است که ابتدا به ساخت سایت بعدی خود برای موبایل بپردازید.

این یک مفهوم جدید نیست، اما اکثر سایت‌ها هنوز در ابتدا به صورت دسکتاپ توسعه می‌یابند. پس از طراحی نمای دسکتاپ، طراح آن را به اندازه موبایل کم می کند، و اغلب در طول مسیر اصالت و تازگی خود را از دست می دهد. اتخاذ یک طرز فکر برای تلفن همراه به شما کمک می کند تا روی کارهایی تمرکز کنید که کاربران باید بتوانند در سایت تلفن همراه خود انجام دهند. این به تمیز کردن درهم و برهمی کمک می کند و اغلب به شما امکان می دهد یک طراحی مینیمال و کاملا متمرکز داشته باشید. کمتر، بیشتر است، یادتان هست؟

7. سایت شما می تواند مستقیماً با موتورهای جستجو صحبت کند

سال‌ها، موتورهای جستجو سعی می‌کردند محتوای صفحات را بخوانند تا مشخص کنند آن صفحه در مورد چیست. آنها به آن محتوا نیاز دارند تا بتوانند پرس و جوی جستجو را با صفحات نمایه شده ای که بهترین پاسخ را به این پرس و جو می دهند مطابقت دهند. به نظر می رسد که درک واقعی اینکه چیزی در یک صفحه چیست یا به چه معناست، سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد، به خصوص برای ماشین ها. موتورهای جستجو برای کشف معنای واقعی عناصر در یک صفحه به راهنمایی کمی نیاز دارند. داده های ساختار یافته را در قالب طرحواره وارد کنید.

Schema به نوعی مانند یک مترجم برای موتورهای جستجو است. این عناصر را در یک صفحه توصیف می کند، بنابراین موتورهای جستجو اکنون می توانند با اطمینان بگویند که یک بررسی یک بررسی است و یک دستور غذا یک دستور غذا است. در مقابل، از آنجایی که گوگل در مورد محتوا بسیار مطمئن است، علامت گذاری این عناصر می تواند منجر به نتایج غنی در صفحات نتایج جستجو شود. این شامل چرخ فلک‌ها، اطلاعات تغذیه‌ای برای دستور العمل‌ها، رتبه‌بندی ستاره‌ها، پرسش‌های متداول، جعبه‌های راهنمای قابل کشیدن روی موبایل و بسیاری موارد دیگر می‌شود. داده های ساختاریافته یکی از حوزه هایی است که موتورهای جستجو در این روزها منابع زیادی را صرف آن می کنند، پس حتماً از آن استفاده کنید.

ما متوجه این موضوع شدیم و یک چارچوب Schema کامل و کاملاً قابل گسترش در Yoast SEO ایجاد کردیم. این پیاده‌سازی داده‌های ساختاریافته یک نمودار کامل برای سایت شما ایجاد می‌کند، بنابراین موتورهای جستجو نه تنها معنی همه چیز را می‌دانند، بلکه می‌دانند چگونه همه چیز به تصویر بزرگ‌تر مرتبط است. علاوه بر این، Yoast SEO با چند بلوک داده ساختاریافته همراه است و ما در حال کار بر روی افزودن موارد بیشتر در آینده هستیم.

پس چه چیزی باعث ایجاد یک وب سایت خوب می شود؟

چیزهای زیادی برای ساختن یک وب سایت خوب وجود دارد. این به سادگی خرید یک دامنه، دریافت میزبان تصادفی، نصب وردپرس و انتخاب موضوعی نیست که ظاهر جالبی داشته باشد. وقتی آن را به حال خود رها می کنید، خود را برای شکست آماده می کنید. برای درست کردن کارها باید برنامه ریزی کنید. شما به یک استراتژی نیاز دارید – که احتمالاً مهمترین عنصر یک وب سایت خوب است.

اینها برخی از مهمترین عناصری هستند که باید هنگام توسعه یا بهبود سایت خود روی آنها تمرکز کنید. البته، این یک لیست جامع نیست، بنابراین می خواهم از شما بپرسم: نقطه کانونی شماره یک شما برای ساخت یک وب سایت خوب چیست؟

بیشتر بخوانید: 4 نکته برای بهبود سریع سایت خود در شرایط فعلی »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!