شما به احتمال زیاد می دانید که بهینه سازی موتور جستجو یا همان SEO برای عملکرد وب سایت، بسیار حیاتی است. اما آیا واقعا علت این موضوع را میدانید؟ اگر نه، با ما همراه باشید تا به درک این مسئله ناٸل شوید:

  • کاربران گوگل روزانه 3.5 میلیارد، جسجو انجام می دهند.
  • بیش از 90٪ از تجربیات آنلاین با یک موتور جستجو شروع می شود
  • سه چهارم از کاربران، هرگز صفحه اول نتایج جستجوی گذشته را ثبت نمی کنند.
  • رتبه بندی بالاتر ضروری است زیرا حدود 80٪ از افراد،گوگل ادوردز را کاملا نادیده می گیرند.

با در نظر گرفتن همه اینها، واضح است که شما باید از هر ابزاری که در اختیار دارید برای بهبود رتبه بندی وب سایت استفاده کنید. این پست به شما 10 نرم افزار مفید و پلاگین اراٸه میدهد تا تلاش های سئوی خود را افزایش دهید. بیایید با هم مروری بر این قضیه داشته باشیم.

گوگل تولز ( Google Tools )

موقعیت شماره یک در لیست ما، به بزرگترین موتور جستجو، گوگل، تعلق دارد. این غول تکنولوژی، طیف گسترده ای از ویژگی های رایگان را ارائه می دهد که می تواند به طور موثری قابلیت سئو وب سایت شما را بهبود بخشد. ما در اینجا، تنها چند گزینه اساسی را نام خواهیم برد:

گوگل آنالیتیک ( Google Analytics )

گزارشات ترافیک وب سایت، گوگل آنالیتیک کمک می کند تا نکات مثبت و منفی محتوایی که منتشر می کنید را شناسایی کنید.

گوگل ترند ( Google Trend )

گوگل ترند نمای کلی از بیشترین موضوعات محبوب را نمایش می دهد. می توانید آنها را بر اساس تاریخ، منطقه، نام و غیره جستجو کنید.

گوگل پبج اسپید ( Google Page Speed )

سرعت پایین لود صفحات، می تواند رتبه شما را دچار اختلال کند، بنابراین شما باید از گوگل پبج اسپید استفاده کنید تا این عنصر بهینه سازی شود و سرعت سایت شفوق العاده شود.

10 ابزار برتر سئو | سئواینلاین | سئو اینلاین

Quick Sprout

Quick Sprout، یک ابزار فراگیر سئو است که به وب مستر، راه حل هایی برای بهینه سازی رایگان ارائه می دهد که شامل تست های سرعت، بک لینک، جستجوی کلمه کلیدی و گزینه های دیگر است. به محض اینکه شما در وب سایت، دامین را در کادر جستجو تایپ می کنید، Quick Sprout، به شما امتیازاتی جهت عناصر مختلف بهینه سازی سایت نشان می دهد – امتیاز کلی سئو، ترافیک تخمینی، سرعت و امتیاز قسمت شبکه های اجتماعی

Detailed

آیا مایلید بدانید که چگونه وب سایت ها در سطح شما رتبه بندی می شود؟ آیا می خواهید زمان واقعی تغییرات را در رتبه بندی پیگیری کنید؟ مطمئن هستیم که پاسخ به هر دو سوال “بله” است. اگر چنین است، اطمینان حاصل کنید که جزئیات را آزموده باشید. Detailed، داٸما در حال بررسی روندها و اغلب مباحث ذکر شده می باشد و روزانه بیش از 90 هزار لینک را فالو می کند.

ابزار ذکر شده در بالا، این یافته ها را با آنالیتیک توییتر ترکیب می کند و ماهانه بیش از یک میلیون توییت را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. به این طریق، یک نمای کلی از موضوعات مرتبط با سطح بدست خواهید آورد و فرصت های ساختن لینک های جدید را تشخیص خواهید داد.

SEMrush

یکی از بهترین نرم افزارهای بازاریابی دیجیتال( دیجیتال مارکتینگ )،SEMrush می باشد. اما آنچه ما بیشتر به آن علاقه مند هستیم، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی آن است. این ویژگی رایگان، به شما کمک می کند تا کارآمدترین اصطلاحات و عبارات را برای جستجوهای ارگانیک و گوگل ادوردز، پیدا کنید.

این ابزار، حجم جستجوی ماهانه برای هر یک از کلمات کلیدی را نشان می دهد، در حالی که همچنین می توانید مقدار، Trend، تعداد نتایج cpc و حتی کپی های تبلیغاتی را مشاهده کنید. SEMrush، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی را به وسیله نوع دستگاه تقسیم می کند. بنابراین می توانید ایندکس موبایل و دسکتاپ را به صورت جداگانه جستجو کنید.

موز پرو MOZpro

اگر زمانی مجبور شدید یک ابزار سئو برای افزایش رتبه بندی وب سایت خود انتخاب کنید، بهترین انتخاب، موز پرو است. هزینه طرح قیمت گذاری استاندارد آن، 99 دلار می باشد، اما می توانید به ابزارهای زیر دسترسی داشته باشید:

Ranking Analysis

وب سایت خود را به همراه بزرگترین رقبا دنبال کنید.

Keyword research

معیارهای جستجوی درست را پیدا کنید و بدانید که کدام یک از کلمات کلیدی کاربرد بهتری دارند.

SEO Audit

مشکلات بالقوه را پیدا کنید و به سرعت آنها را برطرف کنید تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

بهینه سازی محتوا Content Optimization

با هینه سازی محتوا فقط پست هایی را منتشر کنید که بتوانند خوانندگان بیشتری را جذب کنند.

Link Explorer

فرصت های لینک سازی جدید را شناسایی کنید و از آنها استفاده کنید

گزارش های سئو  Report

اطلاعات خود را فیلتر کنید و گزارش های کوتاه و مختصر سئو ایجاد کنید

 Check My Links

هیچ چیزی به اندازۀ یک لینک خراب نمی تواند تلاش های سئو وب سایت را به سمت نابودی سوق دهد. به همین دلیل بسیار ضروری است که از یک ابزار رایگان مانند Check My Links استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به آرامی 24 ساعته در حال اجرا است.

وب سایت از طریق اکستنشن کروم بررسی می شود تا بتواند راهی برای یافتن لینک های خراب پیدا کند و به شما هشدار دهد. به این طریق، شما می توانید تمام مشکلات بوجود آمده را به موقع برطرف کنید.

Browseo

 به احتمال زیاد می دانید که گوگل، صفحات را از طریق وب گردی و جستجوی اطلاعات مربوط به محتوای هدفمند مشخص خواهد کرد. Browseo این امکان را می دهد تا بدانید که وب سایت شما از لحاظ موتور جستجو چگونه به نظر می رسد.

بنابراین، یک نمای کلی رایگان و واضح از معیارهای انتقادی سئو که شامل کدهای پاسخ سرور، تمام عنوان ها، کلمات هر صفحه، لینک های داخلی و خارجی صفحه، متا دیتا و سایر جزئیات می باشند، به دست خواهید آورد. به دلیل این که گزارش های Browseo در واقع فراگیر هستند، آنها را پیچیده یا گیج کننده نخواهد کرد.

10 ابزار برتر سئو | سئواینلاین | سئو اینلاین

Ahrefs

یکی از رهبران سئو Ahrefs می باشد که به وب مستر کمک می کند تا ترافیک جستجو را به طور ارگانیک توسعه دهند، در حالی که کل سطح را مورد بررسی قرار می دهد و به شما چندین ویژگی برای ارتقاء راهکارهای بهینه سازی ارائه می دهد. شما را به توجه بیشتر نسبت به این امر، توصیه می کنیم:

Keyword Explorer

برای یافتن کلمات کلیدی مربوطه و محاسبه قابلیت بازار آنها، از اکسپلورر کلمات کلیدی استفاده کنید.

Site Explorer

شما می توانید تجزیه و تحلیل دقیقی از هر لینک و یا وب سایت را به کمک آن مشاهده کنید.

Content Explorer

 کمک می کند تا با کشف بک لینک ها، ترافیک ارگانیک و اشتراکات اجتماعی، موضوعات با کیفیت را مورد توجه بیشتری قرار دهید.

علاوه بر این، شما همچنین می توانید ویژگی هایی مانند هشدار، بررسی سایت، ردیاب رتبه، نوار ابزار سئو، بهینه سازی محتوا یا مقایسه های دامین را تست کنید. Ahrefs بسیار موثر است، اما شما باید هزینه آن را بپردازید: هزینه پکیج استاندارد 179 دلار در ماه می باشد.

 Found SEO Audit Tools

سئو، یک فرآیند پیچیده ای است که شما به ابزار خاصی نیاز دارید تا بتواند به طور همزمان مشکلات متعددی را برطرف کنید. Found SEO Audit Tools، یکی از همین راه حل های جامع است که می تواند به تمام سوالات پاسخ مناسبی اراٸه دهد. این ابزار، شامل طیف گسترده ای از ویژگی ها مانند بررسی محتوا، اجرای فنی، اطلاعات لینک و متا دیتا است. Found SEO Audit Tools، یک ابزار رایگان است که باعث می شود که در میان وب مستر ها و بازاریابان محبوبیت خاصی، داشته باشد.

وورنک Woorank

آخرین ابزاری است که در لیست ما قرار دارد، Woorank (وورنک)، می باشد. اما باید بدانیم که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علاوه بر این، یک چک کننده لحظه ای سئو به شما این امکان را خواهد داد تا وب سایت خود را به طور کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل رقابتی، قرار دهید.

استفاده از ابزار Woorank، کمک می کند تا گزارشات و دستورالعمل هایی با جزئیات دقیق، درباره قابلیت استفاده، فعالیت های رسانه های اجتماعی، مکان ها و استفاده از تلفن همراه دریافت کنید. به طور کلی، بیش از 70 ویژگی وجود دارد که این ابزار را جزء یکی از جامع ترین راه حل های سئو قرار می دهد. اما هزینه ای در حدود 59.99 دلار در ماه، در بر خواهد داشت.

نتیجه

سئو، یکی از مهمترین عوامل عملکرد وب سایت است، اما شما به تنهایی از عهدۀ آن بر نخواهید آمد و در واقع کمک نیروی خارجی برای حل مشکلات مربوط به آن و بهبود رتبه بندی، نیاز خواهید داشت. پست ما بهترین ابزارهای موثر را برای بهبود بخشیدن به تلاشهای بهینه سازی اراٸه داده است. پس با خیالی آسوده آنها را تجربه کنید و از آنهایی که بیشترین خواسته های شما را برآورده می کنند، استفاده کنید.

Share This Story, Choose Your Platform!