نوشتن نسخه فوق العاده فقط یک مهارت نیست. این یک هنربه ما از اطراف درخواست کرده ایم که بهترین نکات کپی نویسی را از نویسندگان متخصص بیابیم. دریابید که چگونه با هر قطعه نوشتاری شروع می کنند ، بر چه چیزی تمرکز می کنند و چگونه محتوای خود را برای رسیدن به یک هدف می سازند.

اگر برای وب سایت یا وبلاگ می نویسید ، موارد زیادی وجود دارد که باید هنگام نوشتن به آنها توجه کنید. شما در مورد مخاطبان خود ، پلتفرم خود و اهداف خود فکر می کنید. شما همچنین سعی می کنید کلمات مناسب را انتخاب کرده و آنها را در ترتیب مناسب قرار دهید تا خوانندگان خود را مشغول نگه دارید. و بعد از آن ، شما باید SEO را با آن درگیر کنید. متعادل کردن همه چیز آسان نیست!

توجه: ما به نکات نشان داده شده در زیر اعداد اضافه کرده ایم. با این حال ، لیست رتبه بندی نشده است ، و شماره 10 به اندازه شماره 1 خوب است!

1. از خود بپرسید “این نسخه چه مشکلی را حل می کند؟”

به اشتراک گذاشته شده توسطkatetoon

“اول انسانها گوگل دوم یک نفس عمیق بکشید و از خود بپرسید “این نسخه چه مشکلی را حل می کند؟” سپس مفیدترین ، آموزنده ترین ، سرگرم کننده ترین صفحه ، محصول یا پست مورد نظر خود را بنویسید.
جملات کوتاهتر
سرصفحه های فرعی را پاک کنید.
زبان فعال
محاوره ای و گرم.
میتونستم ادامه بدم کپی جام جم من است !!! ”

اولویت قرار دادن کاربران به معنای فکر کردن در مورد نیازهای آنها است. و وقتی مردم از صفحه شما دیدن می کنند ، احتمالاً سعی می کنند مشکلی را حل کنند. با تفکر در مورد نیازهای مخاطبان و نحوه کمک به آنها ، می توانید پایه ای قوی برای محتوای موثر و جذاب ایجاد کنید. و علاوه بر هدف جستجوی کاربران ، همیشه باید خواندنی را در نظر گرفت! ما شما را ببخشید که پنج نکته را در یک مورد جمع کرده اید ، کیت ، اما فقط به این دلیل که همه آنها پیشنهادات فوق العاده ای هستند! ؛)

2. این در مورد این است که آنچه می فروشید چگونه زندگی فرد را متحول می کند

به اشتراک گذاشته شده توسطitsjulekim

“اگر ما نقل قول جودیت چارلز را در نظر بگیریم که یک نسخه نویس فقط یک فروشنده پشت یک ماشین تحریر است ، و سپس این واقعیت که خریدها تصمیماتی احساسی هستند ، در اینجا نکته من این است: یک تصویر واضح از وضعیت آینده بکشید و نوشتار خود را برای جلب توجه هدف قرار دهید. احساسات قوی این واقعا در مورد ویژگی ها نیست ، بلکه در مورد چگونگی تغییر زندگی دیگران است. مثال کلاسیک: آیپاد اپل در مورد تعداد گیگابایت خود صحبت نکرد و فقط گفت: “1000 آهنگ در جیب شما”.

این برخی از توصیه های کپی نویسی واقعا پیشرفته است ، ما آن را دوست داریم! حتی نویسندگان کپی باتجربه می توانند اشتباه کنند که توضیحات انتزاعی و بیش از حد فنی محصولات را بنویسند و از زبان بازاریابی استفاده کنند که واقعاً برای مخاطبان آنها اهمیت چندانی ندارد. به عنوان مثال درک هدف جستجو چیزی فراتر از دانستن این موضوع است که “افراد در جستجوی اتومبیل هستند”. این در مورد دانستن است چرا مردم به دنبال اتومبیل هستند: برای رسیدن به فرصت ها ، برای تفریح ​​و یا مراقبت از خانواده ، به عنوان مثال. و دانستن آن می تواند به شما در تولید محتوایی که واقعاً برای مخاطبان شما طنین انداز است ، کمک کند. نکته عالی ، ژول!

3. از جملات کوتاه استفاده کنید

به اشتراک گذاشته شده توسط مدیر عامل Yoast Marieke van de Rakt

“خواندن از روی صفحه نمایش سخت است. موضوعی که درباره آن می نویسید ممکن است دشوار باشد. این بدان معنا نیست که متن شما باید مشکل باشد. گاهی اوقات نمی توانید از آن کلمات سخت و دشوار اجتناب کنید ، اما همیشه می توانید جملات خود را کوتاه کنید. این به خوانندگان شما کمک می کند تا معنی متن شما را درک کنند. “

ما نمی توانیم در این مورد با ماریکه بحث کنیم (و نه فقط به این دلیل که او رئیس ما است!). وقتی جملات طولانی و پر پیچ و خم می نویسید ، خوانندگان شما باید بیشتر تلاش کنند تا آن را درک کنند. اگر آنها را برای آنها بسیار سخت کنید ، ممکن است فقط تسلیم شوند و به دنبال اطلاعات خود باشند. بنابراین جملات خود را کوتاه و دقیق بیان کنید. کاربران شما از آن قدردانی خواهند کرد.

4- از کلماتی استفاده کنید که تصویری واضح در ذهن کاربران ایجاد می کند

به اشتراک گذاشته شده توسطshrutisonasharma

نکته 1: اگر کاربران تصور نکنند که شما چه می گویید ، محصول شما را نخرند. به جای مبهم بودن از کلماتی استفاده کنید که تصویری واضح در ذهن کاربران ایجاد می کند. (همیشه به یاد داشته باشید ؛ مردم آنچه را که می خواهند می خرند نه آنچه را که نیاز دارند) “

زبان توصیفی می تواند قوی و قانع کننده باشد. اگر استفاده از تصاویر محدود است ، این امر به ویژه مهم است. استفاده از کلمات مناسب می تواند واقعاً متن شما را زنده کند – به خوانندگان کمک می کند آنچه را که در مورد آن صحبت می کنید تجسم کنند ، اما همچنین به آنها کمک می کند خود را به عنوان بخشی از آن تصویر تجسم کنند! این نکته برتر از Shruti Sona هنگام نوشتن توضیحات محصول عالی ، قطعاً به شما مزیت می دهد.

برخی از بهترین نکات کپی رایتینگ که در رسانه های اجتماعی دریافت کردیم

5. ذهن خود موضوع خود را ترسیم کنید

به اشتراک گذاشته شده توسط متخصص محتوای استراتژیک ادوین تونن

“نکته شماره یک نسخه نویسی من مربوط به اتفاقاتی است که قبل از شروع نوشتن می افتد. این مربوط به این است که ذهن خود را در مکان مناسب برای نوشتن مطالب عالی قرار دهید. من از نقشه های ذهنی برای ساختار یک موضوع و کشف ارتباط بین بخش های مختلف موضوع استفاده می کنم. این باعث می شود افکار من در ذهن من زنده شود – و بعد از آن ، در نوشتن من. پس از ساختاربندی همه چیز ، آن را صادر می کنم و به ویرایشگر متن خود وارد می کنم ، که ساختار مناسبی را برای شروع به من می دهد. ابزار نقشه کشی ذهن من این است گره ذهن. »

وقتی صحبت از نوشتن بیشتر در مورد موضوعات پیچیده می شود ، کنار هم قرار دادن قطعات پازل می تواند چالش برانگیز باشد. خوشبختانه ، نکته ادوین در مورد استفاده از نقشه های ذهنی برای کشف موضوعی راهی عالی برای درک همه چیز است. نقشه های ذهنی واقعاً می توانند به شما کمک کنند تا افکار خود را پاک کنید ، ارتباطات بین ایده ها را تجسم کنید و اطلاعات خود را سازماندهی کنید. اما نه فقط همین! با استفاده از نقشه های ذهنی ، می توانید موضوع خود را در نور کاملاً جدیدی ببینید و ایده های جدیدی نیز ارائه دهید. اگر قبلاً از نقشه های ذهنی استفاده نمی کنید ، این یکی را امتحان کنید.

6. در شروع کار شک نکنید

توسط مایکل وانگارد به اشتراک گذاشته شده است

“برای شروع تردید نکنید – فقط آنچه را که می خواهید بگویید ، آنچه روی زبان شما است بنویسید ، آن را با کلماتی بنویسید که برای گفتن آن به دوستان خود استفاده می کنید. هنگام نوشتن جادو را احساس کنید – همه چیز در شماست ، فقط بگذارید بیرون بیاید “

برخی از نویسندگان دوست دارند قبل از شروع به نوشتن ، یک برنامه واقعا دقیق تهیه کنند. برنامه ریزی محتوای شما دارای مزایای زیادی است ، اما همیشه به شما کمک نمی کند وقتی به صفحه خالی خیره می شوید این کلمات را بیرون بیاورید. اما ما فکر می کنیم مایکل درست است – واقعاً می تواند به شما کمک کند هر چیزی را که دارید بنویسید ، انگار که به یک دوست خود می گویید. مهم نیست که آنچه می نویسید اولین بار کامل نباشد ، شما همیشه می توانید آن را هنگامی که چند قطعه خوب برای کار دارید ویرایش کنید.

7. “فقط وقتی چیزی برای گفتن دارید بنویسید” کار نمی کند

از یک پست وبلاگ توسط Ann Handley

“مشکل آن رویکرد این است که شما بهانه هایی برای ننوشتن پیدا خواهید کرد.
بیرون رفتن است یک جنب و جوش شما تصمیم می گیرید که هر چه که می خواهید بگویید چندان بصیرت آمیز نیست ، به هر حال هیچکس دلتنگ شما نخواهد شد و شما همچنین ممکن است روی نیمکت بنشینید و در حال تنفس باشید بریگرتون. »

آن به نکته مهمی اشاره می کند (که آن را بیشتر توضیح می دهد پست وبلاگ او) – نمی توانید فقط منتظر بمانید تا ایده ها به شما برسند! حتی اگر در ابتدا حرف های زیادی برای گفتن دارید ، در نهایت آن موضوعات آسان خشک می شوند. اگر می خواهید مرتباً به نوشتن ادامه دهید ، به راه حل متفاوتی احتیاج خواهید داشت. آن توصیه می کند که شما به طور فعال به دنبال ایده هایی باشید که در مورد آنها بنویسید و برنامه خود را حفظ کنید – حتی زمانی که مطمئن نیستید درباره چه چیزی بنویسید. ما فکر می کنیم این توصیه عالی است. بالاخره تمرین کامل می شود!

8. با یک مشکل یا گزاره ای که مخاطبان شما تشخیص می دهند ، شروع کنید

به اشتراک گذاشته شده توسط Nils van der Knaap

“با یک مشکل یا گزاره ای شروع کنید که مخاطبان شما آن را تشخیص داده و با آن موافق هستند. این باعث می شود آنها درک شوند. اگر خوانندگان شما عنوان و مقدمه را دوست نداشته باشند ، به خواندن بقیه مطالب شما ادامه نمی دهند. “

بسیاری از نویسندگان بر محتوای اصلی محتوای خود تمرکز می کنند ، اما نیلس عاقلانه است که به یاد داشته باشد که تیتر و مقدمه نیز چقدر مهم هستند! عنوان شما (که احتمالاً عنوان شما است و عنوان SEO شما در نتایج جستجو نیز) اولین چیزی است که کاربران مشاهده می کنند – و احتمالاً فقط اگر تصمیم بگیرند از طریق کلیک بر روی محتوای شما مشاهده نکنند. این مهم است که یک تیتر بنویسید که توجه کاربران را به خود جلب کند و به آنها اطلاع دهید که محتوای شما چه چیزی ارائه می دهد. با شروع یک وضعیت یا بیانیه مربوط ، شما قبلاً شروع به متقاعد ساختن آن کاربران می کنید که محتوای شما اطلاعات مورد نیاز خود را دارد. با این حال ، آنقدر پیش نروید که در حال نوشتن تیترهای clickbait هستید!

9. فقط به گوگل فکر نکنید ، بلکه به مردم نیز فکر کنید

به اشتراک گذاشته شده توسطvalentinaturchetti

“فقط به گوگل فکر نکنید ، بلکه به مردم نیز فکر کنید. این بدان معناست که یک کلمه کلیدی شگفت انگیز تحقیق کنید و به درستی برای وب بنویسید – منظور من این است که به دستور زبان ، علائم نگارشی و غیره توجه کنید. گاهی اوقات برخی از مقالات SEO را پیدا می کنم که با معیارهای SEO & Web Copywriting نوشته شده اند ، اما قابل خواندن نیستند و برای کاربر بی معنی است. “

ما در واقع دوست داریم تأکید کنیم که تفکر در مورد مردم باید حرف اول را بزند! نوشتن با در نظر گرفتن رتبه بندی گوگل می تواند وسوسه انگیز باشد ، به ویژه وقتی تحقیقات کلمات کلیدی شما عالی است و نمی توانید منتظر شروع آن باشید. اما اگر مردم نمی توانند پیام شما را درک کنند ، ایجاد این محتوا در وهله اول چیست؟ کاربران خود را در اولویت قرار دهید و هر بار مطالبی را که می توانند به راحتی بخوانند در اختیار آنها قرار دهید.

10. کپی نویسی خوب مانند رانندگی خوب است – شما نباید به آن توجه کنید

از یک پست وبلاگ توسط امی هریسون

“کپی نویسی خوب مانند رانندگی خوب است – شما نباید به آن توجه کنید. … کپی نویسی خوب باید مشتری را در مورد نتیجه ، در مورد آنچه پس از فروش اتفاق می افتد ، آنچه ممکن است ، تغییر شکل دهد و نه در مورد نوشتار فکر کند. “

نکته آخر اینکه این توصیه عالی از وبلاگ امی هریسون کاملاً دقیق است. وقتی نوشته شما توجه خود را به خود جلب می کند ، توجه را از پیام زیر کلمات دور می کند. و این چیزی نیست که شما می خواهید. خواندن نوشته های خود را بی دردسر کنید ، بنابراین خواننده شما می تواند بنشیند ، از سواری لذت ببرد و واقعاً با آنچه شما در مورد آن صحبت می کنید ارتباط برقرار کند. وارسی وبلاگ امی (ماریکه یکی از طرفداران بزرگ این برنامه است) برای نکات کپی نویسی عالی مانند این.

نکته 1: نسخه نویسی Yoast: آن را خواندنی کنید!

وای ، این نکات کپی نویسی عالی بود! ممکن است به نکته ای توجه کنید که بارها و بارها برمی گردد: اولویت دادن به کاربران. یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای کاربران خود انجام دهید این است که مطالب خود را خوانا کنید. و وقتی نوبت به خوانایی می رسد ، افزونه های Yoast SEO بهترین دوست هر نویسنده کپی رایتر هستند. چه مبتدی باشید و چه متخصص ، افزونه های ما می توانند به شما کمک کنند تا خوانایی مطالب خود را به راحتی بررسی کنید و برای بهبود نیز توصیه هایی دریافت خواهید کرد. درباره بررسی های خوانایی ما و نحوه ترکیب آنها بیشتر بدانید – یا افزونه Yoast SEO را دریافت کرده و آن را خودتان امتحان کنید!


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!