آیا تا به حال از وب سایت شرکت یا کانال رسانه های اجتماعی دیدن کرده اید و چیزی به طور غیر منتظره اما لذت بخش توجه شما را جلب کرده است؟ این که آیا یک ویدیوی جالب بود یا اینفوگرافیک فانتزی ، محتوا تخیل شما را به گونه ای جذب کرد که مارک های دیگر نمی کنند. شاید به سرعت مشکلی را برای تجارت شما حل کرد یا شاید ایده هایی در مورد نحوه بهبود آن به طور کلی ایجاد کرد.

این قدرت بازاریابی ورودی خوب اجرا شده است. این امر توجه شخصی را به شیوه ای منحصر به فرد جلب می کند و او را مجبور می کند که درست در مسیر خود متوقف شود. بازاریابی ورودی به ویژه برای مارک های B2B که مشتریان آنها درگیر ذینفعان تجاری هستند ، مفید است. برنامه های فشرده آنها فضای زیادی برای جستجوی کوه های مواد بازاریابی باقی نمی گذارد ، بنابراین باید سریع آنها را جذب کنید.

برای جلب توجه یک تجارت به عنوان یک مارک B2B ، باید خارج از چارچوب فکر کنید. برای کمک ، ما لیستی از درس های کلیدی از چهار مثال بازاریابی ورودی را که می توانید برای تجارت خود پیاده سازی کنید ، گردآوری کرده ایم.

سیسکو: برای به اشتراک گذاشتن پیام خود داستانی بگویید

بسیاری از مارک های B2B در بخش های طاقت فرسا و پر از اصطلاحات کار می کنند. این محیط ابتکارات بازاریابی ورودی را تشویق می کند که از نظر فنی کمی دور از دسترس هستند. گزارشها ، کتابهای الکترونیکی و کاغذهای سفید همه با هم ترکیب می شوند و احساس می کنند که توسط یک دانشگاهی نوشته شده اند.

فقط به این دلیل که تجارت شما در یک بخش تخصصی قرار دارد به این معنی نیست که پیام بازاریابی شما باید در صنعت پوشانده شود. سهامداران کسب و کار هنوز در پایان روز انسان هستند ، بنابراین راهی برای ارتباط شخصی با آنها پیدا کنید.

راهی کلیدی برای ارتباط بیشتر پیام شما؟ قصه گویی.

شرکت بین المللی فناوری سیسکو این رویکرد را با آنها در پیش گرفت رمان های گرافیکی مارک داربه آنها در مرکز یک ابرقهرمان به نام SuperSmart هستند که به مشاغل کمک می کند مشکلات فنی خود را حل کنند.

نمونه های بازاریابی ورودی سیسکومنبع: سیسکو

هر یک از رمان های گرافیکی نسبتاً کوتاه هستند (بیش از 10 صفحه) و شامل روایاتی پیرامون موضوعات مرتبط برای مخاطبان خود هستند. این نه تنها برای متخصصان فناوری اطلاعات در حوزه خود ، بلکه متخصصان دیگر بخش ها نیز قابل دسترسی است.

این مثال بازاریابی ورودی ثابت می کند که لازم نیست به عنوان یک مارک B2B چیزها را بیش از حد پیچیده کنید. همیشه به دنبال راه هایی برای ساده سازی پیام های بازاریابی بزرگتر برای مخاطبان بیشتر باشید. لزوماً لازم نیست موضوعات چالش برانگیز را حذف کنید ، بلکه باید آنها را در قالب های قابل هضم ارائه دهید.

همیشه به دنبال راه هایی برای ساده سازی پیام های بازاریابی بزرگتر برای مخاطبان بیشتر باشید. لزوماً لازم نیست موضوعات چالش برانگیز را حذف کنید ، بلکه باید آنها را در قالب های قابل هضم ارائه دهید. برای توییت کلیک کنید

در مورد اطلاعاتی که با مخاطبان خود به اشتراک می گذارید فکر کنید و از خود بپرسید: چگونه می توانیم افراد بیشتری را متوقف کرده ، درک کرده و به پیام ما علاقه نشان دهند؟ شاید این در قالب یک رمان گرافیکی مانند Cisco باشد ، اما می تواند به معنای انواع دیگر محتوا نیز باشد – فیلم های کوتاه ، اینفوگرافیک ، GIF ، شما نام آن را می گذارید.

بعداً: اهمیت نام تجاری خود را در کانال های متعلق به خود نشان دهید

اگر به وب سایت یک شرکت طراحی مراجعه کنید ، انتظار دارید که آن وب سایت نشان دهنده تخصص طراحی باشد – اما ممکن است به جای آن یک طرح شلخته پیدا کنید. بسیاری از مشاغل خود را به عنوان متخصص در یک زمینه خاص معرفی می کنند ، اما کانال های متعلق به آنها داستان کاملاً متفاوتی را بیان می کنند.

مشاغل B2B نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از کانالهای ارگانیکی که تحت کنترل دارید استفاده کنید تا تخصص خود را به مخاطبان نشان دهید و هدف شما از برند شما چیست.

شرکت نرم افزاری بازاریابی اینستاگرام بعد این کار را در رسانه های اجتماعی به بهترین نحو انجام داده است. بعداً یک پلت فرم بازاریابی در اینستاگرام است ، بنابراین احتمالاً می توان تصور کرد که بسیاری از مخاطبان از مارک تجاری استفاده خواهند کرد صفحه اینستاگرام قضاوت در مورد تخصص آنها

خوشبختانه ، بعدا ناامید نمی شود.

نمونه های بازاریابی ورودی بعدامنبع: اینستاگرام

صفحه روشن و رنگارنگ اینستاگرام بعداً کاملاً با مارک کلی سرگرم کننده آنها مطابقت دارد. این صفحه همچنین شامل پست هایی در مورد مسائل مختلف اجتماعی است ، بنابراین به کاربران اینستاگرام ایده می دهد که بعداً به چه معناست.

به عنوان یک نام تجاری B2B ، به تمام کانال های متعلق به خود به عنوان یک فرصت بازاریابی ورودی نگاه کنید. هر صفحه رسانه اجتماعی و دارایی وب سایت را با محتوایی پر کنید که نشان دهنده این است که چگونه می خواهید مخاطب شما را درک کند. اگر یک نرم افزار CRM می فروشید ، می توانید صفحات رسانه های اجتماعی خود را با داستان شرکت هایی پر کنید که خدمات مشتری خود را با محصول شما بهبود بخشیده اند. از ترکیبی از کلمات و تصاویر بصری برای انتقال روایت برند خود استفاده کنید.

MYOB: یک ابزار تعاملی ارائه دهید

وقتی به محتوای مفید B2B فکر می کنید ، احتمالاً ذهن شما به سمت پست های وبلاگ و کتاب های الکترونیکی می رود. این منابع ارزشمند هستند ، اما تنها راه ارائه اطلاعات ارزشمند به مشتریان نیستند. ارائه یک ابزار تعاملی را در نظر بگیرید که به نوعی به مخاطبان شما کمک می کند.

در نظر بگیرید که چه شرکت نرم افزاری حسابداری آنلاین است MYOB با این مثال بازاریابی ورودی انجام داده است. این شرکت ارائه می دهد تقویم پایان سال مالی تا مشاغل بتوانند مهلت های مهم مالیاتی را به راحتی پیگیری کنند.

نمونه های بازاریابی ورودی myobمنبع: MYOB

از آنجا که MYOB یک نرم افزار حسابداری است ، یک ماشین حساب مالیاتی یک ابزار تعاملی مرتبط و مناسب برای مخاطبان است. آنها راه حلی روشن و ساده برای چیزی ارائه می دهند که بسیاری از مشاغل کوچک و متوسط ​​اغلب برای پیگیری آن مهلت دارند-مهلت های مالیاتی. این منبع داخلی در سایت آنها به کسب و کارها این امکان را می دهد تا سریع کلیک کرده و دقیقاً زمانهای مهم را مشاهده کنند.

تقویم MYOB همچنین به تعدادی از منابع دیگر در سایت خود پیوند می دهد که می تواند برای مشاغل مفید باشد. آنها نه تنها به مخاطبان خود در شناسایی تاریخ های کلیدی مالیات کمک می کنند ، بلکه خود را به عنوان راه حلی برای کمک بیشتر آماده می کنند. هر ابزار تعاملی که ایجاد می کنید ، آن را به قسمت های دیگر سایت خود متصل کنید ، بنابراین فرصت دارید ارزش محصول یا خدمات خود را منتقل کنید.

Salesforce: از ویدیو به نفع خود استفاده کنید

ویدئو یکی از قوی ترین رسانه های بازاریابی ورودی است که می توانید از آن به عنوان یک کسب و کار استفاده کنید-و مارک های بیشتری روی محتوای ویدیویی طولانی سرمایه گذاری می کنند تا به این تلاش ها کمک کند. به گفته ویستیا 2021 گزارش وضعیت ویدیو“تعداد ویدئوها در رده 30 تا 60 دقیقه ای در سال 2020 140٪ نسبت به سال گذشته و 446٪ از سال 2016 افزایش یافته است.”

این بسیاری از شرکت ها هستند که از ویدئوهای طولانی استفاده می کنند و یک ابزار بازاریابی ورودی عالی است-مخصوصاً برای مارک های B2B. ویدئو یکی از بهترین راه ها برای سرگرمی و درگیر کردن مخاطبان و در عین حال تجزیه و تحلیل اطلاعات ارزشمندی است که برای آنها مهم است. اگر ویدئوهای جذاب طولانی را مستقیماً در وب سایت خود ارسال کنید ، می توانند راهی م effectiveثر برای بازدید بیشتر افراد و کشف منابع دیگر از کسب و کار شما باشند.

یکی از مارک های B2B که با استفاده از ویدئوی بازاریابی ورودی برجسته شده است ، شرکت نرم افزاری مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است نیروی فروشبه آنها برای بازاریابی ورودی از رویکردی منحصر به فرد برای روایت داستان استفاده کرده اند داستان فروش مستند و آن را مستقیماً از طریق وب سایت خود به اشتراک می گذارند تا ترافیک بیشتری به دست آورند.

نمونه های بازاریابی ورودی نیروی فروشمنبع: نیروی فروش

این مجموعه به طور عمیق به معنای کار در فروش می پردازد. مصاحبه با نویسندگان ، مربیان و استادان مختلف باعث می شود تا تصویری کامل از مخاطبان اصلی Salesforce – فروشندگان – ارائه شود. داستان فروش Salesforce را به عنوان برندی که در جامعه فروش عمیق شده و جهان فروش را در سطح عمیقی درک می کند ، قرار می دهد.

ایجاد یک مجموعه ویدیویی برای کسب و کار شما یک راه عالی برای برجسته شدن به عنوان رهبر صنعت و در عین حال سرگرم کردن مخاطبان است. موضوعی را انتخاب کنید که برند شما در آن غرق شده است و زاویه ای خلاقانه برای جمع آوری یک مجموعه ویدیویی پیدا کنید. لازم نیست ارزش تولید آن به اندازه باشد داستان فروش، اما باید شامل ورودی رهبران فکری در شرکت شما باشد تا تخصص برند شما را به نمایش بگذارند.

وقتی مجموعه ویدئوهای خود را کنار هم قرار دادید ، آن را در کانال های رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید تا هیجان ایجاد شود ، بنابراین مردم برای تماشای ویدیوی شما به وب سایت شما می آیند. پس از اینکه افراد در وب سایت شما قرار گرفتند ، از این فرصت استفاده کرده و پیوندهایی را به سایر محتوا و منابع ارائه دهید تا کاربران را در قیف بازاریابی خود نگه دارید.

نمونه های بازاریابی ورودی خود را ایجاد کنید

بعنوان یک مارک تجاری ، گاهی اوقات یافتن راههای خلاقانه برای جذب مخاطب دشوار است و در نهایت تلاشهای بازاریابی ورودی را که مشابه رقبای شما است انجام می دهید.

اگر این مثال های بازاریابی ورودی چیزی به شما می آموزد ، این بدان معناست که برند شما باید با خلاقیت تقویت شود. به چشم انداز B2B خود فکر کنید و فرصت هایی را برای تلاش های بازاریابی برند خود پیدا کنید تا خود را از رقبا متمایز کند.

برای کمک به عملکرد بهتر وب سایت رقبای خود و استراتژی محتوا ، برای یک آزمایش رایگان 14 روزه الکسا ثبت نام کنید برای دسترسی به ما تجزیه و تحلیل رقابتی وب سایت ویژگی و بیشتر امروز
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!