به عنوان دستیاران مصاحبه هوش مصنوعی بیشتر ، مانند الکسا و سیری، تبدیل به جریان اصلی ، مارک ها به دنبال راه هایی هستند تا تجربیات مکالمه خود را در میان رقابت ها بدرخشند. امروز به سرعت در حال تغییر است بازاریابی محاوره ای چشم انداز پیشرفت های تکنولوژیکی زیادی را شاهد بوده است ، اما برخی از شرکت ها هنوز در دام نگارش اسکریپت های رباتیک و رکیک هستند که بسیاری از مشتریان و مشتریان را گیج می کند.

خبر خوب این است که با درک اصول کلیدی پشت مکالمه نویسی ، می توان از تجربیات محاوره ای سخت و روباتیک جلوگیری کرد. نکته اصلی این است که به سادگی خود را بسازید جریان نوشتن به صورت طبیعیبه

در این مقاله ، ما چهار نکته تخصصی برای نوشتن مکالمه را مورد بحث قرار می دهیم. ما بر نحوه استفاده از این اصول در ایجاد تجربه مکالمه تمرکز می کنیم ، اما این نکات برای هر کسی که محتوا ایجاد می کند ارزش خواهد داشت. اگر به نظر شما می آید ، ادامه مطلب را بخوانید.

نکته 1: همانطور که فکر می کنید یا صحبت می کنید بنویسید

چند بار مقاله ای خوانده اید یا با a ارتباط برقرار کرده اید چت بات و با خود فکر کرد: “این بسیار پیچیده تر از آن چیزی بود که باید باشد.” همیشه اتفاق میفته. به جای نوشتن محاوره ای ، افراد پشت کلمات می خواهند هوشمندانه به نظر برسند و فکر می کنند استفاده از واژگان متنوع و اصطلاحات فنی جواب می دهد.

هشدار خرابکار: اینطور نیست.

نوشتن خود را تا آنجا که ممکن است ساده نگه دارید تا مشتریان و مشتریان احتمالی را جذب کنید. به این فکر کنید که در حالت عادی چگونه فکر می کنید یا صحبت می کنید و سپس آن سبک ارتباطی را تا آنجا که می توانید به نوشتن رابط مکالمه خود تبدیل کنید. اکثر مردم با اصطلاحات فنی فکر نمی کنند و صحبت نمی کنند ، پس چرا شما باید یک تجربه مکالمه را با این سبک بسازید؟

متأسفانه ، وقتی در مورد نوشتن طبیعی صحبت می کنیم ، ما اغلب بدترین دشمنان خود هستیم. ما زمان زیادی را صرف فکر کردن به نوشتن می کنیم تا انجام دادن آن. این چیزی است درک گلیسون، سرب محتوا در موسسه CXL، بارها و بارها دیده است.

“اگر خودتان را پیدا کردید تلاش کردن گلیسون می گوید ، برای نوشتن ، شما این کار را اشتباه انجام می دهید. “فقط بنویس. اغلب ، من یک پاراگراف پیچیده را از شخصی دریافت می کنم و اظهار می کنم ، “خوب ، اما واقعاً منظور شما در اینجا چیست؟” آنها در توضیحات Google Doc توضیحاتی را به من می دهند که هزاران بار واضح تر از آنچه آنها نوشته اند است هنوز فکر می کنم آنها باید نسخه نظر را به “مناسب تر” ترجمه کنند. “

یک راه آسان برای دور زدن ترس از “ترجمه” لحن شما این است که به سادگی نوشته های خود را با صدای بلند بخوانید. اگر شفاف و خوب جریان داشته باشد ، می دانید که در مسیر درستی هستید. احتمالاً متوجه خواهید شد که وقتی واقعاً صحبت می کنید و فکر می کنید ، جملات شما کوتاهتر است و از مفاهیم و ایده های متعدد پر نمی شود.

هنگامی که یک اسکریپت چت بات را جمع آوری می کنید ، به این فکر کنید که چگونه نمایندگان خدمات مشتری عالی با شما صحبت می کنند. به احتمال زیاد ، آنها با واژگان متنوع و اصطلاحات فنی شما را غرق نمی کنند. آنها احتمالاً مفهومی را به زبان ساده برای شما توضیح می دهند تا بتوانید آن را بفهمید و خودتان در مورد آن نظر بدهید. این شیوه ارتباطی را تصور کنید – یا بهتر است آن را با صحبت در مورد سناریوهای مختلف پشتیبانی از مشتری تجربه کنید – تا ایده های اصلی را در اسکریپت های چت بات خود به وضوح بیان کنید.

نکته 2: تن مناسب برای مخاطب خود را بیابید

در حالی که قوانین گرامری مهم هستند ، تا جایی به آنها تکیه نکنید که نوشتار شما روباتیک شود. افزودن برخی محاوره ها یا عامیانه هایی که مخاطبان آن را درک کرده و از آن قدردانی می کنند ، اشکالی ندارد.

می گوید: “نویسندگانی که می خواهند” از نظر دستوری “درست باشند ، اغلب تلاش می کنند تا محتوای خود را جذاب کنند.” اندی کرستودینا، بنیانگذار و مدیر ارشد بازاریابی مداری مداریبه دلیل آن ساده است: مکالمات واقعی هستند نه از لحاظ گرامری درست است آنها انواع قوانین را زیر پا می گذارند. آنها از کلمات عجیب و غریب و ساختارهای عجیب استفاده می کنند. “

استفاده از لحن گاه به گاه به این معنا نیست که شما باید هر آنچه را در مورد دستور زبان می دانید بردارید و از پنجره به بیرون پرتاب کنید. این بدان معناست که شما کمی اتاق تکان دارید تا کمی سرگرم شوید و شخصیتی را نشان دهید. رعایت آزادی ها با املا و باز بودن در برابر محاوره ها و اصطلاحات عامیانه می تواند نوشتار را بیشتر محاوره ای جلوه دهد.

رعایت آزادی ها با املا و باز بودن در برابر محاوره ها و اصطلاحات عامیانه می تواند نوشتار را بیشتر محاوره ای جلوه دهد. برای توییت کلیک کنید

با این اوصاف ، شما باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید تا نوع گفتگوی آنها را از نام تجاری خود تعیین کنید. صدای یک برند خرده فروشی مصرف کننده ممکن است بسیار متفاوت از یک شرکت امنیت اطلاعات بسیار فنی باشد. همه چیز در مورد زمینه مخاطب است.

همچنین باید تمام کانال های مختلف مکالمه ای را که استفاده می کنید در نظر بگیرید. اگر در حال توسعه یک چت بات منحصراً برای ارتباط متنی در تلفن های هوشمند هستید ، نوشتن ممکن است کوتاهتر و سریعتر از چت بات وب سایت باشد.

نکته 3: مکالمات خود را مانند دیالوگ فیلم بنویسید

بهترین تجربیات نوشتاری محاوره ای را می توان به یک فیلم عالی با فیلمنامه برنده جایزه تشبیه کرد. آنها باید تعاملات دو طرفه تیز ، واضح و مختصر داشته باشند که کلمات را هدر ندهند.

بین نویسندگی محاوره ای عالی و دیالوگ فیلم عالی شباهت هایی وجود دارد. “گلیسون می گوید. “ما نمی کنیم واقعا می خواهید مردم “ام” و “آه” را بشنوید و متوقف شوید و از نو شروع کنید یا با هواپیمای بدون سرنشین کار کنید. ما می خواهیم گفتگوهای باورپذیر اما کمی بیش از حد کارآمد نسبت به زندگی واقعی داشته باشیم. ما این خودخواهی را در فیلم ها به خرج می دهیم و این تقریباً از نوشتن محاوره ای نیز می خواهیم. “

برای نزدیک شدن به ایجاد تجربیات محاوره ای مانند یک گفتگوی فیلم ، روی مهمترین سوالاتی که ممکن است مشتری یا مشتری احتمالی مطرح کند تمرکز کنید. بر اساس آن س questionsالات پاسخهای کارآمد ایجاد کنید.

شبیه دو شخصیت در فیلم آرون سورکین: وقتی صحبت یکی از کاراکترها تمام می شود ، شخصیت دیگر بدون تردید با یک واکنش سریع وارد عمل می شود. پاسخ های چت بات شما نباید تمرین شده به نظر برسد ، اما باید قطعی ، عمدی و با نام تجاری باشد.

و در حالی که به موضوع فیلم می پردازیم ، تا جایی که ممکن است از تک گویی خودداری کنید. تجربیات نوشتاری محاوره ای عالی باید مستقیماً به درخواست مشتری یا مشتری احتمالی بپردازد ، نه اینکه چند پیام و منابع اطلاعات را به طور تصادفی تخلیه کند. اگر یک چت بات پنج یا شش بار قبل از اینکه یک کاربر پاسخ دهد یک کاربر را پینگ می کند ، این بیشتر یک گفتگو نیست.

نکته 4: بینش متخصص را اضافه کنید

وقتی مردم با نام تجاری شما ارتباط برقرار می کنند ، انتظار دارند نماینده شرکت شما آگاه باشد. به همین دلیل است که تلاش برای نوشتن محاوره ای شما باید شامل تجربیات جمعی برند شما باشد.

Crestodina معتقد است که این امر برای هر محتوایی که مارک شما تولید می کند بسیار مهم است.

“آسانترین راه [to write conversationally] Crestodina می گوید ، به سادگی نقل قول های متخصصان خارجی را در محتوای خود قرار دهید. “اگر صدای شما تنها در مقاله شما باشد ، احتمالاً مانند یک مونولوگ خواهد بود. اما به محض افزودن نقل قول ها ، همراه با چهره و نام ، به مقاله خود ، بیشتر شبیه یک گفتگو خواهد بود. “

اسکریپت چت بات شما می تواند یک صفحه را مستقیماً از دفترچه بازی Crestodina خارج کند و بینش متخصص را مستقیماً در مکالمات وارد کنید. این ربات ممکن است کاربران را به یک کارمند آگاه در شرکت شما متصل کند ، توصیه های مشتریان فعلی را ارائه دهد یا از رسانه های غنی مانند فیلم های توضیح دهنده استفاده کند.

از نوشتن محاوره ای برای ایجاد تجربه های جذاب Chatbot استفاده کنید

اکنون که می دانید برای ایجاد یک تجربه مکالمه به یاد ماندنی چه چیزی طول می کشد ، وقت آن است که این اطلاعات را گرفته و از آن برای ایجاد یک چت بات برای نام تجاری خود استفاده کنید. راهنمای ما برای ایجاد یک ربات چت چهار مرحله ساده را ارائه می دهد که هر کس می تواند برای تکمیل فرآیند استفاده کند ، حتی اگر تجربه برنامه نویسی نداشته باشد.
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!