برقراری تماس های سرد و ارسال تبلیغات جایگاه خود را در بازاریابی دارد – اما اگر افراد به جای شما فقط به شما مراجعه کنند ، چقدر بهتر است؟

در اینجاست که ایجاد یک استراتژی بازاریابی ورودی مطرح می شود. این شامل جذب افراد برای تعامل و تعامل با مارک شما به تنهایی است. مصرف کنندگانی که این ابتکار را دارند از قبل علاقه ای به نام تجاری شما دارند ، بنابراین بیشتر احتمال دارد برای یک نسخه نمایشی ثبت نام کنند یا خریدی انجام دهند تا یک سرنخ کاملا سرد.

هرچند هرگز استراتژی بازاریابی ورودی خود را به شانس واگذار نکنید. این باید شامل روش های آزمایش شده و واقعی باشد که به افراد بیشتری کمک می کند تا به طور مداوم با نام تجاری شما ارتباط برقرار کنند. با توجه به این نکته ، ما لیستی از پنج روش را برای کمک به موفقیت استراتژی بازاریابی ورودی خود تهیه کرده ایم.

1. انجام تجزیه و تحلیل مخاطبان

تحلیل مخاطب پایه و اساس هر استراتژی بازاریابی ورودی موفق است. اگر می خواهید مشتریان تجاری با نام تجاری شما در ارتباط باشند و به وب سایت شما بیایند ، باید ویژگی های اصلی آنها را درک کنید.

با مشخص کردن مشتریان ایده آل خود شروع کنید. اگر شما یک آژانس طراحی سازمانی هستید ، مشتریان هدف شما ممکن است بازاریابی و رهبران خلاق باشند که در شرکت های خود تصمیم گیرنده هستند. هرچه بیشتر با این مشتریان آشنا شوید ، بهتر می توانید استراتژی بازاریابی ورودی خود را تنظیم کرده و خود را برای موفقیت آماده کنید.

عمیق ایجاد کنید پرسونای خریدار برای ثبت جزئیات هر مشخصات مشتری. افراد خریدار B2B باید مواردی مانند عنوان شغل مشتری ، صنعت ، حقوق و اینکه آیا آنها تصمیم گیرنده در شرکت خود هستند را پوشش دهند. در اینجا یک مثال از HubSpot از شخصیت خریدار آمده است:

استراتژی بازاریابی ورودی mary marketing

منبع: AdStage

ایجاد سه تا پنج مورد از این شخصیت های خریدار منحصر به فرد به شما این ایده را می دهد که استراتژی بازاریابی ورودی شما باید به چه افرادی توجه شود. مجهز به این اطلاعات ، تمام تلاش های بعدی بازاریابی ورودی شما واضح و آسان تر است.

2. وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

اگر مردم برای یافتن کسب و کار شما در هر نقطه آنلاین مشکل دارند ، استراتژی بازاریابی ورودی شما ممکن است نیاز به بازنگری در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) داشته باشد. SEO به مشتریان بالقوه کمک می کند تا کسب و کار شما را در موتورهای جستجوی مختلف – از جمله Google – پیدا کنند.

ايجاد كردن محتوای سایت دوستدار SEO که بر کلمات کلیدی متمرکز است که مشتری مورد نظر شما احتمالاً آنها را جستجو می کند. هدف این است که محتوای شما به عنوان یکی از برترین صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) برای این کلمات کلیدی در Google و سایر موتورهای جستجو نشان داده شود. اگر نرم افزار CRM دارید ، ممکن است بخواهید شرکت شما رتبه “بهترین نرم افزار CRM” را کسب کند.

برای یافتن فرصت های کلمه کلیدی برای کسب و کار خود ، از آن استفاده کنید ابزار دشواری کلمات کلیدی الکسابه این ابزار می تواند بینش دقیقی از میزان رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی خاص و تعداد افرادی که در واقع به دنبال آن هستند ، ارائه دهد.

استراتژی بازاریابی ورودی الکسا مثال

موارد دیگری که می توانید برای بهینه سازی سایت خود برای جستجو انجام دهید عبارتند از:

این اقدامات به Google کمک می کند تا به راحتی در سایت شما جستجو کند ، صفحات وب شما را به درستی فهرست بندی کرده و افراد را از طریق جستجو به آنها هدایت کند. اگر استانداردهای مدیر وب سایت گوگل را رعایت نمی کنید ، موتور جستجو ممکن است سایت خود را جریمه کنید با کاهش رتبه SERP خود.

روی SEO تمرکز کنید و به شما کمک می کند وب سایت خود – مرکز اصلی استراتژی بازاریابی داخلی خود – برای افراد مناسب قابل مشاهده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SEO ، به وب سایت مراجعه کنید راهنمای ما، که تمام اطلاعات لازم برای شروع را در اختیار شما قرار می دهد.

3. تولید محتوای با کیفیت

هنگامی که افراد را با استراتژی بازاریابی داخلی خود وارد می کنید ، چگونه آنها را مجبور می کنید در آنجا بمانند؟ SEO بسیار مهم است ، اما اگر محتوایی که تولید می کنید مخاطبان شما را درگیر نمی کند کافی نیست.

یک وبلاگ ایجاد کنید که منابعی را ارائه دهد که مشتریان بالقوه را در سراسر قیف فروش شما جذب کند. ترکیبی از محتوای غیر فروش ، صنعتی-مانند فهرست ها یا نحوه ارسال-و محتوای محصول-مانند برگه های مقایسه محصول و مطالعات موردی-کلیدی است. همچنین باید محتوای مفید و مفید را برای مخاطبان اصلی مشتریان فعلی ایجاد کنید.

محتوایی که برای سایت خود ایجاد می کنید نیز می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. لازم نیست به نوشتن پایبند باشید – برای رویکرد محتوای متنوع ، فیلم و پادکست ایجاد کنید. کلید این است که شما هستید بازاریابی محتوا تلاش ها همیشه مشتریان را در ذهن خود نگه می دارد. به این فکر کنید که برای حفظ مشتریان چه نوع محتوایی را باید تولید کنید و برای به دست آوردن محتوای جدید از چه نوع محتوایی استفاده کنید.

محتوای با کیفیت نقش کلیدی در هر استراتژی بازاریابی ورودی دارد. هنگامی که شخصی را در وب سایت خود دارید ، ارزش کافی را به او پیشنهاد دهید تا مدتی باقی بماند و همه چیزهایی را که ارائه می دهید مشاهده کند.

4. روی تجربیات مکالمه سرمایه گذاری کنید

چت بات ها به سرعت یکی از بهترین راه ها برای تقویت استراتژی بازاریابی ورودی شما می شود. آنها ارزش متمایزی به عنوان ابزارهایی دارند که افراد می توانند به سرعت در زمان خود به آنها دسترسی پیدا کنند. وقتی شخصی وارد وب سایت شما می شود یا از طریق رسانه های اجتماعی با شرکت شما تماس می گیرد ، یک چت بات می تواند با اطلاعات مورد نیاز – و اطلاعاتی که می خواهید آنها از آنها دیدن کنند – استقبال کند.

همراه با حل مسائل مشتری، چت بات ها همچنین می توانند برای ارائه انواع مختلفی از محتوا – اطلاعات محصول یا خدمات ، آموزش ها ، به نام شما ساخته شوند. هر اطلاعات بازاریابی را که می خواهید شخصی مشاهده کند ، چت بات شما می تواند آن را برای هدایت افراد در مسیر درست ارائه دهد. برای یافتن کمک مورد نیاز ، کاربران مجبور نیستند چت را ترک کنند.

استراتژی بازاریابی ورودی مثال joybird

منبع: Joybird

چت بات ها بهترین هر دو جهان را با هم ترکیب می کنند: بازاریابی ورودی و راحتی. آنها فقط زمانی صحبت می کنند که شخصی ابتدا با آنها صحبت می کند و اطلاعاتی را که مردم می خواهند ارائه می دهند.

5. از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی لزوماً یک شکل خالص از بازاریابی ورودی نیست ، اما می تواند یک کانال م effectiveثر برای هدایت افراد به سایت شما و ترغیب آنها به همکاری با نام تجاری شما باشد.

اکثر مخاطبان شما به احتمال زیاد در رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، لینکدین یا پلتفرم دیگر حضور دارند. با به اشتراک گذاشتن محتوای خود در سایت در رسانه های اجتماعی برای جذب فالوور ، از این واقعیت استفاده کنید. برای ایجاد علاقه می توانید پست های وبلاگ ، کلیپ های ویدئویی و حتی قسمت های پادکست را به اشتراک بگذارید.

اگر شما یک مارک B2B هستید ، حتی ممکن است بخواهید به طور خاص روی LinkedIn به عنوان یک بستر رسانه های اجتماعی تمرکز کنید. با وجود تعداد زیادی از متخصصان کسب و کار و ذینفعان در کانال ، این مکان عالی برای مخاطبان B2B است که مارک شما را پیدا کرده و با آن درگیر شوند.

حتی ممکن است افراد در مورد پست های رسانه های اجتماعی اظهار نظر کنند و مستقیماً با نام تجاری شما در این بسترها گفتگو ایجاد کنند. از طریق این تعاملات ، پیروان را تشویق کنید تا برای اطلاعات بیشتر از وب سایت شما دیدن کنند.

یکی از بزرگترین نقاط قوت رسانه های اجتماعی این است که می تواند به عنوان حامی تلاش های بازاریابی داخلی شما عمل کند. از آن به عنوان یک مگافون استفاده کنید تا مردم از آنچه مارک شما ارائه می دهد مطلع شوند.

امروز استراتژی بازاریابی ورودی خود را بسازید

نکات ما برای کمک به اکثر مشاغل در تلاش های بازاریابی ورودی طراحی شده است – اما به خاطر داشته باشید ، هر استراتژی بازاریابی ورودی متفاوت است. مدتی را صرف کشف نقاط قوت و ضعف خود کنید ، بنابراین می توانید استراتژی خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

 

Source link

Share This Story, Choose Your Platform!