خرید محصولات از مشاغل تجارت الکترونیک در منظر دیجیتالی امروز به امری عادی تبدیل شده است. مردم همه چیز ، از خواربارفروشی تا ماشین ، را به صورت آنلاین خریداری می کنند و همه اینها به لطف مشاغل تجارت الکترونیکی است. در سال 2020 ، بازار تجارت الکترونیک آمریکا 431.6 میلیارد دلار درآمد کسب کردو پیش بینی می شود که این رقم تا سال 2025 به بیش از 560 میلیارد دلار برسد.

اما با رشد سریع بازار ، برتری بخشیدن به تجربه مشتری نسبت به سایر مشاغل تجارت الکترونیک دشوار شده است. با توجه به انتقال خرده فروشان به مدل آنلاین ، تا حدی به دلیل همه گیری ، شما باید راه هایی برای برجسته شدن به عنوان یک نام تجاری آنلاین پیدا کنید.

توانایی جذب و حفظ مشتریان از درک روشن سفر مشتری خرده فروشی شما ناشی می شود. این سفر به شما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود و همچنین نحوه و چرایی تصمیمات خرید آنها داشته باشید. به نوبه خود ، تجارت الکترونیک شما می تواند به بهترین شکل به هر مصرف کننده در زمان مناسب برای خرید خالص نشان دهد.

برای کمک به ایجاد یک سفر یکپارچه مشتری خرده فروشی برای تجارت الکترونیک خود ، در اینجا پنج نکته را باید رعایت کنید.

1. نیازهای مخاطبان خود را درک کنید

هر سفر موفق مشتری خرده فروشی با درک عمیق مشتری و نیازهای او آغاز می شود. بسته به محصول شما ، تجارت الکترونیک شما باید روند خرید بزرگتر نام تجاری شما را با دقت کنترل کند. آگاهی از آنچه مشتریان شما را به اندازه کافی برای خرید خرسند می کند می تواند به شما در اطلاع رسانی سفر مشتریان خرده فروشی کمک کند.

به دنبال روندهای مهم خرید در کانال های مختلف مارک خود باشید. نرخ تبدیل شما از تبلیغات پولی رسانه های اجتماعی خاص در برابر صفحات ارگانیک با ترافیک بالا چقدر است؟ دانستن این نوع جزئیات می تواند به صرفه جویی در هزینه کسب و کار شما کمک کند ، بنابراین سرمایه گذاری زیادی در کانال هایی که به طور سنتی سودآور نبوده اند انجام نمی شود.

همچنین مهم است که به روانشناسی مشتری بپردازید و جزئیات آن را بیابید. چند محصول را همزمان خریداری می کنند؟ بیشتر خریدها در چه ساعتی از روز اتفاق می افتد؟ هر مقدار اطلاعاتی که می توانید در مورد روند خرید آنها پیدا کنید می تواند به شما در یادگیری بیشتر نحوه ارتباط مشتریان با محصولات شما کمک کند.

2. جدول زمانی خرید محصول خود را تجزیه و تحلیل کنید

به منظور کمک به مشتریان در طول سفر ، باید محصول اصلی خود و جدول زمانی خرید آن را بشناسید. جدول زمانی خرید تعیین می کند که چقدر زمان برای تهیه نقشه سفر مشتری نیاز دارید.

زمان بندی مصرف کنندگان برای خرید اقلام کم بلیط به طور کلی بسیار سریع است. اگر تجارت الکترونیک شما یک جوراب می فروشد ، برای فروش نیازی به تعداد زیادی نقطه تماس مشتری ندارید. مصرف کننده معمولاً می داند که به چه اندازه جوراب نیاز دارد ، و شاید یک رنگ از قبل در ذهن داشته باشد. مردم به طور کلی مستقیماً به یک وب سایت مراجعه می کنند و خرید می کنند ، زیرا آنها قبلاً ایده خوبی از آنچه که نیاز دارند ، دارند.

در مورد اقلام با بلیط بالاتر ، داستان متفاوت است. هنگامی که مصرف کننده به دنبال خرید چیزی مانند یک مبل جدید است ، معمولاً تصمیم فوری نیست. در عوض ، مصرف کننده ممکن است در مورد چندین تجارت الکترونیکی که مبل می فروشند تحقیق کند. آنها چندین نقطه تماس مسافرتی را از طریق مشتری ، مانند پست های وبلاگ آموزشی یا حتی مکالمات با نماینده فروش ، پشت سر می گذارند.

محصولات گران قیمت از مشاغل تجارت الکترونیک باید توسط محتوای جامد و نمایندگان فروش پشتیبانی شوند تا ارزش خود را به دست آورند. در نتیجه ، کسب و کار شما باید انتظار داشته باشد که سفر مشتریان خرده به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. هیچ فرقی با رفتن به یک فروشگاه آجر و ملات و صرف زمان بیشتر برای تصمیم گیری در مورد خرید محصولی که از قیمت بالایی برخوردار است ، ندارد.

3. قوی ترین مسیرهای تبدیل خود را تعیین کنید

تبدیل برای مشاغل تجارت الکترونیکی به خودی خود محقق نمی شود ، اگرچه اگر اتفاق بیفتد عالی خواهد بود. بسیار مهم است که قوی ترین مسیرهای تبدیل را شناسایی کنید ، بنابراین می توانید مخاطبان اصلی خود را از کجا مضاعف کرده و از ریختن پول به کانال هایی که نمی خواهند جلوگیری کنید.

گذراندن وقت برای یافتن مسیرهای تبدیل بیشتر برای تجارت شما بسیار مهم است. این می تواند به شما کمک کند تا هر یک از مراحل فردی را که خریدار در راه خرید خود انجام می دهد ، دریابید. شما باید بفهمید مشتریان از کجا برای سرمایه گذاری دلارهای بازاریابی در آن کانال های خاص می آیند.

هرچه اطلاعات بیشتری در مورد مسیرهای تبدیل برنده خود داشته باشید ، می توانید بینش بیشتری در مورد محل تصمیم گیری مشتریان برای خرید محصول خود کسب کنید. این بینش بسیار مهم است زیرا می تواند استراتژی های بازاریابی و فروش را آگاه کند.

هر راهی آسان برای پیدا کردن مسیرهای تبدیل بیشترین خرید ، اجرای a است گزارش مسیرهای تبدیل برتر در Google Analytics. این گزارش توالی دقیق فعل و انفعالات کانال که منجر به تبدیل شده و تعداد تبدیل در هر مسیر را به شما می گوید

اگر مسیرهای اصلی تبدیل شما بیشتر به سمت تلاش های پولی یا ارگانیک متمایل باشد ، می توانید سنجید که می تواند در توسعه محتوای آینده ارزشمند باشد. شاید بیشتر مخاطبان شما پس از خواندن یک پست وبلاگ عالی ، خریدهای خود را انجام می دهند ، و نیازی نیست پول بیشتری به کمپین تبلیغاتی گران قیمت فیس بوک بریزید.

سیستم عامل های تجارت الکترونیکی مانند Shopify می توانند به آن دسترسی داشته باشند تجزیه و تحلیل هایی که به شما اطلاعاتی در مورد محصولات فروش می دهد و کدام یک در حال جمع آوری گرد و غبار در قفسه مجازی شما هستند. مراقب مواردی مانند محصولاتی باشید که به طور مداوم به فروش می رسند و اینکه این خریدها در یک دوره انتخابی چند بار انجام می شود.

اطمینان حاصل کنید که بینش های اساسی مربوط به کدهای تخفیف و برنامه های ارجاعی را که کسب و کار شما ارائه می دهد نیز دنبال می کنید. اگر با وجود معاملات خوبی که ارائه می دهید ، فروش همچنان پایین است ، چگونه می توانید مشتریان بالقوه بیشتری را در مورد آنها مطلع کنید؟ شاید لازم باشد نقاط ارتباطی بیشتری در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید ، به بازدیدکنندگان وب سایت که با مشاغل شما گپ می زنند معاملات ارائه دهید ، تبلیغات نمایشی برای مخاطبان جدید یا بازاریابی مجدد تنظیم کنید و کانال های دیگر را به کار بگیرید.

4. شفافیت برند را از طریق محتوای خود نشان دهید

بازاریابی محتوا عالی اسلحه مخفی پشت هر تجارت بزرگ تجارت الکترونیکی است و اغلب چیزی است که مخاطبان شما در سفر به مشتریان خرده فروشان با آن ارتباط برقرار می کنند. با این وجود ، محتوا در طعم های مختلفی وجود دارد و مشاغل نباید آن را با کورکنی انتخاب کنند.

بهترین مشاغل تجارت الکترونیک می دانند که آنها تنها نمایش در شهر نیستند. انجام یک جستجوی گوگل که چندین رقبای خرده فروشی در صنعت شما را لیست می کند ، به اندازه کافی ساده است – بسیاری از آنها ممکن است قیمت بهتری داشته باشند. برای مقابله با آن ، کسب و کار شما باید محتوایی ایجاد کند که رقابت را تأیید کند و سعی نکند آنها را در نور ضعیف نشان دهد.

چرا؟ ارزش مصرف کنندگان امروز شفافیت برندبه آنها می خواهند ببینند که مارک ها در مورد منبع تهیه مواد ، نحوه برخورد با کارکنان خود و هزینه ها برای تعیین قیمت مارک صحبت می کنند. مصرف کنندگان Gen Z – که به سرعت به عنوان خریدار در حال افزایش هستند –ارزش شفافیت نام تجاری و می خواهند بیشتر آن را از مارک هایی که از آنها خرید می کنند ببینند. داشتن محتواهایی که این اطلاعات را نشان می دهد ، راهی عالی برای اطمینان مصرف کنندگان از شرکتی است که از آن خرید می کنند.

5. نقاط تماس خود را بدون نام تجاری اصلاح کنید

در سفر مشتریان خرده فروشی ، اینجاست که همه چیز کمی جالب می شود. مارک های خرده فروشی دارای چندین کانال هستند که ممکن است به خارج از املاک متعلق به خود برسند. ممکن است محصول خود را مستقیماً در سایت خود بفروشید ، اما ممکن است در سایت هایی مانند آمازون و Etsy نیز موجود باشد. این سایت ها را می توان کانال های فروش و بازاریابی برای محصول شما نیز در نظر گرفت.

با در نظر گرفتن این نکته ، نمی توانید به سادگی بر روی کانال های متعلق به خود به عنوان نقاط تماس تمرکز کنید. به عنوان مثال ، اگر محصول شما در سایت دیگری مانند آمازون به فروش می رسد ، اطمینان حاصل کنید که همه توضیحات و اطلاعات محصول شما همیشه به روز است. هر کانالی که محصول شما را می فروشد ، باید به مصرف کنندگان هر آنچه را که لازم است بدهد تا بفهمد محصول شما در حل چه چیزی می تواند کمک کند.

نقشه سفر مشتریان خرده فروشی خود را تجسم کنید

با تمام اطلاعاتی که برای ساختن آن نیاز دارید ، بالاخره زمان آن رسیده است که یک نقشه سفر خرده فروشی برای تجارت الکترونیک خود ایجاد کنید. ما حتی یک الگوی نقشه برداری از سفر مشتری را گردآوری کرده ایم تا به شما در تمام اطلاعات مورد نیاز برای شروع و ثبت یک گزارش تصویری از تلاش های سفر به مشتریان خرده فروشی کمک کند.
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!