نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات Moz نباشد.

اگر از تاکتیک های ایمیل مارکتینگ برای حمایت از تلاش های سئوی خود استفاده نکرده اید، اکنون زمان شروع است. در قسمت امروز جمعه تخته سفید، کوروش توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان از قدرت‌های مکمل این استراتژی‌ها بارها و بارها استفاده کرد تا هر چه بیشتر آن را انجام دهید، بزرگ‌تر و قدرتمندتر می‌شوند.

عکس بازگشت سرمایه سئو.
روی تصویر تخته سفید بالا کلیک کنید تا نسخه بزرگتر در یک برگه جدید باز شود!

رونویسی ویدیو

سلام، طرفداران Moz. به نسخه دیگری از وایت برد جمعه خوش آمدید. من کوروش شپرد هستم. امیدوارم بدون توجه به اینکه در کدام روز از هفته آن را تماشا می کنید، از این ویدیو لذت برده باشید. امروز می خواهم در مورد سئو و بازاریابی ایمیلی صحبت کنم، به ویژه پنج نکته ساده برای سئو و چرخ لنگرهای بازاریابی ایمیلی.

فلایویل چیست؟

بنابراین وقتی در مورد سئو و ایمیل مارکتینگ فلایویل صحبت می کنم، منظور ما از فلایویل چیست؟ خوب، اینجاست که ما از قدرت سئو برای رشد لیست ایمیل مارکتینگ خود استفاده می کنیم و برعکس از لیست بازاریابی ایمیلی خود برای رشد سئوی خود برای ترافیک بیشتر وب سایت استفاده می کنیم. راه‌های واقعی وجود دارد که می‌توانید آن را انجام دهید و آن را بارها و بارها انجام دهید تا هر چه بیشتر انجام دهید، بزرگ‌تر و قدرتمندتر شود.

بنابراین مانند یک چرخ طیار است. شروع کردن واقعاً سخت است. اما همانطور که پیش می روید، آسان تر و آسان تر می شود و همه چیز کمی موثرتر رشد می کند. بنابراین اگر یک بازاریاب با تجربه در سئو و ایمیل هستید، این ویدیو ممکن است برای شما مناسب نباشد. اما اگر در درجه اول سئو کار می کنید و به دنبال راه هایی برای بهبود بازاریابی ایمیلی خود هستید، یا در درجه اول یک بازاریاب ایمیلی هستید و به دنبال راه هایی برای رشد سئوی خود هستید، این نکات برای شما هستند.

اهداف تعیین کنید

پس بیایید در مورد اهدافمان صحبت کنیم. ما در تلاشیم تا با این چرخ لنگر بازاریابی سئو ایمیل چه کاری انجام دهیم؟ اول از همه، بازدیدکنندگان بیشتر، بازدیدکنندگان بیشتر محتوای وب سایت شما هستند، زیرا بازدیدکنندگان بیشتر معمولاً منجر به پیوندها، اشتراک گذاری و مواردی از این قبیل می شود. لینک ها و به اشتراک گذاری می تواند سیگنال های مثبت سئو برای گوگل باشد که در واقع منجر به رتبه های بالاتر می شود.

بنابراین اگر بتوانیم افراد بیشتری را از طریق ایمیل خود به محتوای خود برسانیم، اثر پایین‌دستی آن می‌تواند رتبه‌بندی بالاتر و ترافیک بیشتری باشد که به طور طبیعی از طریق نتایج جستجوی Google ایجاد می‌شود. اما همچنین ما لیست‌های بازاریابی ایمیلی بزرگ‌تر و قدرتمندتر می‌خواهیم، ​​زیرا لیست بازاریابی شما یکی از بهترین کانال‌های بازاریابی شماست، به خصوص اگر کاربران را تقسیم بندی کنید، که ما فقط کمی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

در نهایت، ما خواهان تبدیل و فروش بیشتر هستیم. اهداف بازاریابی و کسب و کار شما هر چه که باشد، این همان چیزی است که می خواهیم با این جلوه چرخ لنگر به آن برسیم.

چگونه می توان به آن اهداف دست یافت

1. مشوق ثبت نام

بنابراین بیایید در مورد جزئیات صحبت کنیم، چگونه می خواهیم وارد آن شویم. اول از همه، ما می خواهیم از محتوای خود، از مطالب وب سایت خود، ثبت نام های بیشتری دریافت کنیم. بنابراین ما می خواهیم برای ثبت نام انگیزه ایجاد کنیم.

اکنون نکته مهمی که باید متوجه شوید این است که مجبور نیستید فقط از طریق سئو برای ثبت نام انگیزه ایجاد کنید. شما می توانید آن را از طریق هر کانال ترافیک بازاریابی انجام دهید. این ترافیک مستقیم، ترافیک رسانه های اجتماعی و ترافیک ارجاع است. به هر طریقی که مردم از محتوای شما بازدید می کنند، می خواهید آن ها را هدف قرار دهید تا برای ثبت نام در لیست ایمیل مارکتینگ خود انگیزه ایجاد کنند. بنابراین یکی از راه هایی که من دوست دارم این کار را از طریق سئو انجام دهم، از طریق چیزی است که بسیاری از مردم آن را تقویت محتوا می نامند.

اینجاست که با ارائه محتوای انحصاری یا جایزه در ازای ثبت نام افراد در لیست شما، مشوق ثبت نام می شوید. به عنوان مثال، این “5 نکته ساده برای سئو و بازاریابی ایمیلی” است. چه می‌شود اگر در پایان این پست، در ازای ثبت‌نام برای محتوای انحصاری، پنج نکته پاداش اضافی ارائه دهم؟ ایده این است که شما می خواهید چیزی را ارائه دهید که آنها نمی توانند در وب سایت پیدا کنند. این می تواند یک ابزار، مقداری محتوای اضافی، دانلودها، هر نوع جایزه رایگان، یک کوپن، هر چیزی که فکرش را بکنید، چیزی منحصر به فرد برای ایجاد انگیزه برای ثبت نام در محتوای شما.

2. تقسیم بندی

نکته دوم، ما نمی‌خواهیم همه چیز را در یک لیست ایمیل بزرگ قرار دهیم. ما می خواهیم مطمئن شویم که آن ثبت نام ها را بر اساس موضوع و علاقه تقسیم بندی می کنیم.

مگر اینکه سایت شما تمرکز بسیار کمی داشته باشد، عموماً می خواهید لیست خود را بین موضوعات مختلف تقسیم کنید. به عنوان مثال، در اینجا در Moz، ما SEO را پوشش می دهیم، اما بسیاری از انواع مختلف سئو را بر اساس علاقه کاربر پوشش می دهیم. بنابراین سئوی محلی وجود دارد، سئوی فنی وجود دارد، کپی رایتینگ وجود دارد، لینک بیلدینگ وجود دارد، همه این علایق خاص که ما می خواهیم کاربران را بر اساس آن ها تقسیم بندی کنیم.

بنابراین چند راه مختلف برای تقسیم بندی وجود دارد. یکی خود تقسیم بندی است که افراد می توانند یک کادر را علامت بزنند و بگویند من به این و این و این علاقه دارم. اما تقسیم بندی خودکار بر اساس نوع محتوایی که مردم از آن بازدید می کنند کمی ساده تر است. بنابراین، در صفحات فنی سئوی خود، اگر این کاری است که شما انجام می‌دهید، افراد را در فهرست ثبت‌نام فنی سئو قرار می‌دهید و به وضوح نشان می‌دهید که نکات فنی سئو را دریافت می‌کنند.

همیشه روشن کنید که چه چیزی دریافت می کنند. اما این تقسیم بندی در مدت کمی مفید خواهد بود.

3. تبلیغ محتوا

بنابراین سومین نکته، نکته سوم، و این جایی است که ما در حال ورود به آن هستیم، تبلیغ محتوا است. اینجاست که ما از لیست ایمیل خود برای ارسال ترافیک به وب سایت خود استفاده می کنیم. وقتی مردم در مورد سئو و چرخ لنگرهای بازاریابی ایمیلی فکر می کنند، این همان چیزی است که آنها معمولاً به آن فکر می کنند.

آنها به جنبه ارتقای محتوا فکر می کنند. اکنون نکته مهم این است که ما سعی نمی کنیم همه محتوای خود را تبلیغ کنیم. نه، ما می خواهیم بهترین محتوای خود را تبلیغ کنیم، زیرا وب سایت شما، بازدیدکنندگان شما می آیند، آنها در حال جستجو در گوگل هستند. آنها لزوماً از بهترین محتوای شما آگاه نیستند و به همین دلیل است که می خواهید بهترین محتوای خود را ارائه دهید. مهمتر از همه، شما می خواهید آن را با تقسیم بندی شخصی سازی کنید.

شما تمام محتوای خود را برای همه بازدیدکنندگان خود تبلیغ نمی کنید. شما آن را بر اساس علایق آن‌ها شخصی‌سازی می‌کنید زیرا قبلاً آن‌ها را بر اساس نوع محتوایی که مصرف می‌کنند تقسیم کرده‌اید. بنابراین اگر ما یک خبرنامه فنی سئو ارسال می کنیم، بهترین محتوای سئوی فنی خود را برای افرادی ارسال می کنیم که قبلاً به سئو فنی علاقه نشان داده اند.

یکی از مهمترین چیزهایی که باید به خاطر بسپارید این است که نیازی نیست فقط محتوای جدید خود را تبلیغ کنید. اشکالی ندارد که بهترین محتوای قدیمی خود را نیز تبلیغ کنید، زیرا باز هم کاربران شما از آن چیزی آگاه نیستند. بنابراین اغلب اوقات در یک ایمیل مقدماتی، شاید اولین ایمیلی که در یک سری دریافت می کنند، می توانید پست های قدیمی را تبلیغ و برجسته کنید یا حتی این کار را در یک سری انجام دهید.

“این بهترین محتوای ما در پنج سال گذشته است. مطمئن شوید که این را از دست ندهید.” آن محتوای قدیمی، اگر واقعاً بهترین باشد، اغلب از محتوای جدیدتر شما بهتر خواهد بود. بنابراین به این ترتیب می‌توانید بهترین محتوای خود را شخصی‌سازی کرده و بخش‌بندی کنید و آن را ارسال کنید تا تبلیغات بیشتر و چشم‌های بیشتری بر روی بهترین محتوای سئوی خود داشته باشید و امیدواریم پیوندها، اشتراک‌گذاری‌ها، و همه اینها بیشتر شود تا چرخ لنگر ادامه یابد.

4. مشوق به اشتراک گذاری

بنابراین ما نه تنها به ثبت نام انگیزه دادیم، اکنون که در بخش ایمیل هستیم و ایمیل ارسال می کنیم، می خواهیم به اشتراک گذاری انگیزه دهیم. این چهارمین نکته من است، به اشتراک گذاری را تشویق کنید، زیرا ما نه تنها می خواهیم مردم از محتوا بازدید کنند و آن را بخوانند، بلکه امیدواریم که آنها نیز آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. یکی از راه هایی که دوست دارم این کار را انجام دهم این است که بهترین اشتراک گذاران خود را تقسیم بندی کنم.

حالا منظور من از این چیست؟ من نه تنها بر اساس علاقه تقسیم بندی می کنم، بلکه بر اساس نفوذ نیز تقسیم بندی می کنم. بنابراین ممکن است فهرستی از اینفلوئنسرها یا افرادی را که در صنعت خاص خود می شناسم که ثبت نام کرده اند جمع آوری کنم. شاید من آنها را هدف قرار داده ام. درست همانطور که برای ثبت نام در لیست ایمیل به افراد محتوای انحصاری ارائه می‌دهم، قبل از اینکه آن را با بقیه جهان به اشتراک بگذارم، محتوای انحصاری را به اشتراک‌گذاران خود ارائه می‌دهم.

بنابراین می‌توانم به بخش اشتراک‌گذاری خود ایمیل بزنم و بگویم: “هی، ما فقط یک پست منتشر کردیم. به کسی نگفته‌ایم. فردا آن را در شبکه اجتماعی اعلام می‌کنیم. اما می‌خواستم اگر قبل از موعد آن را به شما اطلاع دهم. شما می خواهید آن را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید.” از آنجایی که ما آن را انحصاری کردیم، آن را با فالوورهایمان به اشتراک نگذاشتیم، این به اینفلوئنسرهای ما چیزی برای به اشتراک گذاشتن می دهد و باعث می شود آنها احساس خاص کنند و آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

استراتژی های مختلفی وجود دارد که می توانید برای این کار از آنها استفاده کنید. اما اغلب یک تاکتیک موثر برای تقسیم بندی بهترین اشتراک‌گذاران است. این کمی پیشرفته است، اما می تواند مشوق به اشتراک گذاری باشد و امیدوارم به سئوی شما کمک کند.

5. تحقیق کلمات کلیدی

در نهایت، وقتی در مورد سئو صحبت می کنیم، در مورد تحقیق کلمات کلیدی صحبت می کنیم. تحقیق کلمات کلیدی یکی از آن حوزه‌های سئو است که در گنجاندن ایمیل بسیار خوب عمل می‌کند.

اکنون، در Moz، ابزاری به نام Keyword Explorer داریم. ابزارهای دیگری نیز وجود دارد. اما میلیون ها پیشنهاد کلمات کلیدی. به طور سنتی، در سئو، شما از تحقیقات کلمات کلیدی برای تعیین محتوای خود استفاده می‌کنید، و کلمات کلیدی مورد علاقه مخاطبان را هدف قرار می‌دهید. ما در اینجا در Moz راهنماهای زیادی در مورد نحوه انجام این کار، نحوه هدف‌یابی محتوا پیرامون کلمات کلیدی داریم.

اما شما همچنین می توانید از تحقیقات آن کلمه کلیدی در ایمیل های خود استفاده کنید. یکی از مهم ترین مکان هایی که می توانید از آنها استفاده کنید خط موضوع ایمیل شما است. اگر علاقه ای را که مخاطبان شما به آن علاقه مند هستند را می دانید، از طریق تقسیم بندی خود، می توانید شروع به درک کلمات کلیدی کنید که آنها را به محتوای آنها سوق داده است و استفاده از همان کلمات کلیدی در خطوط موضوع ایمیل می تواند نرخ باز شدن شما را بهبود بخشد. اما این تنها مکان نیست.

یکی از مکان های مورد علاقه من برای استفاده از کلمات کلیدی CTA ثبت نام است. بنابراین هنگامی که یک فرم ثبت نام در وب سایت خود دارید، می توانید از یک فرم ثبت نام عمومی استفاده کنید، مانند، سلام، برای خبرنامه ما ثبت نام کنید. خوب، این خیلی موثر نیست. اما اگر از کلمات کلیدی، کلمات کلیدی هدفمند برای نکات فنی SEO یا سئوی محلی یا بهترین دستور العمل های غذای سگ ما استفاده می کنید، کلمات کلیدی که مردم برای یافتن وب سایت شما استفاده می کنند بهترین کلمات کلیدی برای گنجاندن در CTA های شما خواهند بود. آنها را وادار به ثبت نام کنید شما از کلمات کلیدی در خطوط موضوع ایمیل خود استفاده می کنید تا آنها را به محتوای خود بازگردانید و غیره و غیره. این بخش دیگری از چرخ فلایویل موثر است.

امتیاز: بهترین ایمیل های خود را به محتوا تبدیل کنید

بنابراین در نهایت، نکته جایزه، می‌خواهم مطمئن شوم که فراموش نکنید بهترین ایمیل‌های خود را به محتوا تبدیل کنید. لازم نیست محتوای شما منحصراً در کانال‌های مجزا زندگی کند. اگر ایمیل های قاتل برای مخاطبان خود می نویسید، که تعامل زیادی را به همراه دارند، نرخ باز شدن بسیار بالایی دارند، این ایمیل هایی هستند که می توانید آنها را به محتوای وب سایت خود تبدیل کنید.

یا اگر یک خبرنامه محبوب دارید، می توانید به سادگی تمام ایمیل های خود را در HTML بایگانی کنید تا افراد بتوانند جستجو کنند. اگر کیفیت خیلی خوب نباشد، ممکن است به دلایل خاصی نخواهید این کار را انجام دهید. اما اگر ایمیل ها واقعا خوب هستند، ادامه دهید و آنها را به محتوا تبدیل کنید، زیرا این به سئوی شما نیز کمک می کند.

خیلی خوب. امیدوارم از این نکات لذت برده باشید. اگر در مورد ایمیل یا سئو سؤالی دارید، لطفاً با تیم اینجا در Moz تماس بگیرید. ما برای کمک اینجا هستیم. امیدوارم از آن لذت برده باشید، و لطفا این ویدیو را به اشتراک بگذارید. باشه، ممنون

رونویسی ویدیو توسط Speechpad.com.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!