علاوه بر بهینه سازی صفحات محصول خود برای تجربه کاربری، می خواهید مطمئن شوید که این صفحات تا حد ممکن برای سئو نیز خوب هستند. بدیهی است که ممکن است فکر کنید. در این پست، ما چند عنصر کمتر واضح – حداقل برای اکثر صاحبان وب سایت – از سئو صفحه محصول را به شما نشان خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که چرا توجه به این موارد بسیار مهم است.

1. اصول اولیه سئو صفحه محصول

صفحه محصول در یک سایت تجارت الکترونیک یا فروشگاه آنلاین نیز یک صفحه است، بنابراین تمام موارد سئو که برای صفحه محتوای شما مهم هستند، به صفحات محصول نیز می‌روند. هنگام بحث در مورد سئوی صفحه محصول می‌توانیم به جزئیات بیشتری بپردازیم، اما در حال حاضر، این بهینه‌سازی اساسی شما خواهد بود. اگر محصولاتی کمتر از هیجان انگیز را در سایت خود ارائه می دهید، ممکن است بخواهید پست ما در مورد سئو محصولات خسته کننده را نیز بخوانید. اما اول:

نکته حرفه ای: هنگامی که یک صفحه محصول عالی را راه اندازی کردید، می توانید از این صفحه به عنوان پایه ای برای سایر صفحات محصول استفاده کنید. از Yoast Duplicate Post برای کلون کردن صفحه محصول اصلی، انجام ویرایش های لازم و انتشار صفحه محصول جدید خود استفاده کنید!

بیشتر بخوانید: توضیحات عالی محصول را با SEO WooCommerce بنویسید »

به فروشگاه آنلاین خود کمک کنید ایستادگی کردن

صفحات محصول خود را با افزونه Yoast WooCommerce SEO بهبود دهید!

2. داده های ساختاریافته را برای محصولات خود اضافه کنید و نتایج غنی بگیرید

داده های ساختاریافته بخش ضروری یک استراتژی سئو مدرن است. دیگر نمی توانید بدون داده های ساختار یافته برای صفحات محصول خود کار کنید. خاص وجود دارد Product طرحواره ای که به شما کمک می کند تا نتایج جستجوی برجسته، به اصطلاح نتایج غنی را دریافت کنید. علاوه بر این، بهتر است نظرات مشتریان خود را علامت گذاری کنید Review داده های ساخت یافته همه اینها صفحه محصول شما را متمایز می کند و شانس کلیک مشتری بالقوه روی پیوند شما را در نتایج جستجو افزایش می دهد.

اهمیت این موضوع برای سئوی صفحه محصول شما این است که موتورهای جستجوی اصلی این نشانه گذاری را ارائه کرده اند، نه کنسرسیوم W3C. گوگل، بینگ، یاهو و یاندکس با این نشانه گذاری موافقت کردند تا بتوانند صفحات محصول و تمام عناصر و ویژگی های محصول را راحت تر شناسایی کنند. چرا آنها این را می خواهند؟ بنابراین آنها می توانند الف) این صفحات را خیلی بهتر درک کنند و ب) قطعه های غنی مانند این را به شما نشان دهند:

این اطلاعات زیادی در نتایج جستجو است، درست است؟

را Product schema اطلاعات بیشتری در مورد محصول به موتور جستجو می دهد. این می تواند شامل ویژگی هایی مانند توضیحات محصول، سازنده، نام تجاری، نام، ابعاد و رنگ باشد، اما همچنین SKU که قبلا ذکر کردیم. را Offer طرح شامل اطلاعات بیشتری در مورد قیمت و در دسترس بودن، مانند ارز و سهام است. حتی می تواند شامل چیزی به نام باشد priceValidUntil تا موتورهای جستجو بدانند که پیشنهاد قیمت فقط برای مدت زمان محدودی است.

گزینه های زیادی برای افزودن داده های ساختار یافته برای سئو صفحه محصول شما

Schema.org گزینه های زیادی دارد، اما تنها مجموعه محدودی از ویژگی ها توسط موتورهای جستجو پشتیبانی می شوند. به عنوان مثال، ببینید صفحه Google در صفحه محصول داده های ساختار یافته ببینید موتورهای جستجو چه انتظاراتی از کد شما دارند و چه کاری می توانند با آن انجام دهند.

بنابراین به همین دلیل است که می‌خواهید داده‌های Schema.org را برای سئوی صفحه محصول اضافه کنید: تشخیص آن برای Google آسان‌تر است، و مطمئن شوید که موارد اضافی مهم از قبل در Google گنجانده شده است. اگر یک فروشگاه WooCommerce دارید، افزونه WooCommerce SEO ما از بسیاری از این موارد در پشت صحنه مراقبت می کند.

دلیل دیگری برای اضافه کردن آن مدیریت انتظارات مشتریان است. بازدیدکننده شما از قبل قیمت شما را می داند و می داند که محصول در انبار موجود است. مشتری بالقوه شما حتی می تواند با نگاه کردن به آن ستاره های زیبا در جستجو، متوجه شود که محصول یا خدمات شما چقدر مورد توجه قرار گرفته است. این برای تجربه کاربری چگونه است! و این ما را به شماره سه می رساند.

به خواندن ادامه دهید: نتایج غنی، داده های ساختاریافته و طرحواره: راهنمای بصری برای کمک به درک »

پیش نمایشی از نحوه ظاهر محصول شما در Google به لطف داده های ساختاریافته

3. نظرات واقعی را اضافه کنید

مطابق با تحقیقات پیو93٪ از مصرف کنندگان ایالات متحده قبل از خرید هر چیزی به صورت آنلاین نظرات را بررسی می کنند. اگرچه همه به نظرات آنلاین اعتماد ندارند – تحقیقات می گوید که آنها احتمالا درست می گویند – آنها می توانند بسیار مفید باشند.

88٪ از مصرف کنندگان آمریکایی نظرات آنلاین را حداقل تا حدودی مفید می دانند

و اگر یک شرکت محلی هستید، بررسی آنلاین اهمیت بیشتری دارد. بیشتر بررسی ها به شدت مثبت هستند، اما ممکن است فقط نظرات منفی باشند که حس بهتری از آنچه در مورد یک شرکت یا محصول می گذرد را ارائه می دهند.

فروشگاه اینترنتی پیشرو هلندی Coolblue گزینه های زیادی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد تا نظرات مرتبط و مفیدی را در مورد محصولاتی که خریداری می کنند انجام دهند.

سعی کنید مشتریان خود را وادار کنید نظرات خود را بنویسند و آنها را در صفحه محصول خود نشان دهند. آیا نقدهای منفی دریافت می کنید؟ با نویسنده تماس بگیرید، متوجه شوید که چه چیزی اشتباه است و سعی کنید وضعیت را کاهش دهید. شاید بتوانند نظرات منفی خود را به نظرات مثبت تبدیل کنند. و شما بینش بسیار خوبی در مورد کار خود به دست آورده اید. در اینجا نحوه رشد کسب و کار خود با رتبه‌بندی و بررسی آورده شده است. علاوه بر این، گرفتن گواهینامه های عالی راه دیگری برای نشان دادن کسب و کار شماست.

حتما نظرات و رتبه‌بندی‌های خود را با علامت‌گذاری کنید Review و Rating طرحواره تا موتورهای جستجو بتوانند آنها را انتخاب کنند و نتایج غنی را در صفحات نتایج جستجو نشان دهند.

4. صفحه محصول خود را بسیار سریع کنید

مردم دوست ندارند منتظر بمانند. انتظار برای بارگذاری یک صفحه هزینه دارد. در دنیای امروزی که روی موبایل متمرکز است، هر ثانیه مهم است. حتی اگر در وهله اول زمان و انرژی زیادی صرف کنید تا آن مشتری بالقوه را به صفحه محصول خود برسانید. مردم انتظار دارند صفحه ای سریع داشته باشند و گوگل نیز این کار را انجام می دهد. البته، کارهای زیادی می توانید انجام دهید. در اینجا مجموعه کوچکی از پست‌ها وجود دارد که شما می‌توانید شروع کنید:

5. کاربر صفحه محصول شما را آزمایش کند

نگاه کردن به اعداد در گوگل آنالیتیکس، کنسول جستجو یا سایر ابزارهای تحلیلی می تواند بینش زیادی در مورد نحوه یافتن و تعامل افراد با صفحه شما به شما بدهد. این اطلاعات بینش ممکن است به شما در ایجاد تغییراتی برای بهبود عملکرد صفحه کمک کند. در حالی که نظارت بر صفحات محصول ضروری است، راه دیگری برای اطمینان از عالی بودن صفحه وجود دارد: آزمایش کاربر.

موسسه Baymard در پروژه تحقیقاتی محصول 2021 خود دریافت که “سایت متوسط ​​دارای 24 مشکل ساختاری UX در صفحات محصول خود است و تنها 18٪ از 60 سایت تجارت الکترونیکی پردرآمد ایالات متحده و اروپا دارای “خوب” هستند. یا عملکرد UX صفحه محصول “قابل قبول”. اکثریت قریب به اتفاق سایت های معیار – 82٪ – عملکرد “ضعیف” یا “متوسط” دارند. و هیچ سایتی دارای عملکرد UX صفحه محصول “آخرین” نیست. شما می توانید آن مطالعه جذاب را در مورد آنها بخوانید سایت UX صفحه محصول.

گزارش Baymard دارای بینش های فراوانی در مورد رایج ترین خطاهای مشاهده شده در صفحات محصول است

مشکلات زیادی وجود دارد که باید بررسی کنید، از استفاده وحشتناک از تصاویر، از جمله گالری های ناکارآمد گرفته تا مدیریت بد محصولات موجود در انبار. همچنین به نظر می رسد که بسیاری از سایت ها اطلاعات دقیق حمل و نقل و اطلاعات بازگشت را ارائه نمی دهند، که منجر به مشکلات اعتماد می شود – آیتم پاداش بعدی را در این مقاله ببینید.

در حالی که صفحات محصول خود را با تحقیقات کاربر خارجی مقایسه می کنید، فراموش نکنید که آزمایش کاربر خود را انجام دهید! انجام تحقیقات مناسب به شما نتایج چشمگیری می دهد که احتمالاً خودتان آن را پیدا نمی کردید.

امتیاز: اعتماد ایجاد کنید و به مردم نشان دهید که واقعاً هستید

وادار کردن یک غریبه برای خرید چیزی در سایت شما، حول محور اعتماد می چرخد. قبل از اینکه پولی را که به سختی به دست آورده‌اید به شما بدهد، باید بداند که شما واقعاً هستید، درست است؟ گوگل تاکید زیادی بر عنصر اعتماد دارد – این همه معروف است دستورالعمل های ارزیابی کیفیت جستجو. موتور جستجو سعی می کند اعتماد و تخصص را با نگاه کردن به مواردی مانند بررسی های آنلاین، تمجیدهایی که یک سایت یا نویسندگان آن دریافت می کنند و غیره ارزیابی کند.

یکی از مهم ترین چیزهایی که باید از آن به دست بیاید این است که شما واقعاً باید صفحات «درباره ما» و خدمات مشتری خود را مرتب کنید. بنابراین مطمئن شوید که افراد به راحتی می توانند اطلاعات تماس شما، به علاوه اطلاعات مربوط به بازگشت و حمل و نقل، پرداخت، حریم خصوصی و غیره را پیدا کنند. فراموش نکن!

در مورد سئو صفحه محصول خود جدی باشید

اگر در مورد بهینه سازی صفحه محصول خود جدی هستید، نباید تنها بر روی سئوی معمولی و تجربه کاربری تمرکز کنید. شما باید کمی عمیق تر به سایر جنبه های صفحه محصول در فروشگاه آنلاین خود بپردازید. به عنوان مثال، اضافه کنید Product و Offer طرحواره، بنابراین گوگل می تواند به راحتی تمام جزئیات مربوط به محصول شما را فهرست کند و آنها را به عنوان نتایج غنی در صفحات نتایج جستجو نشان دهد. صفحات محصول خود را بسیار سریع بارگذاری کنید، نظرات کاربران را اضافه کنید و سعی کنید قابلیت اعتماد را افزایش دهید. فراموش نکنید که هر کاری را که انجام می دهید آزمایش کنید!

به یک دست کمک نیاز دارید؟ حتما دوره آموزشی سئوی تجارت الکترونیک ما را ببینید. بیاموزید که سئوی تجارت الکترونیک چیست، چگونه سایت خود را بهینه کنید و حضور آنلاین خود را تقویت کنید. آیا می خواهید محصولات خود را در نتایج جستجوی خرید رتبه بندی کنید؟ ما به شما می گوییم چگونه. امروز درس آزمایشی رایگان خود را شروع کنید! دسترسی کامل به آکادمی Yoast SEO در Yoast SEO Premium گنجانده شده است.

در ادامه بخوانید: 7 روش برای بهبود توضیحات محصول در فروشگاه آنلاین شما »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!