با فضای مصاحبه هوش مصنوعی انتظار می رود که تا سال 2024 به 15.7 میلیارد دلار برسد– از 4.2 میلیارد دلار در سال 2019 – هرگز زمان بهتری برای سرمایه گذاری در شرکت شما نبوده است بازاریابی محاوره ای تلاش ها.

تجربیات مکالمه به طور کلی در سالهای آینده تکامل یافته و پیچیده تر خواهد شد. به همین دلیل ، رباتها نیز تکامل خواهند یافت تا قابلیتهای پیشرفته تری داشته باشند و نقشهای بزرگتر و مهمتری در زندگی مشاغل و مصرف کنندگان ایفا کنند.

برای کمک به نشان دادن این تغییر ، ما از پنج متخصص کمک گرفتیم تا افکار و نظرات خود را در مورد روندهای بازاریابی محاوره ای که کسب و کار شما در آینده نزدیک باید از آنها آگاه باشد ، به اشتراک بگذارند.

رباتها فقط مشکلات پشتیبانی را برطرف نمی کنند

رباتها اغلب با دستور کار منحصر به فرد برای ارائه مورد استفاده از پشتیبانی مشتری ساخته می شوند. بسیاری از ربات های مدرن وظایف اصلی پشتیبانی مشتری ، مانند شروع بازپرداخت یا ارائه به روزرسانی وضعیت سفارش را با سهولت نسبی انجام می دهند. اما هرچه رابط های AI مکالمه پیشرفته تر می شوند ، دامنه وظایف ربات نیز افزایش می یابد.

آناند جانفالکار، موسس و مدیر عامل شرکت UJET، پیش بینی می کند “تحول از دستیارهای مجازی ساده به کارمندان دیجیتالی که به عنوان رابط اصلی کاربر در فروش ، بازاریابی ، فناوری اطلاعات و ابزارهای خدمات به مشتریان خدمت می کنند.”

او همچنین می گوید که این “کارکنان دیجیتالی” نه تنها به عنوان ابزارهای مکالمه برای خدمات شخصی عمل می کنند ، بلکه آنها برای تسهیل تصمیم گیری و اجرای وظایف دیالوگ ، در سراسر شرکت ها نیز کار خواهند کرد. ربات های مشتریان می توانند به بازاریابی و فروش کمک کنند تا مشتریان بالقوه را بهتر مورد هدف قرار دهد یا حتی به کارکنان فناوری اطلاعات کمک کند تا فرآیندها را خودکار کنند.

نتیجه نهایی: شرکت ها باید ذهنیت خود را تغییر دهند تا ربات ها را گسترش تیم های بازاریابی و فروش خود بدانند ، نه فقط تیم پشتیبانی آنها. آنها باید درک کنند که این موج جدید “کارکنان دیجیتالی” با قابلیت های پیشرفته تری همراه خواهد بود که می تواند به بازاریابان کمک کند کارهای پیچیده تری مانند اتوماسیون ایمیل یا بررسی مشتریان در مورد تجربیات محصول را انجام دهند.

مکالمه با ربات ها طبیعی تر خواهد بود

بسیاری از تجربیات فعلی بازاریابی محاوره ای به تعامل با ربات هایی وابسته است که همیشه به صورت طبیعی جریان ندارند. هرچه رابط های هوش مصنوعی مکالمه پیشرفته تر شوند ، مکالمات ربات ها شیوه های بیشتر شبیه انسان را برای جذب بهتر مشتریان تطبیق می دهند.

می گوید: “ماهیت پاسخ ها و مکالمات شبیه به انسان افزایش چشمگیری خواهد داشت.” مه حبیب، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت نویسندهبه “در حال حاضر ، بیشتر” گفتگو “منطق این یا آن است که توسط شرکت یا مارک برنامه ریزی شده است. با تشکر از پیشرفت هایی مانند GPT-3 OpenAI و ابزارهای حکمرانی محتوا مانند ما ، شرکتها بسیار امن تر خواهند بود و به رباتها آزادی بیشتری به تبلیغات می دهند. “

حبیب همچنین پیش بینی می کند که در آینده نزدیک ، ربات ها حتی قادر خواهند بود فهرستی از مقالات را به برنامه هوش مصنوعی ارائه دهند. ربات قادر خواهد بود از طریق آنها تجزیه و تحلیل کند و به هر تعداد از سوالات ، نه فقط سوالات برنامه ریزی شده در منطق ، پاسخ دهد. این می تواند به ربات ها کمک کند تا پاسخ ها و بینش های عمیق تری ارائه دهند که مستقیماً توسط سازندگان اسکریپت به آنها پرداخته نشده است.

با فراتر رفتن از منطق این یا آن پشت بسیاری از ربات های فعلی ، الکسی آیلاروف، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت وکسیمپلنت، همچنین معتقد است که پیشرفت های تکنولوژیکی در رابط های هوش مصنوعی باعث می شود ربات ها در نحوه تعامل متمایزتر شوند. به گفته آیلاروف ، ایجاد صداهای سفارشی برای تبدیل متن به گفتار (TTS) آسان تر می شود.

نتیجه نهایی: مکالمات سخت و رباتیک ربات ها می تواند منجر به ناامیدی مشتری شود و اغلب مشکلات بیشتری را حل می کند. یافتن صدا و لحن مناسب برای تجربیات مکالمه شما به جذب مشتریان و نمایندگی دقیق برند شما کمک می کند.

ربات ها شفقت و همدلی بیشتری خواهند داشت

همه گیری منجر شده است بسیاری از مشاغل تشخیص می دهند که نشان دادن همدردی و همدلی چقدر مهم استبه این تصور فراتر از کارمندان زنده خواهد بود و به ربات ها نیز می رسد. ربات هایی که نمی توانند به گونه ای ارتباط برقرار کنند که با وضعیت خاصی همدرد باشد ، به طور فزاینده ای کم و زیاد خواهند شد.

کتی گائو، شریک در Sapphire Ventures ، توضیح می دهد: “همدلی انسان بسیار مهم است و چت بات ها و عوامل مجازی نه تنها باید قصد را درک کنند ، بلکه می توانند ابراز همدردی کنند – مطمئناً یک دستور بلند ، اما فناوری به سرعت در حال حرکت است.”

آیلاروف می گوید که این فناوری ممکن است در قالب تجزیه و تحلیل احساسات و احساسات پیشرفته تر ظاهر شود. به عنوان مثال ، ربات هایی که از طریق صدا با کاربران ارتباط برقرار می کنند ، می توانند لحن ها و تمایلات مختلف را درک کرده و بفهمند که آن شخص چگونه با آنها صحبت می کند. این فناوری می تواند به ربات ها کمک کند تا درک بهتری از ناراحتی یا عصبانیت کاربر داشته باشند و می توانند بر اساس آن احساسات پاسخ دهند.

نتیجه نهایی: ربات هایی که می توانند در نقاط مختلف درد با مشتریان همدلی کنند ، تجربه مکالمه بهتری را ارائه می دهند. برای مشاغل ، ایجاد اسکریپت های ربات که طیف وسیعی از مسائل و تن های مشتری را در نظر می گیرد ، باید در خط مقدم یکپارچه سازی چت بات قرار گیرد.

تجربیات فوق شخصی به عنوان استاندارد مکالمه باقی می مانند

هوش مصنوعی مکالمه ای کلید ارائه بوده است بیشتر تجربیات شخصی مشتری در سالهای اخیر. این روند همچنان عاملی کلیدی برای ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان خواهد بود.

می گوید: “نشان دادن همدلی از طریق پیام برند و شخصی سازی بیش از حد در بازاریابی B2B و B2C به واقعیت تبدیل می شود.” سونیل طاهلرمانی، مدیر هوش مصنوعی در UiPathبه “هوش مصنوعی مکالمه ای به شرکت ها اجازه می دهد تا با خریداران ارتباط برقرار کرده و اعتماد ایجاد کنند. با تجزیه و تحلیل داده ها از منابع متعدد و تعاملات قبلی ، مارک ها تجربیات بسیار شخصی را ارائه می دهند که باعث افزایش اعتماد مشتری و اعتماد به نام تجاری آنها می شود. “

نشان دادن همدلی از طریق پیام برند و شخصی سازی بیش از حد در بازاریابی B2B و B2C به واقعیت تبدیل می شود. برای توییت کلیک کنید

این تجربیات فوق العاده شخصی تا حد زیادی بر اساس توانایی یک ربات در به خاطر آوردن تعاملات مختلف مشتریان با آن در طول زمان است. این شبیه به داشتن یک کارمند کامل است که می تواند همه ذره ای از دانش خود را به خاطر بسپارد و حفظ کند.

یکی از محرک های احتمالی حفظ بیشتر داده ها برای شخصی سازی ، افزایش در خواهد بود ربات های نظرسنجیبه ایجاد اسکریپتی که از مشتریان س questionsالات خاصی در مورد ترجیحات محصول می پرسد ، در استخراج این اطلاعات کلیدی است. ساده نگه داشتن مسائل با ارائه س questionsالات به مشتریان با پاسخ مقیاس 1 تا 10 باعث می شود که طرف مقابل از دیدگاه کمتری برخوردار باشد ، اما همچنین به کسب و کار شما بینش مهمی در مورد احساسات آنها در مورد جنبه خاصی از محصول و مارک شما می دهد.

جانفالکار خاطرنشان می کند که رابط های هوش مصنوعی مکالمه آگاهی و درک بیشتری از تفاوت های ظریف در اهداف مشتری خواهند داشت ، که منجر به تعاملات مکالمه پیچیده تر و پایدارتر می شود. این فقط یک تجربه بله یا نه یا این یا آن نخواهد بود. این ربات در واقع قادر خواهد بود بر اساس تعاملات و خریدهای قبلی مشتری ، مانند یک مشاور مورد اعتماد ، پیشنهاداتی ارائه دهد.

نتیجه نهایی: تجربیات فوق شخصی در سالهای آینده به یک روند مهم بازاریابی محاوره ای تبدیل خواهد شد. به عنوان یک کسب و کار ، ایجاد یا سرمایه گذاری در ربات هایی با قابلیت نگهداری عمیق داده ها برای ارائه تجربیات بسیار شخصی به مشتریان به طور منظم مهم خواهد بود.

با این روندهای بازاریابی محاوره ای شروع کنید

اگر ربات های هوشمند می خواهید که بتوانند تجربه مشتری شما را تقویت کنند ، اولین قدم دانستن چگونگی ساختن یک ربات است. راهنمای ما را بررسی کنید برای پیدا کردن نحوه ایجاد یک چت بات بدون تجربه برنامه نویسی در چهار مرحله ساده.
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!