ساختار بزرگ وب سایت

تجارت آنلاین،در حال توسعه می باشد. یک شرکت، بخش ها و شاخه های جدید و همچنین محصولات یا خدمات جدیدی را برای فروش دریافت خواهد کرد.در نتیجه، وب سایت آن شرکت با صفحات و محتوای زیاد، به طور قابل توجهی توسعه خواهد یافت. اگر آنها سازماندهی نشوند، بازدیدکنندگان هیچ اطلاعات مهمی در آنجا نخواهند یافت و وب سایت  را ترک کرده و به سوی یک منبع معتبر تری خواهند رفت.

ساختار وبسایت تجربه کاربر را تحت تاثیر قرار خواهد داد و به طور جدی، روی معیارهای سئوی آن، نرخ bounce rate ارگانیک و به ویژه روی نرخ تبدیل تاثیر خواهد گذاشت.

محصولات یا خدمات را دسته بندی کنید و انواع محتوا را براساس موضوع فهرست بندی کنید، تا بازدیدکنندگان بتوانند آنها را سریعتر پیدا کنند. صفحات وب سایت را برای بازدید کنندگان با عناصر ثانویه بیش از حد پر نکنید تا کاربران بتوانند اطلاعات مورد نظر دلخواه خود را خیلی زود مشاهده کنند. برای درک بازخورد بازدیدکنندگان وب سایت، آزمونی برگزار کنید: از یک نماینده مخاطبان مورد نظر خود درخواست کنید تا چیزی را در آنجا پیدا کند. چقدر طول خواهد کشید؟

منو های راهنما توجه داشته باشید

 • منو های راهنما ثابت، به کاربران این امکان را خواهد داد تا از هر جایی در صفحه، بتوانند وب سایت را هدایت کنند.
 • هدایت کلی( Universal navigation) برای ارتباط دادن چندین برند تجاری مشابه، با یکدیگر و جلب توجه کاربران به آنها.
 • مگا منوهایی که بهترین تناسب را برای وب سایت ها دارند، با محتواهای فراوان که چندین ردیف از آن نیاز دارند تا به نمایش گذاشته شوند.
 • هدایت عمودی(Vertical Navigation)
 • که همیشه قابل مشاهده می باشد، و کاربران می توانند بر روی آیکون ها به جای جستجوی آنها کلیک کنند.
 • هدایت ساده شده (Simplified Navigation) اجازه می دهد تا کاربران، روی محتوای برتر وب سایت شما تمرکز داشته باشند.

متن های سنگین سئو

مدت ها پیش، گوگل وب سایت ها را بر اساس تراکم کلمات کلیدی محتوا، رتبه بندی می کرد. کلمات کلیدی هنوز هم برای سئو از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، اما شما باید در هنگام انتشار محتوا در وب سایت تجاری خود، به جای ربات های موتور جستجو، تمرکز بیشتری بر روی خوانندگان، داشته باشید.

اشتباهاتی که شما برای بهینه سازی محتوا باید به آن توجه داشته باشید، عبارتند از:

 •  هنوز سعی می کنید به دنبال رتبه بندی برای کلمات کلیدی باشید، و برخی از آنها نامرتبط به موضوع محتوا هستند.
 •  بر روی یک نوع لینک تمرکز کرده اید، که باعث می شود همه بک لینک ها غیر طبیعی به نظر برسند.
 •  URL های متراکم کلمات کلیدی را به صفحات وب سایت اختصاص می دهید.
 • لینک های داخلی می تواند با انکر تکس غنی از کلمات کلیدی برجسته تر به نظر برسد.
 • همچنین، با استفاده از کلمات کلیدی، قسمت پایین صفحه وب را پر می کنید.
 • عناوین و توضیحات صفحات وب سایت منحصر به فرد نیستند.
 • محتوا را کپی می کنید و در هنگام نوشتن متون برای وب سایت، خلاقیت به کار نمی برید.

با RankBrain که روز به روز در حال افزایش و توسعه می باشد، شما باید متون سئو وب سایت را سازماندهی کنید، تا آنها بتوانند روی زمان سکون و CTR خود، تاثیر گذار باشند.

Woorank به تجزیه و تحلیل عملکرد کلمات کلیدی کمک خواهد کرد. LSI Graph، جستجوی گوگل و niche forums به شما این امکان را خواهد داد که انواع کلمات کلیدی جایگزین را برای قرار دادن در  تولید محتوا انتخاب کنید و سئوی هوشمند روی صفحه به کاربران کمک خواهد کرد تا وب سایت را پیدا کنند و از محتوای آن بهره مند شوند.

محتوای مفید و جالب، به سوال خوب که چی پاسخ خواهد داد، ارزش زاٸدالوصفی که برای بازدیدکنندگان به ارمغان خواهد آورد این است که امروزه الگوریتم های گوگل امتیاز بالاتر را به بالا بودن در SERP اختصاص خواهند داد.

بدون سئو برای موبایل و طراحی ریسپانسیو

بر طبق آزمایشگاه فناوری قانع کننده استنفورد، 46 درصد از مردم، طراحی وب سایت را یک معیار برای تشخیص اعتبار آن می دانند. در صورتی که منسوخ باشد، بازدیدکنندگان ممکن است به این نتیجه برسند که صاحبان سایت به رشد و قابلیت استفاده از آنها اهمیت نمی دهند. برای درک اینکه آیا طراحی سایت شما قدیمی و منسوخ می باشد، بیایید همه ترندها را افشا کنیم.

در سال 2000، طراحی واقعی محدود بود. براساس حداکثر مطابقت با دنیای اطراف، آن ها از اشیا تقلید می کردند، آنها را از طریق سایه ها و گرادیان گسترش دادند و با استفاده از بافت ها به عنوان پس زمینه، انتخاب میشدند.

اینها، اتفاقات گذشته می باشد. اما امروزه، طراحان وب می دانند که آنچه برای محتوا مهم می باشد، تصویر نیست. کاربران نیاز به اطلاعات دارند، نه دکوراسیون پر زرق و برق. بنابراین تمرکز به طراحی مسطح(طراحی فلت)، مینیمالیستی(ساده گرا) تبدیل شده است.

علاوه بر این، اگر سئوی موبایل را نادیده بگیرید، وب سایت و تجاری آنلاین شما قطعا منسوخ خواهد شد.

همانطور که بسیاری از متخصصان سئو می دانند، سرچ های موبایل در حال حاضر، حتی از desktop ها نیز فراتر رفته اند و 95 درصد از بازار mobile search متعلق به گوگل است. و مهمتر این که آن، یک نسخه از موبایلِ وب سایت شما می باشد که سرچ رنک را تعیین می کند؛ بنابراین اگر شکست بخورد – کسب امتیاز بالا در SERP را از دست خواهید داد و بنابراین منجر به از دست دادن مشتری های احتمالی خواهد شد.

جزئیاتی که باید در طراحی وب سایت درنظر داشته باشید

وب سایت باید برای موبایل و صفحه نمایش دسکتاپ در همه اندازه ها تنظیم شود. طراحی سایت ریسپانسیو آن چیزی است که در اینجا به آن نیاز خواهید داشت.

در صورتی که تجارت آنلاین شما ترافیک موبایل بیشماری دریافت می کند، به فکر استفاده از سئوی موبایل برای بهینه سازی جستجوی صوتی باشید. (برای اطمینان از اینکه آیا این کار را انجام می دهد از گوگل آنالیتیک استفاده کنید.)

سعی کنید URL های نسخه های دسکتاپ و موبایل وب سایت خود را جدا نکنید. طراحی وب سایت ریسپانسیو، به شما کمک خواهد کرد: یک URL تک، مورد پسند کاربر، بدون ریدایرکت یا محتوای تکراریگ

وبسایت تجاری خود را از لحاظ موبایل فرندلی بودن تست کنید تا ببینید روی دستگاه های مختلف، خوب جواب میدهد یا خیر و بهترین کار ممکن را، به طور منظم در سئوی موبایل آن انجام دهید.

مجموعه ای از ویژگی های ضعیف

فناوری های پیشرفته به ما، وب مستر ها و بازاریابان این امکان را می دهد تا ویژگی های اضافی را در وب سایت های تجاری قرار دهیم تا به مشتریان بالقوه در جستجوی اطلاعات و انتخاب محصول و خدمات کمک شود.

از این فرصت، استفاده کنید و یازدید مشتری خود را خاطره انگیز و لذت بخش کنید. به عنوان مثال:

 • کمک آنلاین اضافه کنید مانند Venngage
 • به آنها محصولات، خدمات یا محتواهای جایگزینی که ممکن است دوست داشته باشند، ارائه دهید. این چیزی است که بخش دیجیتال مارکتینگ اغلب به کار می برد. به عنوان مثال Shopbop
 • از آنها بخواهید تا یک نقل قول را دریافت کنند و یا یک راهنمای تصویری را از طریق وب سایت شما شروع کنند. مانند Bid4Papers

برای اینکه متوجه شوید چه چیزی برای وب سایت و تجارت آنلاین بیشترین کارایی را خواهد داشت، تجزیه و تحلیل رقیب را مد نظر قرار دهید و به وسیله آزمایش A / B ویژگی های مختلف را با هم مقایسه کنید .

5 علامت هشدار که وب سایت تجاری شما منسوخ شده | سئواینلاین | سئو اینلاین

برند بدون هویت

 • اگر تجارت شما هویت سازمانی و لحن صدای برند (Ton of voice) خود را توسعه داده است، آن را در وب سایت خود ارائه دهید.
 • از لوگو و رنگ های مختلف در برند خود استفاده کنید.
 • فونتهای شرکتی را مد نظر قرار دهید .
 • از علاٸم یا الگوهای برند استفاده کنید. در صورت امکان، از کاراکترهای mascots، استفاده کنید.

با این کار، آگاهی و اعتماد به برند شما افزایش می یابد، با ایده های برند خود و پیام بازاریابی در ارتباط باشید و خود را از رقبا متمایز کنید. اگر هویت برند شما در طول زمان توسعه یافته و تغییر کرده است، از به روز بودن وب سایت خود اطمینان حاصل کنید.

5 علامت هشدار که وب سایت تجاری شما منسوخ شده | سئواینلاین | سئو اینلاین

خلاصه…

به روز باشید. خواسته مشتریان خود در بازاریابی آنلاین مد نظر قرار دهید. برای کسب امتیاز در گوگل، به سئو و روندهای طراحی وب سایت توجه داشته باشید. و مخاطبان مورد نظر خود را به وسیله کارایی عالی و همچنین سودآوری، خشنود سازید. از به کار بردن ساختارهای متراکم، ویژگی های ضعیف و تاکتیک های سئوی منسوخ برای بهینه سازی وب سایت تجاری خود، بپرهیزید؛ در غیر این صورت، Bounce Rate به سرعت افزایش خواهد یافت، در حالی که Organic Traffic و Conversion، نامطلوب خواهد بود

یک متخصص سئو پیشرفته مانند شما، اجازه نخواهد داد که چنین اتفاقی بیفتد. این طور نیست؟

Share This Story, Choose Your Platform!