اگر چند سال است که روی وب سایت خود کار می کنید، به احتمال زیاد وب سایت شما به مجموعه ای عظیم از پست ها و صفحات تبدیل شده است. هنگام نوشتن یک پست ممکن است متوجه شوید که قبلاً مقاله مشابهی نوشته اید (شاید حتی دو بار) یا ممکن است این احساس را داشته باشید که چیزی مرتبط نوشته اید که دیگر نمی توانید پیدا کنید. زمانی که شما تنها کسی نباشید که برای این وب سایت می نویسید، این می تواند پیچیده تر شود. تمیز کردن محتوای قدیمی‌تر شما می‌تواند بسیار دشوار باشد، به همین دلیل است که نگهداری منظم محتوا کلیدی است. در این پست، نکاتی را برای ایجاد یک استراتژی نگهداری محتوای خوب به شما ارائه می دهیم!

1. زمانی را برای نگهداری محتوا رزرو کنید

ممکن است وسوسه انگیز باشد، به خصوص اگر عاشق نوشتن هستید، به تولید محتوای جدید ادامه دهید و هرگز به گذشته نگاه نکنید. اما اگر این کار را انجام دهید ممکن است به پای خود شلیک کنید. مقالات شما که بسیار شبیه به یکدیگر هستند می توانند در نتایج جستجو با یکدیگر رقابت کنند. داشتن محتوای بیش از حد بدون ساختار نیز می تواند بازدیدکنندگان سایت را گیج کند، آنها ممکن است ندانند کجا در وب سایت شما مراجعه کنند. و هرچه محتوای بیشتری دریافت کنید، پاکسازی محتوای شما بیشتر می شود. بنابراین، با اجرای یک استراتژی مناسب نگهداری محتوا، خیلی منتظر نمانید.

ایده خوبی است که برنامه ریزی منظم برای ممیزی محتوا داشته باشید و زمانی را برای بررسی محتوای قدیمی تر اختصاص دهید. اینکه چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید، به چند عامل بستگی دارد. مانند مقدار محتوایی که در حال حاضر دارید، تعداد دفعات انتشار مقالات جدید و تعداد افرادی که در تیم تحریریه خود دارید.

در Yoast، ما جلسات تیمی را با تیم وبلاگ خود هر یا دو ماه برنامه ریزی می کنیم تا محتوای موجود را به روشی ساختاریافته بهبود ببخشیم. ما لیست ها را ایجاد می کنیم یا یک ممیزی انجام می دهیم (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می دهیم) و شروع به پاکسازی می کنیم. اما علاوه بر این جلسات تیمی، ما همچنین محتوای وبلاگ را در جریان انتشار معمول خود بهبود و به روز می کنیم. هنگامی که با مقالاتی مواجه می شویم که نیاز به به روز رسانی دارند، آنها را به لاگ خود اضافه می کنیم، آنها را به یکی از اعضای تیم اختصاص می دهیم و آن را به روز می کنیم یا حتی در وبلاگ خود بازنشر می کنیم.

2. داده ها چه می گویند؟

وقتی می نشینید تا محتوای خود را بررسی کنید و کار را مرتب کنید، منطقی است که تصمیمات خود را بر اساس داده ها قرار دهید. جدا از نگاه کردن به محتوای خود صفحه، باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

  • آیا صفحه ترافیک دریافت می کند؟
  • آیا ارزش صفحه دارد (به این معنی که بازدید کننده یکی از اهداف شما را در همان جلسه در سایت شما تکمیل کرده است)؟
  • نرخ پرش چقدر است؟
  • افراد چقدر در این صفحه می مانند؟

همه این نوع داده ها را می توان در Google Analytics پیدا کرد. اگر در منوی سمت چپ به Behavior –> Site content –> All pages بروید، دید کلی خوبی از ترافیک صفحات خود خواهید داشت. حتی می‌توانید آن را به صفحه‌گسترده صادر کنید تا کارهایی که انجام داده‌اید یا تصمیم گرفته‌اید با یک صفحه انجام دهید را پیگیری کنید.

اگر می خواهید بدانید مقالات شما در نتایج جستجو چگونه عمل می کنند، کنسول جستجوی گوگل کمک بزرگی است. به خصوص تب عملکرد اطلاعات زیادی در مورد عملکرد صفحات شما در گوگل به شما می گوید. میانگین موقعیتی را که برای یک کلمه کلیدی در اختیار دارید و همچنین تعداد بازدیدها و کلیک هایی که صفحات شما دریافت می کنند را به شما می گوید. راهنمای مبتدیان ما برای کنسول جستجوی گوگل را بررسی کنید.

تعدادی ابزار وجود دارد که این فرآیند را با ارائه لیستی از محتوای شما و نحوه عملکرد آن آسان تر می کند. این کار مقایسه نحوه رتبه بندی مقالات (مرتبط) و دریافت ترافیک آنها را آسان تر می کند. یکی از ابزارهایی که ما دوست داریم در Yoast استفاده کنیم این است قالب ممیزی محتوا توسط ahrefs. این به شما بینشی می دهد که کدام محتوا هنوز برای سایت شما ارزشمند است و کدام محتوای با کیفیت پایین شما را به پایین می کشاند. این به شما توصیه می کند (همانطور که هست/به صورت دستی بازبینی/تغییر مسیر یا به روز رسانی/حذف کنید) در هر URL. البته، پیروی کورکورانه از چنین توصیه‌های خودکاری را توصیه نمی‌کنیم، اما بینش زیادی به شما می‌دهد و نقطه شروع خوبی برای نگاه انتقادی به محتوای خود است.

3. همیشه مراقب مهمترین مطالب خود باشید

در حالی که اگر برخی از پست‌های قدیمی هنگام کار بر روی محتوای جدید توجه شما را از دست دهند، مضر نیست، پست‌ها و صفحاتی وجود دارند که همیشه باید مراقب آنها باشید. احتمالاً در حال حاضر صفحاتی را که تبدیل می‌شوند، زیر نظر دارید. چه از نظر فروش، اشتراک در خبرنامه، یا صفحه تماس یا رزرو. اما ممکن است صفحاتی نیز داشته باشید که در موتورهای جستجو بسیار خوب عمل کنند (یا می توانند انجام دهند). به عنوان مثال، برخی از پست ها یا صفحات همیشه سبز، کامل و آموزنده در مورد موضوعاتی که واقعاً در آنها متخصص هستید. این محتوایی است که می‌خواهید تازه و مرتبط نگه دارید و مرتباً به آن پیوند دهید. اینها پست ها و صفحاتی هستند که باید در نتایج جستجو بالا قرار گیرند.

در Yoast SEO Premium می توانید این نوع راهنماها را به عنوان محتوای سنگ بنا علامت گذاری کنید. این باعث می شود برخی اقدامات خاص در Yoast SEO انجام شود. به عنوان مثال، اگر یک پست سنگ بنا را به مدت شش ماه به روز نکرده باشید، به فیلتر محتوای سنگ بنای قدیمی اضافه می شود. آن فیلتر را در نمای کلی پست خود خواهید یافت. این به شما کمک می کند تا در صدر بازی سئوی خود باقی بمانید و به شما بگوید که آیا هر محتوای مهمی نیاز به به روز رسانی دارد یا خیر. در حالت ایده آل، نمره شما باید 0 باشد. اگر مقالاتی را در این فیلتر پیدا کردید، وقت آن است که آنها را مرور کنید. مطمئن شوید که همه اطلاعات هنوز درست هستند، بینش‌های جدید اضافه کنید و شاید پست‌های رقبا را در همان موضوع بررسی کنید تا ببینید آیا چیزی را از دست نداده‌اید.

فیلتر محتوای سنگ بنای قدیمی در yoast seo
فیلتر محتوای سنگ بنای قدیمی در Yoast SEO برای وردپرس

4. پیوند داخلی خود را بهبود بخشید

یک فعالیت نگهداری محتوا که اغلب به شدت دست کم گرفته می شود، روی پیوند داخلی شما کار می کند. چرا روی لینک سازی داخلی سرمایه گذاری کنیم؟ خوب، اول از همه به این دلیل که محتوایی که به آن پیوند می دهید برای خوانندگان شما جالب است و به شما کمک می کند آنها را در سایت خود نگه دارید. اما این لینک ها به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کنند تا محتوای شما را بخزند و اهمیت آن را تعیین کنند. مقاله‌ای که لینک‌های زیادی (داخلی یا خارجی) دریافت می‌کند، توسط گوگل مهم تلقی می‌شود. همچنین به گوگل کمک می کند تا بفهمد چه محتوایی به یکدیگر مرتبط است. بنابراین، لینک سازی داخلی بخش مهمی از استراتژی محتوای سنگ بنا است. همه صفحات شما، به ویژه راهنماهای همیشه سبز که در بالا مورد بحث قرار گرفتیم، نیاز به توجه، به روز رسانی منظم و پیوندهای زیادی دارند!

بنابراین خوب است که در حین نوشتن پست جدید، به سایر پست های خود لینک دهید. ابزار پیشنهادات پیوند داخلی در Yoast SEO Premium این کار را برای شما بسیار آسان می کند. اما در حالی که پیوند دادن به محتوای موجود از مقالات جدید ما بسیار رایج است، فراموش نکنید که آن مقالات جدید نیز به پیوندهایی نیاز دارند که به آنها اشاره کند. در Yoast، ما هر هفته بررسی می‌کنیم که آیا پست‌های جدیدمان رتبه‌بندی می‌شوند یا خیر. – پیوندهای کافی برای اشاره به آنها داشته باشید.

اجرای استراتژی سنگ بنا

اما در مورد محتوای سنگ بنا که در بالا به آن پرداختیم، چه می‌گوییم؟ چگونه مطمئن می شوید که با ارزش ترین محتوای شما لینک های کافی دریافت می کند؟ اگر می خواهید روی این مقالات تمرکز کنید، Yoast SEO Premium یک ابزار عالی برای شما در اختیار دارد: تمرین سنگ بنا. در چند مرحله، به شما امکان می دهد مهم ترین مقالات خود را انتخاب کرده و آنها را به عنوان سنگ بنا علامت گذاری کنید. سپس، به شما نشان می دهد که چند لینک داخلی به این پست اشاره می کند. آیا فکر می کنید این با تعداد پیوندهایی که باید داشته باشد مطابقت ندارد؟ ما به شما پیشنهادهایی می دهیم که از کدام پست های مرتبط پیوند دهید. و تنها با چند کلیک می توانید پیوند را از نقطه مناسب در پست مرتبط اضافه کنید:

تمرین سنگ بنای Yoast SEO Premium

همانطور که احتمالا (امیدوارم!) استراتژی سنگ بنای خود را هر ماه تغییر نمی دهید، لازم نیست این تمرین را هر ماه انجام دهید. اگر حجم زیادی از محتوا دارید که عملکرد بسیار خوبی دارد، فرض کنید هر 3 یا 6 ماه یکبار این را بررسی کنید، باید خوب باشید. با این حال، اگر شروع می کنید، محتوای جدید زیادی منتشر می کنید یا تغییرات بزرگی در سایت خود ایجاد می کنید، احتمالاً باید این تمرین را بیشتر انجام دهید. همانطور که سایت شما رشد می کند، نقطه کانونی شما ممکن است تغییر کند و این تمرین به شما کمک می کند مطمئن شوید که روی محتوایی که واقعاً می خواهید رتبه بندی کنید متمرکز بمانید.

5. هر چند وقت یکبار اتاق زیر شیروانی را تمیز کنید

ما بیشتر در مورد بهترین و مهم ترین محتوای شما تا به حال بحث کردیم. اما در طرف دیگر این طیف، ما محتوای قدیمی (و تنهاتر) شما را داریم که مدتی است آن را لمس نکرده اید. اعلان‌های رویدادهایی که سال‌ها پیش رخ داده‌اند، معرفی محصول جدید از زمانی که شما تازه شروع کرده‌اید، و پست‌های وبلاگی که دیگر مرتبط نیستند. این پست ها مدام اتاق زیر شیروانی شما را پر می کنند و در یک نقطه باید اتاق زیر شیروانی خود را به طور کامل تمیز کنید. شما نمی خواهید مردم یا گوگل صفحات یا صفحاتی با کیفیت پایین را پیدا کنند که اطلاعات قدیمی یا نامربوط را نشان می دهند و در آنجا گم شوند.

راه هایی برای این کار وجود دارد. البته می توانید به آرشیو پست وبلاگ خود بروید و در حالی که قدیمی ترین پست خود را مرور می کنید، آن را پاکسازی کنید. هر چند هرگز چیزی را فقط حذف نکنید! نگاهی دقیق‌تر به محتوا بیندازید و همیشه بررسی کنید که آیا یک پست همچنان در Google Analytics ترافیک دارد یا خیر. شک دارید که آیا باید آن را نگه دارید؟ وبلاگ ما را در مورد به روز رسانی یا حذف محتوای قدیمی بخوانید تا به شما در این انتخاب کمک کند. و اگر فکر می‌کنید پستی نامربوط است و می‌خواهید آن را حذف کنید، باید آن را به یک URL معادل خوب هدایت کنید یا صفحه 410 را نشان دهید که نشان می‌دهد عمداً حذف شده است. شما می توانید همه چیز در مورد حذف صحیح یک پست را در اینجا بخوانید.

پاکسازی محتوای یتیم

Yoast SEO Premium همچنین دارای یک تمرین SEO برای کمک به حفظ محتوای قدیمی و فراموش شده است: تمرین محتوای Orphaned. تمام محتوای بدون پیوند شما را برای شما فهرست می کند. از آنجا که شما هرگز یا به سختی به این صفحات پیوند داده اید، می توانیم فرض کنیم که آنها صفحاتی هستند که زمانی ایجاد کرده اید اما هرگز به آنها نگاه نکرده اید. یا، آنها دیگر با استراتژی محتوای فعلی شما مطابقت ندارند. به همین دلیل است که اینجا مکان خوبی برای شروع تمیز کردن است! با تمرین، می توانید پست و صفحات را یکی یکی مرور کنید و در نظر بگیرید: آیا این پست دیگر مرتبط نیست؟ سپس با چند کلیک URL را حذف کرده و به مقصد بهتری هدایت کنید! آیا هنوز مرتبط است اما قدیمی است؟ سپس آن را به روز کنید و از پست های مرتبط شروع به اضافه کردن لینک به آن کنید. آیا فراموش کرده اید که به این پست پیوند دهید؟ سپس شروع به اضافه کردن چند لینک کنید! تمرین شما را با تمام این مراحل همراه می کند، بنابراین پیگیری پیشرفت شما آسان است.

نگهداری محتوا تمرین محتوای یتیم yoast seo
تمرین محتوای یتیم در Yoast SEO Premium

هر چند وقت یکبار باید این تمرین را انجام دهید؟ ارائه یک بیانیه کلی در مورد این امر دشوار است زیرا این موضوع بسیار به میزان محتوای قدیمی شما، میزان لینک دهی داخلی شما خوب و میزان محتوای جدیدی که ایجاد می کنید بستگی دارد. اگر سایت بزرگتری دارید، احتمالاً زمانی که آن را برای اولین بار انجام می دهید، سرمایه گذاری زمانی بسیار خوبی خواهد بود. اما اگر آن را حفظ کنید و این تمرین را به طور منظم، به عنوان مثال به صورت ماهانه انجام دهید، هر بار آن را سریعتر انجام خواهید داد!

6. محتوای خود را در هر موضوع/برچسب بررسی کنید

هنگامی که تعداد زیادی مقاله مشابه دارید، آنها می توانند در موتورهای جستجو با یکدیگر رقابت کنند. ما آن محتوا یا کلمه کلیدی را آدمخواری می نامیم. به همین دلیل خوب است هر از چند گاهی به تمام مقالاتی که در مورد یک موضوع خاص دارید نگاه کنید. آیا آنها به اندازه کافی با هم تفاوت دارند؟ آیا آنها در نتایج جستجوی Google در صفحه 2 دقیقاً زیر یکدیگر قرار دارند؟ سپس ممکن است مجبور شوید دو مقاله را در یک مقاله ادغام کنید تا آن مقاله بهتر عمل کند. بسته به اندازه سایت خود می توانید به این موضوع در سطح دسته یا برچسب یا حتی در موضوعات فرعی کوچکتر نگاه کنید.

در پست نحوه یافتن و رفع آدم‌خواری کلمات کلیدی، به طور مفصل نحوه انجام این فرآیند نگهداری محتوا را شرح می‌دهیم. به طور خلاصه، شما باید یک نمای کلی از پست های مربوط به آن موضوع ایجاد کنید. سپس به نحوه عملکرد همه این مقالات با کمک کنسول جستجوی گوگل و گوگل آنالیتیکس نگاه کنید. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید چه چیزی را نگه دارید، ادغام کنید یا حذف کنید!

نگهداری محتوا: به زمان و ابزار نیاز دارید!

همانطور که قبلاً متوجه شده اید، نگهداری محتوا می تواند یک کار کاملاً یک کار باشد. اما اگر به طور منظم این کار را انجام دهید و از ابزارهای مناسب استفاده کنید، به مرور زمان آسان‌تر می‌شود. و هر چه آسان تر شود، سرگرم کننده تر می شود! چه کسی یک وب سایت مرتب نمی خواهد؟ شما، بازدیدکنندگان سایت و گوگل را بسیار خوشحال می کند. بنابراین، با یک استراتژی نگهداری محتوا خوب منتظر نمانید و از ابزارهای مناسب برای آسان کردن زندگی خود استفاده کنید!

تمرینات سئوی ما را باز کنید با Yoast SEO Premium

Yoast SEO Premium را دریافت کنید و از دسترسی به بهترین ابزار سئو، آموزش و تمرینات سئو لذت ببرید!

فقط 89 یورو / در هر سال (بر اساس مالیات بر ارزش افزوده) برای 1 سایت

بیشتر بخوانید: ساختار سایت چیست و چرا اهمیت دارد؟ »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!