از کافی شاپ ها و شرکت های مشاوره ای تا نویسندگان آزاد و شرکت های حسابداری، مهم نیست چه نوع کسب و کاری را اداره می کنید، باید بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ( SEO ) را مورد توجه قرار دهید. مهم نیست که در چه صنعتی فعالیت می کنید یا اینکه شرکت شما ملی یا جهانی است و یا اینکه یک گروه یک نفره هستید.

یک استراتژی سئو ی موثر، تنها راهی است که می توانید اطمینان حاصل کنید که برند شما آنلاین است. مشکل این است که سئو به اندازه ای که بسیاری از افراد تصور می کنند، واضح و روشن نیستند. عوامل متعددی وجود دارند که با یکدیگر متحد می شوند تا اطمینان حاصل کنند که طراحی وب سایت شما برای موتورهای جستجوی اصلی بهینه سازی شده است. این شامل همه چیز از جمله تجربه کاربر و محتوا تا کلمات کلیدی و لینک ها می باشد.

اگر با کمپین SEO خود دچار مشکل هستید، می تواند بسیار مضر باشد. ممکن است در پایین صفحه چهار یا پنج یا حتی پایینتر در گوگل، احساس خستگی کنید. علاوه بر این، اگر از روشهایی پیروی کنید که مخالف T & C های موتور جستجو، یعنی تکنیک های سئو کلاه سیاه باشد، متوجه خواهید شد که یک تاوان بسیار سخت در انتظار شما می باشد که ممکن است برگشتن از آن دشوار باشد.

برای اطمینان از اینکه چنین اتفاقی رخ ندهد، لازم است مطمئن شوید که هیچ یک از هفت خطای مهلک سئو را مرتکب نخواهید شد. اجازه دهید با جزئیات بیشتری به آنها بپردازیم.

استفاده از تکنیک های کلاه سیاه سئو

تنها یک مکان برای شروع وجود دارد، و آن هم استفاده از تکنیک های کلاه سیاه سئو است، که به طور خلاصه به آن اشاره کردیم. تکنیک های کلاه سیاه سئو عبارتند از استفاده از روش هایی که موتور جستجو را برای پیشرفت بیشتر دستکاری می کنند.

شما بر علیه شرایط و ضوابطی اقدام می کنید که در واقع سیستم را دور می زنند. این رویکردها ممکن است جذاب به نظر برسند زیرا می توانند به نتایج سریع دست یابند. با این حال، فریب نخورید، زیرا وب سایت به سرعت مجازات خواهد شد و شما در موقعیتی پایین تر از آنچه که شروع کرده اید، به پایان خواهد رسید.

بسیار مهم است که رتبه بندی خود را به صورت ارگانیک و طبیعی ایجاد کنید. از تکنیک های کلاه سیاه سئو رایج مانند بمباران کلمات کلیدی استفاده نکنید، با استفاده از متن سفید، کلمات کلیدی را در یک صفحه به طور ماهرانه ای ترکیب یا پنهان کنید.

آیا یکی از 7 خطای مهلک سئو را انجام می دهید؟ | سئو اینلاین | سئواینلاین

بر سرعت وب سایت خود نظارت داشته باشید

امروزه تجربه کاربر وب سایت، به همان اندازه محتوا و استفاده از کلمات کلیدی و لینک ها مهم هستند. اگر وبسایت به آهستگی لود می شود، این واقعا می تواند به تجارت شما آسیب برساند و bounce rate  و ارسال سیگنال به گوگل را افزایش دهد که وب سایت شما سزاوار رتبه بندی بالا نیست.

به خاطر داشته باشید که کلا اینترنت در مورد راحتی است و به همین دلیل سرعت بارگذاری وب سایت بسیار مهم است. روش هایی وجود دارد که می تواند باعث کاهش سرعت وب سایت  شود. اول، باید یک میزبان وب با کیفیت، یکنواخت و سرعت بالا را انتخاب کنید. گذشته از این، باید هر گونه فایل های مدیای بزرگی که نیازی به آن ندارید را حذف کنید.

داشتن نسخه های متعدد از سایت

بسیاری از صاحبان شرکت ها، نام های مختلف دامین که شبیه به دامین اصلی آنها می باشد را خریداری کرده اند. آنها این کار را با هدف تلاش برای کاهش رقابت به وب سایت اصلی خود انجام می دهند.

با این حال، این به سادگی می تواند باعث گیج شدن گوگل شود. بهترین روش این است که به سایت مورد استفاده خود تغییر مسیر دهید.

آیا یکی از 7 خطای مهلک سئو را انجام می دهید؟ | سئو اینلاین | سئواینلاین

نادیده گرفتن schema markup

علاوه بر نکاتی که قبلا ذکر شد، schema markup بسیار مهم هستند زیرا آنها اطمینان می دهند که تمام موتورهای جستجوی اصلی دارای اطلاعات پس زمینه بر روی داده هایی هستند که از طریق وب سایت خود ارائه می دهید. به طور اساسی، شما یک رتبه بندی ارگانیک بهتر را به دست خواهید آورد زیرا ربات های موتورهای جستجو در واقع می فهمند که وب سایت درباره چه چیزی است.

بهینه سازی نکردن موبایل

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است انجام دهید، زمانی که سخن از سئو در عصر دیجیتال به میان می آید. مردم بیشتر و بیشتر از تلفن های هوشمند خود برای دسترسی به اینترنت نسبت به قبل استفاده می کنند.

در حقیقت، گوگل نسخه های موبایل وب سایت را نسبت به نسخه های دسکتاپ، در اولویت قرار می دهد. شما باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت  به خوبی کار می کند و در دستگاه های کوچکتر، عالی به نظر می رسد

بمباران کلمات کلیدی

این یک تکنیک کلاه سیاه است، اما این یک مشکل بزرگی است که بخش خود را مورد بحث قرار می دهد. بمباران کلمات کلیدی ممکن است یک روش موثر برای نوشتن SEO در حدود ده سال پیش بوده باشد. با وجود این، قطعا این روش بارها تغییر کرده است. نه تنها این روش موثر نمی باشد، بلکه باعث می شود که وب سایت مجازات شود.

امروزه همه چیز به محتوای با کیفیت برمی گردد . محتوا باید اصلی، آموزنده و جذاب باشد و کلمات کلیدی باید به حدی طبیعی قرار داده شده باشند تا هیچکس نتواند بگوید که آنها حتی در لابه لای محتوای شما گنجانده شده اند.

انتخاب کلمات کلیدی اشتباه

آخرین و مهمترین نکته مورد بحث ما، کلمات کلیدی هستند، خطای هفتم که باید اجتناب کنید، انتخاب کلمات کلیدی نادرست است. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مشاغل و تجارت ها در این زمینه انجام می دهند، نادیده گرفتن موتورهای جستجو و اولویت کاربر برای استفاده از کلمات کلیدی دنباله دار می باشد.

هنگامی که چیزی را در گوگل تایپ می کنید، ممکن است چیزی با کلمه های متعدد ارسال کنید، و نه یک عبارت کوتاه و کلی، چنین نیست؟ نه تنها نیاز به کلمات کلیدی دنباله دار دارید بلکه باید تحقیقات گسترده کلمات کلیدی را انجام دهید.

اگر یکی از هفت خطای مهلکی را که ذکر کردیم، مرتکب شوید، اکنون ممکن است احساس نگرانی کنید. خبر خوب این است که این اشتباهات را می توان جبران کرد. با این حال، باید سریع عمل کنید.

هر روزی که با رتبه بندی موتور جستجوی ضعیف وقت خود را هدر دهید، روزی است که در حال سقوط بیشتر و عقب ماندن از رقابت خواهید بود. به علاوه، اگر به سرعت عمل نکنید، می توانید در خطر جدی مجازات شدن باشید.

Share This Story, Choose Your Platform!