آیا وقت گرانبهای خود را صرف نوشتن محتوای جذاب و با کیفیت برای وبلاگ خود می کنید؟ آیا از مزایای بازاریابی محتوا بهره می برید؟ اگر نه، ممکن است با محتوا به طور کارآمد و موثری بازاریابی نکنید!

برخلاف وب سایتهای تجاری ، تبلیغ وبلاگ از طریق تبلیغات پولی منطقی به نظر نمی رسد. اما چه گزینه های دیگری وجود دارد؟

البته SEO و بازاریابی شیکه های اجتماعی بهترین گزینه می باشد و از آنجایی که ما در مقاله قبلی در مورد سئو وب سایت برای وبلاگ ها به اندازه کافی توضیح دادیم، امروز قصد داریم کمی در مورد نحوه تبلیغ وبلاگ خود در شبکه های اجتماعی صحبت کنیم.

سعی کنید یک نظرسنجی بین وب مسترها، بازاریابان یا وبلاگ نویسان انجام دهید در مورد اینکه چه فکری می کنند زمانی که سخن از تبلیغ وبلاگ در شیکه های اجتماعی به میان می آید. اکثریت قریب به اتفاق می گویند که این بدان معنی است که وبلاگ خود را در پروفایل یا صفحه خود در فیس بوک، توییتر، لینکدین و گوگل پلاس به اشتراک بگذارتد.

ما در واقع با انجام این کار حتی نیمی از مهمترین گام را هم بر نداشته ایم. بنابراین، اگر جزء افراد جاه طلب هستید و دوست دارید از شبکه های اجتماعی محبوب به عنوان “بازاریاب محتوا در شبکه های اجتماعی” استفاده کنید، بپیشنهاد می کنیم که برخی از نکات واقعاً مؤثر را بخوانید تا وبلاگتان در شبکه های اجتماعی بدرخشد.

در این مقاله با چند روش آشنا خواهیم شد تا بتوانید محتوای وبلاگ را برای اشتراک گذاری اجتماعی در برخی از شیکه های اجتماعی منحصر به فرد (غیر از Facebook، توییتر و LinkedIn )  آماده کنید.

محتوای جذاب / مفید / تکان دهنده

این نکته در واقع به بازاریابی شبکه های اجتماعی مربوط نمی شود اما اولین قدم اساسی است که تمامی مراحل ذکر شده در اینجا را برای موفقیت بهتر تنظیم می کند.

مخاطبان شبکه های اجتماعی می خواهند مطالبی را که به اشتراک می گذارند، آنها را خوب و با تجربه جلوه دهند. به عبارت دیگر ، آنها فقط محتوای خود را به اشتراک نمی گذارند.

بنابراین ، محتوایی که تولید می کنید باید جالب و مفید باشد و حاوی اطلاعات منحصر به فردی باشد که بندرت در هر جای دیگر یافت شود. حتی اگر این محتوا در مکانهای دیگری در وب یافت شود، روشی که محتوای را ارائه می دهید باید به اندازه کافی برای خوانندگان دانا و باهوش شبکه های اجتماعی جذاب باشد.

صرف نظر از محتوای پست وب سایت، خوانندگان بوسیله عناوین و تصاویر جالب، جذب خواهند شد. بیایید نگاهی گذرا به این دو جنبه از آموزش تولید محتوا بیندازیم.

عنوان های جذاب

بگویید که در مورد 10 تا از چیزهایی که باید از آژانس سئو ی خود بپرسید، پستی را ایجاد می کنید. عنوان این پست خاص به نظر می رسد که محتوای مفیدی را اراٸه خواهد داد. اما آیا واقعاً شما را هیجان زده می کند؟ به تفکرات خود ادامه دهید.

اجازه دهید همان پست را به طور متفاوتی نامگذاری می کنیم – 10 تا از مواردی که آژانس سئو به شما خبر نمی دهد.

آیا این عنوان اکنون شما را هیجان زده می کند؟ این کار را تا حدودی انجام می دهد، درست است؟

کمی تغییر در سبک و شیوه عنوان پست ها ممکن است شما را بیشتر در معرض دید قرار دهد. دلیل این امر این است که غالباً مشترکان ایمیل یا feed RSS در وبسایت ممکن است در وبسایت های دیگر در جایگاه(niche) نیز اشترک داشته باشند. با داشتن لیست های اطلاعات درهم و شلوغ در feedreader یا صندوق ورودی آنها ، یک عنوان خلاق ممکن است شما را از گم شدن در این ازدحام نجات دهد.

به نمونه اسکرین شات از فهرست عناوین وبلاگ که در یک فیدخوان مشاهده می شود، نگاهی بیندازید. اتفاقاً همه عناوین نشان داده شده به اندازه کافی جذاب هستند که خواننده را برای باز کردن آن وسوسه کنند. در پایان، زمانی که مطالب جذاب باشد خواننده آن را به اشتراک خواهد گذاشت.

تصاویر

شبکه های اجتماعی کلا مربوط به تصاویر جذابی است که بزرگ و رنگارنگ هستند. اگر وبلاگ شما تصویری باز منحصر به فرد و قابل تشخیص (به عنوان مثال، مانند آنچه ما در seoinline انجاممی دهیم) یا اصلاً هیچ تصویری نداشته باشد ، مردم تمایل کمتری به اشتراک گذاری آن خواهند داشت. به جای توضیح بیشتر این معیارها، چرا در وبلاگ ما گشتی نمی زنید تا ببینید که چگونه از تصاویر استفاده می کنید؟

برای کمک ، ابزارهای رایگان برای ایجاد گرافیک  وب سایت ، مانند Canva وجود دارد. همچنین می توانید اینفوگرافی ها را که تصاویر حاوی محتوا هستند به اشتراک بگذارید.

تصویر زیر نمونه ای از تصاوبر گرافیکی برای وب سایت است که ارزش اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را دارد.

اینها تصاویر جذابی مانند این هستند که توجه مخاطبان گسترده تری در شبکه های اجتماعی را به خود جلب می کنند. در نتیجه، آنها را به اشتراک خواهند گذاشت.

ترکیب شبکه های اجتماعی با وب سایت

با ترکیب شبکه های اجتماعی با وبلاگ خود، منظور ما ارتباط و پیوند بین سایت های محبوب شبکه های اجتماعی و محتوای شما است. افرادی که از وبلاگ شما بازدید می کنند به یک روش آسان برای ارتباط با وبلاگ شما و به اشتراک گذاری محتوای وبلاگ شما از طریق عناصر شبکه های اجتماعی که در سایت شما ادغام شده اند، نیاز دارند.
این عناصر ترکیب شده می تواند به شکل دکمه های شبکه های اجتماعی باشد که به خوانندگان شما کمک می کند تا با وبلاگ شما در تعامل باشند (لایک های فیس بوک، فالوهای توییتر ) ، دکمه هایی را به اشتراک بگذارید که به خوانندگان کمک می کند تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند، لاگین های شبکه های اجتماعی به آن کمک می کند تا خوانندگان درباره وبلاگ شما کامنت بگذارند و …
در اینجا چند نکته مهم در مورد اضافه کردن دکمه های به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی در پست شما را توضیح خواهیم داد.
برخی از وبلاگها زیاده روی کرده و هفت یا هشت دکمه شبکه اجتماعی را ارائه می دهند. اطمینان حاصل کنید که در سایت های شبکه های اجتماعی (به غیر از توییتر و فیس بوک معمولی) مخاطب کافی برای ایجاد یک دکمه ارزشمند داشته باشید.
ازدحام دکمه های به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی، ممکن است خوانندگان شما را گمراه کند و این بر تعداد به اشتراک گذاری های اجتماعی تأثیر می گذارد. همچنین ، افزودن ابزارهای غیر ضروری در شبکه های اجتماعی ممکن است سرعت لود صفحه شما را کند کند.
استفاده از دکمه ها خوب است، اما استفاده بیش از حد از آن هم ممکن است مخرب باشد. سعی کنید مانند آنچه که در تصویر زیر در وبلاگ WooRank می بینید، حساب دکمه ها را حداقل نگه دارید.
دکمه های زیاد می توانند به هم ریخته و درهم به نظر برسند و حواس مخاطب را نسبت به محتوای واقعی پرت کنند.
درباره ابزارها و نکاتی برای ترکیب شبکه های اجتماعی در وب سایت خود بیشتر بدانید.

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین

راهنمای تور سرچ کنسول جدید گوگل

اگر سرچ کنسول جدید را مشاهده و تجربه نکرده اید، تغییرات قابل توجه و امکانت ارتقا یافته ای در داده ها بوجود آمده و در اختیار شما قرار داده است که چگونگی بررسی وب سایت شما در گوگل را توضیح خواهد داد. در این بخش، ما به سراغ گزارشات مختلفی خواهیم رفت که در مورد طرز استفاده بیشتر از تمام اطلاعاتی که گوگل در اختیار شما قرار می دهد را توضیح خواهد داد.

عملکرد سرچ کنسول گوگل(Performance)

گزارش عملکرد جایگزینِ گزارش تجزیه و تحلیل جستجوی قدیمی در سرچ کنسول جدید گوگل می شود. گزارش جدید شامل همان معیارها و دسته بندی های قدیمی می باشد:

 • Clicks
 • Impressions
 • Click-through rate
 • Positions
 • Devices
 • Search appearance
 • Countries

تغییر بزرگی که در اینجا داده است، این است که داده ها در کنسول جستجوی جدید 16 ماه دوام دارد که در مقایسه با 90 روز در نسخه قدیمی، پیشرفت بسیار بزرگی می باشد.

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین

به نظر ما در نسخه جدید نسبت به نسخه قدیمی، اطلاعات را به قسمتهای کوچکتر تقسیم کردن و یا اینکه بر روی صفحه و سطح کوئری به پایین صفحه رفتن آسانتر این است.

استفاده از گزارش عملکرد ( Performance report)

استفاده از گزارش عملکرد، ساده و سریع می باشد. تمام اطلاعات عملکرد وب سایت شما شامل 4 مرحله یا کمتر می باشد:

معیارهای دلخواه خود را انتخاب کنید: آیا می خواهید تعداد کلیک، impressions ، CTR و یا  positions  را بوسیله گراف یا نمودار نشان دهید یا ترکیبی از 4 مورد بالا را،؟ آنهایی را که از نواحی اطراف بالای نمودار، انتخاب کنید:

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین | سرچ کنسول قدیم گوگل

چگونگی دسته بندی معیارهای خود را انتخاب کنید: آیا میخواهید کلیک ها را براساس کوئری (عبارات جستوجو) مشاهده کنید؟ بر اساس موقعیت های متوسط صفحات شما؟ بر اساس مقدار impressions که بوسیله  موبایل دریافت می کنید؟ یکی از تب های گروه بندی را در بالای جدول زیر نمودار انتخاب کنید:

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین

فیلتر اضافه کنید: شما می توانید معیار های عملکرد خود را با تاریخ و یا با هر یک از گزینه های گروه بندی، فیلتر کنید. شما می توانید از طریق تطبیق دقیق برای دیدن کوئری خاص، یا شامل شدن هر گونه اطلاعاتی که حاوی متن خاصی باشد، فیلتر کنید تا عملکرد وبلاگ خود را در طول زمان مشاهده کنید.

شما همچنین می توانید یک فیلتر را به وسیله نوع جستجو اضافه کنید (این، به عنوان یک گروه بندی در جدول موجود نمی باشد) تا بتوانید عملکرد را در نتایج جستجوی طبیعی گوگل ، نتایج تصویر یا نتایج ویدیو مشاهده کنید.

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین | سرچ کنسول قدیم گوگل

داده های خود را مقایسه کنید:

می توانید معیارهای خود را برای هر 2 ارزش دقیق برای همان گروه بندی مقایسه کنید. بنابراین، به عنوان مثال، شما می توانید کلیک های اسپانیا را نسبت به کلیک های کانادا مقایسه کنید و یا positions را برای 2 کوئری مقایسه کنید و یا تمام تغییر معیارها را هفته به هفته مقایسه کنید.

هنگامی که داده ها را مقایسه می کنید، یک بخش به عنوان خط ممتد عادی نشان داده می شود در حالی که دیگری به عنوان یک خط نقطه نمایش داده خواهد شد. این قسمت برای نمایش بهروری اقدامات شما در راستای سئو وب سایت شما مهم می باشد

در تاریخ 19 آگوست چه اتفاقی برای داده من افتاد؟

یادداشت به ظاهر کوچک اما بسیار بسیار مهم در مورد داده های Performance : با وجود اینکه شما به دنبال داده های گروه بندی شده برای صفحه هستید، تمام داده ها به برای سایت جمع آوری می شوند. این بدان معنی است که اگر سایت شما در نتایج جستجو بیش از یک بار ظاهر شود، گوگل تنها یک بار برای معیارهای سایت شما را شمارش می کند:

Impressions: اگر 2 صفحه در سایت شما برای یک پرس و جوی مشابه رتبه بندی شده باشد، تنها فقط یک Impressions، در سرچ کنسول ثبت می شود.

کلیک: اگر یک کاربر روی سایت شما کلیک کند، به نتایج جستجو بر میگردد و دوباره روی سایت کلیک می کند، کنسول جستجو، فقط یک کلیک را گزارش می کند.

Position: رتبه لینک در صفحه رتبه بندی شده برتر، ثبت خواهد شد. بنابراین اگر شما صفحات مختلفی داشته باشید که رتبه اول گوگل و سوم را برای یک پرس و جو کسب کرده باشد، کنسول جستجو سایت شما را فقط بخاطر اولین پرس و جو گزارش خواهد داد.

نرخ کلیک: روشی که CTR، توسط گزارش محاسبه می شود، متفاوت است و بر اساس اطلاعات سطح سایت و یا اطلاعات سطح صفحه می باشد.

به دلیل این که کلیک ها و Impressions در سطح سایت محاسبه می شود، اگر سایت شما چندین صفحه داشته باشد که در نتیجه جستجو ظاهر شود و یک کلیک دریافت کند، CTR آن 100٪ (یک برداشت و یک کلیک) خواهد بود. هنگامی که به داده های سطح صفحه نگاه می کنید، صفحه ای که کلیک دریافت خواهد کرد، CTR صد در صد را خواهند داشت، در حالی که صفحات دیگر، برای همان پرس وجو CTR صفر درصد خواهند داشت. در اینجا یک مثال مفید از یک SERP سه صفحه ای گوگل، که آن را تجزیه خواهد کرد:

آپدیت Google Discover data

Google Discover، از ورودیی استفاده می کند تا محتوایی همیشه سبز را برای کاربران، با توجه به علایق آنها اراٸه دهد. کاربران همچنین می توانند روش ورودی خود را به صورت دستی به دنبال موضوعات خاص سفارشی کنند.

این قسمت در صفحه اصلی موبایل گوگل موجود می باشد.

سرچ کنسول از اطلاعات مربوط به ترافیک وب سایت که از Google Discovery feed دریافت کرده است بهره نمی برد، با وجود این در حال حاضر، گزارش Performance به نتایج جستجو و Google Discovery تقسیم شده است.

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین

همانطور که ممکن است حدس بزنید، گزارش نتایج جستجو برای اطلاعات مربوط به ترافیک جستجوی گوگل می باشد و گزارش دیسکاور، شامل تنها اطلاعات مربوط به ترافیکی است که از طریق Google Discover وارد می شود، می باشد.

به دلیل این که افراد در Discover به طریقی متفاوت تر نسبت به نتایج جستجو به محتوا دسترسی خواهند یافت، اطلاعات نسبتا متفاوت تری در این گزارش مشاهده خواهید کرد.

به دلیل این که افراد برای جستجوی محتوا در قسمت Discoverجستجو نمی کنند، هیچ گونه اطلاعاتی در مورد کوئری  یا positions وجود ندارد.

در عوض، این گزارش نشان خواهد داد:

 • Total clicks
 • Total impressions
 • Average click-through rate

فیلترها به تاریخ و صفحه محدود شده اند.

گزارش نتایج جستجو، همان گزارش Performance قدیمی است، بنابراین در اینجا هیچ چیزی تغییر نکرده است.

توجه: همانطور که جان ملودر در توییتر تایید کرده است گزارش Discover، اطلاعات کاملا جدیدی است که در سرچ کنسول تاکنون، وارد نشده است.

ابزار بررسی یو ار ال (URL Inspection tool)

ابزار بررسی URL جدید که در اوایل ماه ژوئن انتشار یافت، به شما یک نگاه دقیق در مورد اینکه گوگل یک URL خاص را چگونه می بیند، به شما اراٸه خواهد داد.

Inspection tool به شما خواهد گفت:

 • آیا URL در  گوگل ایندکس شده است یا نه
 • دلیل اینکه یک URL ایندکس نشده است
 • آخرین باری که URL کرال شد
 • چگونه گوگل صفحه شما را پیدا کرد
 • کدام یک از نقشه های سایت، در صورت وجود داشتن، شامل URL می شوند
 • canonical version of the URL
 • آیا URL در موبایل ها قابل مشاهده است( طراحی ریسپانسیو دارد)، و یا دچار خطا می شود
سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین | سرچ کنسول قدیم گوگل

این ابزار، لیستی از ترقی و پیشرفت هایی مانند AMP یا داده های سازمان یافته که روی صفحه پیدا شده است را فهرست خواهد کرد.

گزارش Index Coverage

گزارش Index Coverage، داده ها را از ابزار بررسی URL جمع آوری می کند وبه یک گزارش برای کل سایت شما وارد می کند. این گزارش شامل 4 نوع وضعیت صفحه می باشد:

گزارش Index Coverage، داده ها را از ابزار بررسی URL جمع آوری می کند وبه یک گزارش برای کل سایت شما وارد می کند. این گزارش شامل 4 نوع وضعیت صفحه می باشد:

 • خطاها: صفحه هایی که گوگل نمی تواند به دلیل وجود یک خطا مانند 404، فهرست کند
 • Valid اما همراه با هشدار: صفحاتی است که گوگل می تواند ایندکس کند، اما فکر می کند که شما ممکن است تمایلی برای ایندکس کردن آن نداشته باشید، مانند زمانی که صفحه ای را از طریق robots.txt رد می کنید، اما گوگل آن را از طریق لینک خارجی پیدا می کند.
 • Valid: صفحاتی که بدون هیچ مشکلی در گوگل نمایش داده می شوند. همه چیز آن خوب است.
 • Excluded: گوگل تصمیم گرفته است که این صفحات را به دلایلی به غیر از وجود داشتن یک خطا ایندکس نکند. این ممکن است به این دلیل به تگ canonical یا یک redirect برای URL دیگر وجود دارد یا در مورد crawled – لیست نشده، یا دلایل دیگری وجود دارند که مشخص نیستند.

این، داده ها را در طول زمان طرح ریزی می کند. شما همچنین می توانید impressions سایت خود را (از گزارش Performance) اضافه کنید تا ببینید آیا / چگونه ایندکس شدن بر عملکرد سئو وب سایت شما تاثیر می گذارد.

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین | بررسی ایندکس شدن صفحات

شما همچنین قادر خواهید بود تا این گزارش را توسط تمام صفحاتی که گوگل در سایت شما پیدا کرده است فیلتر کنید، URL هایی که شما به گوگل اراٸه کرده اید، یا فقط URL های موجود در سایت مپ.

مهمترین نکته ای که در گزارش Index Coverage در کنسول جستجو وجود دارد این است که به شما امکان می دهد تا هر URL را که در ایندکس شده ها، نمایش داده نمی شود، بررسی کنید (با استفاده از ابزار بررسی URL). فایل robots.txt خود را امتحان کنید تا ببینید آیا فایل شما مجاز به بودن در آنجا است یا نه و اینکه آیا گوگل صفحه را برداشته است؟

شما همچنین می توانید از گوگل بخواهید یک صفحه ایندکس نشده را پس از اینکه هر گونه خطا را برطرف کردید، کرال کند، تا خیلی سریع به نتایج جستجوی گوگل آن، دسترسی پیدا کند.

نقشه سایت (Sitemaps)

در سرچ کنسول جدید، شما به راحتی می توانید نقشه سایت جدید خود را اراٸه دهید و یا وضعیت هر یک از نقشه های سایت خود را بررسی کنید.

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین | سرچ کنسول قدیم گوگل

ستون وضعیت در جدول sitemaps ارائه شده به شما می گوید که آیا سایت مپ شما با موفقیت پردازش شده یا نه و اینکه آیا خطایی مانع پردازش آن توسط گوگل شده است یا نه.

 • Success: این به این معنی است که دقیقا آنچه که شما فکر می کنید درست است: گوگل می تواند بدون هیچ مشکلی، نقشه سایت شما را بارگیری و پردازش کند.
 • Has issues: گوگل می تواند نقشه سایت شما را بارگیری کند و تعدادی از URL ها را بخواند و به آنها دسترسی یابد، اما بعضی از خطاها مانع پردازش کامل فایل می شوند.
 • Couldn’t be fetched: نقشه سایت  در همه جا قابل دسترسی نیستند، بنابراین گوگل نمیتواند به آن دسترسی داشته باشد.

بر روی یک ردیف نقشه سایت خاص، در جدول کلیک کنید تا متوجه شوید که گوگل چه اطلاعاتی درباره آن به شما خواهد داد:

 • آخری باری که گوگل، نقشه سایت شما را خوانده است.
 • چند تا نشانی اینترنتی پیدا کرده است
 • وضعیت فعلی آن

شما می توانید به گزارش Index Coverage سایت، با کلیک کردن روی ایکون و همچنین در جدول ارائه شده نقشه سایت یا صفحه جزئیات نقشه سایت، دسترسی داشته باشید.

از گزارش Index Coverage، استفاده کنید تا پیغام ها را در خطاهای فهرست بندی جستجو کنید یا صفحات فهرست بندی شده را مشاهده کنید. این خطاها را برای رفع شدن، مورد بررسی قرار دهید.

 • خطاهای معرفی شده در یک قالب جدید (یا قالب موجود)، نقشه های سایت از جمله URL های لیست نشده یا صفحاتی که نیاز به ورود به سیستم دارند.
 • خطاهای موجود در syntax robots.txt شما باعث می شود تا گوگل صفحات خاصی را که می خواهید در SERPs نمایش داده شوند، ایندکس نشوند.

گزارش های پیش رفته ( Enhancements )

گزارش های پیشرفته ردیابی و نمایش داده ها در مورد اینکه چگونه صفحات شما در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شود را انجام می دهد.

قابلیت استفاده با تلفن همراه

گزارش قابلیت استفاده با تلفن همراه، تعداد صفحات موجود در سایت شما را که به نظر،موبایل فرندی می باشد و صفحاتی با قابلیت استفاده برای بازدید کنندگانی که از موبایل استفاده می کنند، ردیابی می کند.

همانند گزارش Index Coverage، شما می توانید impressions را به نمودار نمای کلی اضافه کنید تا مسائل مربوط به قابلیت استفاده با موبایل را نسبت به عملکرد سئو سایت مقایسه کنید.

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین | قابل استفاده برای موبایل

برای دیدن یک نمونه از URL ها با خطاهای استفاده با موبایل که توسط گوگل شناسایی شده، بر روی نوع خطا در جدول جزئیات کلیک کنید. این قسمت، URL هایی را که توسط گوگل پیدا شده و خطاهای خاصی در آنها وجود دارد را نشان می دهد. خطاهایی که قابلیت استفاده با موبایل را تحت تاثیر قرار می دهند شامل موارد زیر می شوند:

 • استفاده از فلش: استفاده از فلش برای نشان دادن محتوا به طور کلی ایده خوبی نیست، زیرا بسیاری از مرورگرهای موبایل، از آن پشتیبانی نمی کنند.
 • Viewport پیکربندی نشده است: متا تگ Viewport ، یک صفحه را برای قراردادن روی صفحه دستگاه، تنظیم می کند (این بخشی از عدم طراحی وب سایت ریسپانسیو می باشد). اضافه نکردن یک نمایشگر، یا تنظیم آن نا درست، باعث می شود صفحات شما در دستگاه های موبایل، به درستی نمایش داده نشوند.
 • پهنای ثابت Viewport : این خطا به وسیله تنظیم Viewport صفحه به مقداری ثابت است. معمولا برای صفحه با عدم طراحی واکنش گرا روی صفحه نمایش موبایل، می باشد. با این وجود، این باعث می شود که صفحه در دیگرسایزهای صفحه نمایش، به درستی نمایش داده نشود.
 • محتوا، سایز نمایشگر نیست: این صفحات از مقادیر مطلق در اظهارات CSS استفاده می کنند و یا از تصاویری استفاده می کنند که با پهنای مرورگر تنظیم نمی شوند.
 • اندازه فونت کوچک: همانطور که حدس می زنید، این صفحات دارای اندازه متنی هستند که برای خواندن در موبایل بسیار کوچک هستند.
 • عناصر لمسی بسیار نزدیک به هم: دکمه ها و یا لینک ها خیلی نزدیک به سایر عناصر قابل کلیک هستند، تا به راحتی کلیک شوند. کاربرانی که سعی می کنند تا به این لینک ها کلیک بزنند، احتمالا به طور تصادفی لینک یا دکمه اشتباهی را لمس می کنند. اگر شما تا به حال با چنین مشکلی مواجه شده اید، متوجه خواهید شد که چرا برای قابلیت استفاده با موبایل وحشتناک می باشد.

هنگامی که مشکلی را حل می کنید، می توانید از سرچ کنسول استفاده کنید تا از گوگل بخواهید که صفحات شما را برای تایید اعتبار، دوباره کرال کند. این ممکن است چند روز طول بکشد، اما گوگل، ایمیل هایی که حاوی به روز رسانی آنها می باشد برای شما خواهد فرستاد.

گزارش داده های سازمان یافته (Structured data)

گزارش پیشرفته سرچ کنسول گوگل، اکنون به صاحبان وبسایت این امکان را خواهد داد تا متوجه شوند که چگونه اطلاعات سازمان یافته آنها در نتایج جستجو به نمایش گذاشته خواهد شد و خطاهای آنها مورد بررسی قرار می گیرند.

گوگل، برای logos و sitelink searchboxes، گزینه ردیابی را اضافه کرده است (زمانی که توانایی جستجو در یک وب سایت در نتایج گوگل نمایش داده می شود).

این گزارشات پیشرفته، خطاهایی که گوگل در زمان تلاش برای خواندن و تفسیرِ داده های سازمان یافته در صفحات شما با آنها روبرو می شود را ردیابی می کند.

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین | گزارش پیشرفته وب مستر

گزارش امنیتی و Manual Actions

یک ویژگی اضافه شده، هنگامی که سرچ کنسول جدید، نسخه بتا را ترک می کند، گزارش Manual Actions می باشد که به این دلیل است که شما برای دریافت جریمه های دستی در سایت خود، اخطار دریافت کنید.

امیدوارم که هرگز در اینجا اخطار دریافت نکنید.

اگر شما مجبور به استفاده از تاکتیک هایی شوید که دستورالعمل های کیفیت webmaster گوگل را نقض می کند، علت و هدف جریمه، در اینجا نشان داده خواهد شد.

Manual Actions گوگل می تواند در صفحات شخصی، پوشه ها یا زیر پوشه ها یا کل وب سایت شما استفاده شود. در حال حاضر صفحات، تحت Manual Actions در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نخواهند شد.

برطرف کردن Manual Actions شما، کاملا بستگی به نوع مسئله ای دارد که به خاطر آن جریمه شده اید.

لینک ها

گزارش لینک، به شما خواهد گفت که وب سایت شما به چند لینک اشاره می کند، از طرف چه کسانی هستند و از کدام عنوان لینک (anchor text) در هنگام لینک دادن به سایت شما استفاده می کنند. این، همچنین شامل یک گزارش لینک داخلی می باشد.

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین | سرچ کنسول قدیم گوگل

شما می توانید در این قسمت سرچ کنسول جدید گوگل از لینک های خروجی که صفحات شما را نشان می دهد، خروجی بگیرید. برای خروجی گرفتن ( روی دکمه export در سمت راست بالا کلیک کنید) تا حدود 100000 ردیف داده دانلود خواهد شد:

 • Latest links: این گزینه 100،000 لینک کشف شده اخیر را در فهرست گوگل دانلود می کند. این داده ها شامل لینک URL برای صفحه شما و تاریخی که لینک توسط گوگل پیدا شده است، می باشد.
 • More example links: این، یک نمونه از 100،000 لینکی که سایت شما را نشان می دهد را دانلود می کند که از تمام لینک هایی که گوگل آنها را می شناسد، گرفته شده است. این اطلاعات، تنها URL صفحه پیوند می باشد.

شما می توانید برای هر یک از گزارشات لینک، لینک های خارجی، لینک های داخلی، سایت های لینک سازی برتر و یا متن لینک سازی برتر، روی کلمه بیشتر، کلیک کنید و 1000 ردیف لینک های نمایش داده شده را در این گزارش ها دانلود کنید.

لینک هایی که درسرچ کنسول گزارش شده، به شما کمک خواهد کرد که به تمام سوالات رایج در مورد پروفایل لینک وب سایت شما و نحوه لینک سازی پاسخ دهید:

 • کدام محتوا بیشترین لینک را دریافت خواهد کرد؟ این، فی نفسه آشکار است. مشخص کنید که کدام صفحات در وب سایت با ارزش ترین لینک را به سایت شما می دهند.
 • کدام سایت بیشترین لینک را به شما می دهد؟ شما می توانید دامین های ریشه برتر را در گزارش سایت های لینک سازی برتر، مشاهده کنید. یا می توانید بر روی یک دامین، در آن گزارش کلیک کنید و تمام صفحات سایت خود را که این سایت ها به آن لینک داده اند، مشاهده کنید. فرصت های شراکت یا روابط بالقوه در آینده را کشف کنید.
 • کدام نوع از عنوان لینک(anchor text) در پروفایل لینک شما است؟ عنوان لینک بیش از حد بهینه شده، یکی از نشانه های طرح لینک های کلاه سیاه می باشد. لینک های اسپم بالقوه را برای حذف کردن پیدا کنید.
 • سایت هایی که به صفحه خاصی لینک می شوند کدامند؟ ببینید که کدام یک از سایت ها به محتوای شما علاقه نشان می دهند. اگر یک صفحه دارای پیوندهای خوبی باشد که به آنها اشاره می کند، محتوای بیشتری در رابطه با همان موضوع ایجاد کنید.
 • چگونه کاربران و لینک های باارزش در اطراف سایت من در گردش هستند؟ نگاهی به نحوه لینک شدن صفحات خود با هم داشته باشید. سایت خود را برای هدایت کاربران آسانتر کنید و ارزش لینک خود را به حدی بالا ببرید که مطمٸن شوید که صفحات با کمتر از چند کلیک قابل دسترسی می باشند.

دانستن اینکه لینک های شما در حال حاضر از کجا می آیند و چه نوع محتوایی، لینک های زیادی را جذب می کند، یکی از مهم ترین بخش های اطلاعات در شروع کمپین لینک سازی است.

به زودی شاهد موارد بیشتری خواهید بود

سرچ کنسول جدید ممکن است از نسخه بتا خارج شود، اما گوگل می گوید آنها در آینده ویژگی های جدید، داده ها و گزارش ها را به آن اضافه خواهند کرد. همانطور که گفته شد، سرچ کنسول ، از مواردی که بیشترین استفاده را دارد، پشتیبانی می کند، اما هنوز ویژگی های سرچ کنسول قدیمی وجود دارد که انتقال داده نشده اند.

اگر میخواهید به سرچ کنسول قدیمی دسترسی داشته باشید، می توانید روی نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.

سرچ کنسول جدید گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین | سرچ کنسول قدیم گوگل

Share This Story, Choose Your Platform!