نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه نظرات Moz را منعکس نکند.

اکثر مصرف کنندگان مورد بررسی این را می گویند حدود نیمی از جستجوهای آنها یک هدف محلی دارند، در حالی که نیمی دیگر از پرس و جوها را می توان با راه حل های راه دور ارضا کرد. در دو طرف صفحه شطرنج، مشاغلی وجود دارند که امیدوارند گوگل آنها را برای کلمات کلیدی مناسب به نمایش بگذارد.

سئوکاران و بازاریابان هر دو طرف را می شنوند که گاهی اوقات شبیه یک جنگ به نظر می رسد، زیرا مشتریان چندین مدل به ندرت از SERP راضی هستند.

در همین حال، دو سال گذشته به قدری خطوط نیت و تحقق را مبهم کرده است که در سطح نمایندگی که در آن مشتری در همه این دسته‌های هویتی ممکن قرار می‌گیرد، احساس مبهم می‌کند:

 • محلی و مستقل/کوچک

 • محلی و بخشی از یک زنجیره

 • آجر و ملات فقط با معاملات در فروشگاه

 • آجر و ملات با خرید/تحویل دیجیتال

 • SAB با یا بدون تراکنش های آنلاین

 • صرفا مجازی و مستقل/کوچک

 • برند ملی صرفا مجازی

 • برند ملی که مجازی بود اما اکنون در حال نمایش یا افتتاح فروشگاه های فیزیکی است

 • B2B یا B2C

 • اطلاعاتی با جریان های درآمدی منحصر به فرد نه از فروش سنتی

تعریف صحیح مدل مشتری باید اولین قدم در هر کمپین باشد. اینکه کسب‌وکار چیست و کجاست، مدت‌هاست که بخش عمده‌ای از فرصت‌های آن را برای دیده شدن در نتایج گوگل مشخص کرده است. اما بازی سئو در حال تغییر است. اینکه آیا یک مشتری خاص با تمرکز بیشتر روی مشتری به بهترین وجه ارائه می شود یا خیر دستورالعمل هایی برای نمایندگی کسب و کار شما در Google یا QRG، سئوکاران باید بتوانند به طور موثر SERP های محلی را ردیابی کنند، زیرا آنها یا هدف اصلی یا رقیب اصلی هستند و بدون شک، زیرا گوگل بسیار آگاه به محلی است.

ردیابی SERP محلی از لحاظ تاریخی برای هر نوع کسب‌وکاری چالش برانگیز دیده می‌شود، اما امروز، نگاهی به فضای رقابتی بیندازیم و راه‌حل‌های مفیدی را ارائه خواهیم داد.

Rooks: مشاغلی که مکان های فیزیکی سنگر آنها هستند

چه یک برند کمتر شناخته شده باشد و چه نام آشنا، اگر مکان های فیزیکی قلعه آن باشد، عادت کرده است که با احتیاط به رقبای مجازی نگاه کند.

کسب‌وکارهای محلی به‌طور قابل‌توجهی ناامید می‌شوند، وقتی SERP‌های ارگانیک صفحه اول توسط رقبای مجازی، صرف‌نظر از آنچه در بالای آن‌ها در بسته‌های محلی نشان داده شده است، توسط رقبای مجازی غرق می‌شوند:

و SMB ها از اینکه مارک های ملی در ویژگی هایی مانند این مورد ثبت شده در کانون توجه قرار گرفته اند، خشنود نیستند مایک بلومنتال، که در آن گوگل به طور عجیبی بخش جستجوی افراد را با زنجیره های برندهای بزرگی که حتی در شهر او مکان ندارند پر می کند:

در همین حال، محیط خرید قدرتمندتر گوگل تا حد زیادی به فروشندگان انبوه و اغلب مجازی پیش‌فرض می‌شود، مگر اینکه جستجوگر نتایج را با گزینه «در نزدیکی موجود» یا «فروشگاه‌های کوچکتر» فیلتر کند:

شوالیه ها: کسب و کار بدون مکان فیزیکی که به همه جا ارسال می شود

برندهای کاملا مجازی که پایگاه فیزیکی عمومی در خانه ندارند اما می توانند به مشتریان در همه جا تحویل دهند، دو منبع اصلی نگرانی دارند. اولین مورد صرف وجود بسته های محلی است که فضای صفحه نمایش موبایل و دسکتاپ زیادی را می خورند که قبلاً فقط به نتایج ارگانیک تعلق داشت:

دومین مورد، حجم انبوه جستجوهایی است که گوگل بسته های محلی و نتایج ارگانیک بومی سازی شده را برای آنها نشان می دهد. ما خوش شانس هستیم که امروز برخی از داده های اصلی را از خود Moz داریم دکتر پیتر جی مایرز. پیت 10000 کلمه کلیدی را از طریق MozCast اجرا کرد که نیمی از آنها در شهرهای خاص و نیمی از آنها بومی سازی شده بودند، و متوجه شد که حدود یک سوم نتایج بسته محلی را برگردانده است:

هنگامی که یک جستجو به صراحت محلی است، زیرا جستجوگر نام شهر یا اصلاح مشابهی را در زبان خود گنجانده است، ما آن را یک جستار «تغییر یافته جغرافیایی» می نامیم، و وقتی Google با نتایج نزدیک پاسخ می دهد، شکایت دشوار است. اما گوگل تقریباً همیشه می‌داند یک دستگاه در کجا قرار دارد، و صاحبان کسب‌وکارهای مجازی به سختی می‌توانند این جستجوهای «جغرافیایی» اغلب نتایج محلی را نیز به همراه داشته باشند، حتی اگر جستجوگر شهر، کد پستی یا تغییرات مشابهی را مشخص نکرده باشد. . گوگل کاملاً از هدف محلی ضمنی عبارات کلیدی بی شماری متقاعد شده است.

مشتریانی که شرکت‌های تنها از راه دور را اداره می‌کنند، زمانی که گوگل چنین تاکیدی بر محل جستجوگر و محلی‌سازی نتایج می‌کند، رقابت برایشان سخت است. به منظور رقابت برای دید، این نهادها باید برای ردیابی SERP های محلی مجهز شوند.

اسقف ها: مشاغل مبتنی بر اطلاعات با جریان های درآمدی پیچیده

صاحبان دایرکتوری‌ها، سایت‌های وابسته، شرکت‌هایی که درآمد خود را از Google Adsense و سایر جریان‌های درآمد غیرمستقیم پیچیده به دست می‌آورند، عادت کرده‌اند که مجبور شوند یکدیگر را در یک صفحه مملو از قطعات متعلق به مارک‌های تجاری مجازی و فیزیکی رقابتی نگاه کنند. آنها ممکن است خرد و یادگیری زیادی برای به اشتراک گذاشتن داشته باشند، اما دیدن آن بسیار سخت است.

اغلب، این نهادهای اطلاعاتی حتی بیشتر از رقبای فروش بیشتر خود، روی کیفیت محتوای خود سرمایه گذاری می کنند. به سایتی مانند تریپ ادوایزر نگاه کنید، که خود را وقف UGC و سفرنامه نویسی اصلی کرده است تا مفید باشد، اما Adsense را نیز برای کسب سود اجرا می کند:

هنگامی که یک نهاد اطلاعاتی برای ردیابی SERP های محلی راه اندازی نشده است، آنها درک کامل هم هدف کاربر و هم شکاف های نادیده گرفته شده را که به طور بالقوه می توانند در نتایج بومی سازی شده پر کنند، از دست خواهند داد.

ملکه ها: هیبریدهای نوظهور که می توانند بر هیئت حکومت کنند

مدیر عامل میسی، جف جنت، می‌گوید: «آنچه که می‌بینیم این است که هرچه کسب‌وکارهای آجری و ملات بیشتری ایجاد می‌کنیم، بیشتر دیجیتالی در آن کدهای پستی خاص اتفاق می‌افتد.

تا سپیده دم سال 2020، ما تقریباً دو دهه از نوکران، شوالیه‌ها و اسقف‌ها را داشتیم – که هر کدام به شدت محدود به مانورهای موجود در مدل کسب‌وکارشان بودند – که برای کنترل حداکثری هیئت مدیره Google با یکدیگر می‌جنگیدند. ولی:

آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد برای هر سئو و بازاریاب مهم است که بداند:

 1. اکنون قطعات روی تخته می توانند در هر جهت حرکت کنند. صرف نظر از اینکه یک برند قبلاً صرفاً فیزیکی، مجازی یا اطلاعاتی بود، وجود هر سه آن احتمالاً قوی‌ترین استراتژی آینده برای اکثر شرکت‌ها خواهد بود. این بدان معناست که نهادهای جدی در مکان‌های واقعی، امکانات دیجیتالی، و محتوای عالی و بهینه‌شده که درآمدزایی می‌کند، سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

 2. با این وجود، گوگل عمیقاً به مکان فیزیکی جستجوگر وابسته است. به همین دلیل، چه در دهه آینده به مسیر شنا خود بپیوندید یا برندهایی را که به عنوان هیبریدهای قدرتمند به بازار عرضه می کنید، دوباره اختراع کنید، همیشه باید محلی فکر کنید، زیرا گوگل این کار را انجام می دهد.

برای شروع استراتژی برای این رقابت جدید از احتمالات آماده اید؟ این راهنمای رایگان برای ردیابی SERP های محلی را دانلود کنید تا بتوانید تابلو را بخوانید و حرکت های مبتنی بر داده را در جهت های جدید شروع کنید:

این راهنما شما را در موارد زیر راهنمایی می کند:

 • ملزومات جستجوی محلی
 • نحوه تعامل تلفن همراه و محلی (و نحوه مدیریت آن)
 • تفاوت میان موقعیت جغرافیایی و تغییر جغرافیایی
 • هدف جستجوگر و تمام نکات ظریف آن
 • هفت استراتژی ردیابی SERP محلی که می توانید برای صنعت خاص خود تنظیم کنید

در این محیط در حال توسعه، هیجان‌انگیز است که فکر کنیم یک فروشگاه کشوری متعلق به خانواده می‌تواند فروش دیجیتال و محتوای سودآور داشته باشد، برندهای ملی می‌توانند خود را بومی‌سازی کنند و تعهد خود را به بومی‌گرایی با مشارکت در پایه‌های مالیاتی جامعه ثابت کنند، و شرکت‌های اطلاعاتی می‌توانند نحوه توسعه یک ردپای محلی و خطوط تولید در حال توسعه که شکاف‌های زنجیره تامین را پر می‌کند که با مطالعه عمیق آن‌ها از یک بازار آشکار شده است.

خلاقیت بیش از هر زمان دیگری مورد استقبال قرار گرفته و ضروری‌تر است، و مطالعه شما در مورد تمایلات محلی آشکار Google می‌تواند برندهایی را که به بازار عرضه می‌کنید برای سال‌های آینده به خوبی حفظ کند.

اعتبار تصویر: وین اس. گرازیو، تام پیج، جاشوا آلن اکرت. ویل سی فرای، و باب وایتهد
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!