گوگل ادوردز یا تبلیغ در گوگل چیست؟

 روزانه میلیاردها جستجو در گوگل انجام می‌شود. درصدی از این افراد به دنبال خدمات و محصولات شما می‌گردند. با تبلیغات کلیکی گوگل (گوگل ادوردز)، به راحتی می‌توانید خود را در معرض دید این افراد بگذارید. اما بدون داشتن تجربه و تخصص کافی، تبلیغ گوگل فقط اتلاف پول است.

اگر قرار باشد تبلیغ گوگل ادوردز شما موثر و هزینه آن مناسب باشد، قطعاً نیاز مهارت وتجربه دارید. سئواینلاین می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادوردز ابزار گوگل برای پیشرفت شرکت یا استارتاپ شماست تا با آن بتوانید بهترین عملکرد و نتایج را به دست آورید . حتی اگر شرکت یا استارتاپی نوپا باشید؛ با تبلیغ در گوگل ادوردز، می‌توانید وارد عرصه رقابت با رقبای قدرتمند خود شوید و به لینک اول گوگل دست پیدا کنید.

گوگل از شما تنها زمانی هزینه کسر میکند که کاربر بعد از جستجو و دیدن لینک بر روی آن کلیک کند و به وب سایت شما وارد شود، گوگل ادوردز یک سیستم پرداخت به ازای کلیک ( PPC یا Pay-per-click) می باشد، به این معنی که شما می توانید از طریق سرمایه گذاری و مزایده برای یک سری عبارات جایگاه تبلیغ را مشخص و خریداری کنید و تنها زمانی هزینه پرداخت می کنید که کاربر بر روی کمپین تبلیغاتی کلیک کرده باشد.

تبلیغات گوگل ادوردز ممکن است در بالا یا پایین نتایج ارگانیک نمایش داده شود و بستگی به قیمت مزایده شما دارد .

ویژگی های گوگل ادوردز

ایجاد اکانت گوگل ادوردز رایگان است و برای نمایش تبلیغات در گوگل هیچ هزینه ای پرداخت نمی‌کنید و تنها به ازای کلیک بر روی تبلیغات هزینه پرداخت می‌کنید. هزینه کلیک برای هر کلمه کلیدی (CPC) در کسب و کارهای مختلف، متفاوت است. در واقع این پیشنهادهای رقبای شماست که هزینه کلیک برای یک کلمه کلیدی را مشخص می کند.

هر چقدر سود حاصل از جذب کاربری که آن کلمه را جستجو کرده است بالاتر باشد رقیب شما پیشنهاد بالاتری خواهد داد و شما هم برای اینکه در مزایده برنده شوید مجبور خواهید شد پیشنهادی بالاتر از رقیبتان دهید.

  • گوگل ادوردز چیست؟

  • هزینه راه اندازی گوگل ادوردز

  • چگونه در مدتی کم به لیتک اول گوگل برسیم؟

  • چگونه تبلیغات در گوگل را شروع کنیم؟

  • مزایای تبلیغات در گوگل

امروزه همه به دنبال افزایش مشتریان و یا افزایش بازدید کنندگان وبسایت خود هستند. یکی از راه های انجام این کار استفاده از سرویس گوگل ادز است. اگرچه گوگل ادز در حال حاضر بزرگترین سیستم تبلیغات اینترنتی است

گوگل ادوردز

چگونه تبلیغات گوگل یا ادوردز بهینه داشته باشیم؟

در گوگل ادوردز نرخ تبلیغات برای هر کلمه کلیدی را بر اساس مزایده هایی که برای آن کلمه برگزار می شود تعیین می کند. یعنی تعداد رقبا برای یک کلمه کلیدی و مبلغ پیشنهادی آن ها در کنار تعدادی آیتم دیگر در نهایت تعیین کننده قیمت تبلیغات در صفحه اول گوگل است.

دقت کنید گوگل ادوردز علاوه بر سیستم مزایده از نمره کیفیت نیز برای تعیین هزینه تبلیغات استفاده می کند. گوگل با استفاده از الگوریتم های خود و آنالیز سایت شما نسبت به کلمه کلیدی که در کمپین خود انتخاب کرده اید، امتیازی را برای سایت شما در نظر میگیرد. در زمان پرداخت هزینه هر کلیک، نمره کیفیت بالاتر سبب خواهد شد که میزان هزینه کلیک کسرشده کاهش پیدا کند. و اگر شما از کلمه کلیدی مرتبط با سایت خود استفاده نکنید باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید.

تبلیغات در گوگل

تعاریف موجود در گوگل ادوردز

گوگل تعداد کلیک هایی که بر تبلیغات شما می شود را می شمارد و سپس به ازای هر کلیک از شما پول می گیرد. همچنین گوگل تعداد اثر گذاری ها (Impressions) را نیز می شمارد. Impression اعدادی هستند که نشان می دهند تبلیغ شما چند بار در جستجوها برای کلمه کلیدی مشخص نشان داده شده است.

اگر شما تعداد کلیک ها را بر تعداد Impression ها تقسیم کنید، عددی که به دست می آید نشان دهندۀ نرخ کلیک (Click-Through-Rate یا CTR) شماست. این آمار نشان دهندۀ درصد افرادی است که از طریق کلیک کردن تبلیغ شما به صفحۀ وب سایت تان مراجعه کرده اند. دانستن نرخ کلیک اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که به شما نشان می دهد کدام یک از تبلیغات تان تاثیرگذار است.

هزینۀ پرداختی بابت هر کلیک (CPC) می تواند پائین تر از پیشنهاد نهایی شما باشد. مخصوصاً اگر تبلیغات شما از کیفیت امتیاز خوبی برخوردار باشند. این امتیاز به عواملی مانند تجربۀ کاربر بروی Landing Page تبلیغاتی شما و ارتباط بین موضوع وب سایت و تبلیغتان بستگی دارد.

از  مزایای تبلیغات در گوگل ادوردز نسبت به سئو این است که گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد در مدت زمان بسیار کوتاهی بر روی چندین کلمه کلیدی مختلف تمرکز کنید، اما در سئو سایت چنین نیست و برای بدست آوردن بازدید بیشتر و نتایج قابل قبول باید تعداد کلمات کلیدی مورد نظر خود را محدودتر نمایید تا بتوانید بر روی آن زمان بگذارید و پاسخ بگیرید.

نکته قابل توجه آن است که گوگل ادوردز و سئو مکمل یکدیگر هستند. بنابراین اگر از طریق سئو سایت، جایگاه خوبی در نتایج گوگل بدست آورده اید، می توانید با کمک گوگل ادوردز تعداد کلمات کلیدی مرتبط با وب سایتتان را گسترش داده و ترافیک سایت خود را بسیار بالا ببرید.

اشتراک گذاری

تبلیغات در گوگل
تخصص ماست.

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!