اهمیت بازاریابی دیجیتال !

با گسترش روابط  انسان و وسایل الکترونیکی، روز به روز در حال تغییر شکل زندگی می باشیم. در واقع، در برخی از کشورها، کاربران بیش از 11 ساعت از فعالیت‌های روزانه خود را به تعامل با دستگاه‌های الکترونیکی اختصاص می‌دهند.

در آینده‌ای نزدیک، استفاده از رسانه های دیجیتال در تمام فعالیت‌های روزانه انسان نقش خواهد داشت. از این‌رو، اهمیت و تأثیر بازاریابی آنلاین روز به روز افزایش می‌یابد. نادیده گرفتن این موضوع، جذب مشتریان بیشتر را برایتان تقریباً غیر ممکن و در نتیجه، کسب و کار شما از دیگر رقبا عقب می‌ماند. در ادامه، به معرفی انواع بازاریابی دیجیتال می‌پردازیم. شما می‌توانید با توجه به صنعت، کسب و کار و مشتریان خود، بهترین روش‌های بازاریابی دیجیتال را انتخاب کنید و از این روش‌ها برای رشد و توسعه کارتان بهره بگیرید.

بهینه‌سازی موتور جستجو

بهینه‌سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) یا به اصطلاح سئو (SEO)، فرآیندی است که در آن میزان بازدید وب‌سایت توسط موتورهای جستجوی رایگان و به صورت طبیعی افزایش می‌یابد.

در این روش، محتوای وب سایت شما بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای برای کاربران در نتایج موتورهای جستجو (Search Engine Results Page) یا «SERP» به نمایش درمی‌آید.

زمانی که کاربر کلمات کلیدی مورد نظر خود را در موتورهای جستجو از قبیل گوگل یا بینگ وارد می‌کند، نتایج مرتبط با این کلمات در SERP ظاهر می‌شوند.

عوامل متعددی در بهینه‌سازی موتور جستجو دخیل هستند که می‌توان آن‌ها را به دو دسته «سئوی داخلی» (سئو On-Page ) و «سئوی خارجی» (سئو Off-Page ) تقسیم‌بندی کرد.

با تغییر الگوریتم‌های موتورهای جستجو، روش های دستیابی به سئو ی بهتر نیز تغییرخواهد کرد. این تغییرات به منظور افزایش تطابق نتایج با نیازهای کاربر می‌ باشد.نتایج رتبه‌ بالای سئو را می توان، دیده شدن وب‌سایت شما و افزایش ترافیک آن دانست. این موضوع، رونق و پیشرفت سریع‌تر کسب و کارتان را به همراه خواهد داشت.

بازاریابی با موتور جستجو و تبلیغات کلیکی!

بازاریابی موتور جستجو (Search Engine Marketing) یا به اصطلاح (SEM)، یکی از موارد نادیده گرفته شده در سئو توسط اکثریت می باشد،این موضوع را می توان به زبان ساده خرید ترافیک اختصاصی از موتورهای جستجو تعریف کرد.

متداول‌ترین های این قسمت گوگل ادوردز (Google AdWords) و (Bing Ads) هستند. در این روش، بازاریابی باید مبلغی را  به موتورهای جستجو پرداخت کرد. با این کار، در بخش‌های مختلف SERP حاصل از جستجوی کلمات کلیدی معین یا عبارات خاص، تبلیغات مورد نظر به نمایش درمی‌آیند.

یکی از متداول ترین انواع SEM، «تبلیغات کلیکی» (Pay-Per-Click Advertising) یا اصطلاحاً (PPC) است.

در این روش، موتورهای جستجو به ازای هر کلیک بر روی تبلیغات، مبالغ مشخصی را دریافت می‌کند. اخیراً روش PPC در شبکه‌های اجتماعی نیز در حال اجرا هستند.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

امروزه شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی را در بازاریابی کسب و کار بازی می‌کنند و اهمیت آن‌ها در معرفی خدمات و جذب مخاطب بر کسی پوشیده نیست.

با بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing)، محصولات و خدمات شما را بیش از بیش در معرض دید قرار می‌گیرد و امکان برقراری ارتباط با مشتریان فراهم می‌شود.

تمام اقداماتی که به منظور افزایش ترافیک یا مبادلات تجاری در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شوند، در حوزه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرند. برای بهره‌گیری از این نوع بازاریابی می‌توانید فعالیت‌های تجاری خود را در پلتفرم‌هایی نظیر فیس‌بوک، توییتر، یوتیوب یا لینکدین بیشتر کنید.

تبلیغات موبایلی

تمام روش‌های موجود برای تبلیغات دیجیتال را می‌توان بر روی تلفن همراه اجرا کرد. با این حال، بعضی از روش‌های بازاریابی قابل اجرا برای تلفن‌های همراه، با دیگر قسمت های دیجیتال مارکتینگ همخوانی نداشته به عنوان مثال، «تبلیغات پیامکی» (SMS Advertising) روشی است که به منظور بازاریابی محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با ارائه خدمات پیامکی، امکان دریافت پیشنهاد‌های ویژه، کوپن‌های تخفیف و اخبار جدید شرکت را برای مشتریان خود فعال کنید.

 کلام آخر دیجیتال مارکتینگ !

 یادگیری نحوه اجرای صحیح روش‌های بازاریابی دیجیتال در بستر دنیای مجازی، باعث دیده شدن بهتر کسب و کار شما و بهبود نحوه تعامل با مشتریانتان می شود. شما می‌توانید با ایجاد یک تجربه مناسب برای مخاطبان خود و با توجه به اهدافتان، در جهت توسعه و پیشرفت برند خود گام بردارید. به کارگیری روش‌های بازاریابی باکیفیت، رضایت شما و مشتری را در پی خواهد داشت.

استفاده از روش‌های بازاریابی آنلاین، تنها راه دستیابی به موفقیت نیست. با این وجود، سبک زندگی امروزی افراد، بازاریابان را مجاب به پذیرش اهمیت بازاریابی در فضای اینترنت کرده است. به خاطر داشته باشید که بهبود سئو، از روش‌های اصلی در افزایش میزان بازدید وب‌سایت شما به حساب می‌آید.

 در نهایت به خاطر داشته باشید که باید از شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای نظارت بر روی بازخوردهای مشتریان بهره بگیرید. میزان جذابیت محتوای تولیدی خود را از طریق لایک‌ها و به اشتراک‌گذاری‌های دیگران مورد ارزیابی قرار دهید و با استفاده از این اطلاعات، طراحی وب‌سایت خود را در راستای رسیدن به موفقیت بیشتر تنظیم کنید.

معرفی روش های دیجیتال مارکتینگ

اشتراک گذاری

دیجیتال مارکتینگ
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!