نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خود او است (به استثنای رویداد احتمالی هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

آیا همیشه باید منتظر کاهش ترافیک در هنگام مهاجرت سایت/URL ، حتی موقتی باشید؟

در صورت عدم توجه ، Moz اخیراً یک پلت فرم پرسش و پاسخ جدید SEO را راه اندازی کرده است تا همه جهان بتوانند آن را ببینند ، کاوش کنند و از آن برای یادگیری سئو استفاده کنند.

سالها پیش که ابتدا به عنوان یک ویژگی خصوصی برای اعضای Pro راه اندازی شد ، پرسش و پاسخ برای مشاهده عمومی – و موتورهای جستجو – در سال 2011 باز شد.

در سالهای پس از آن ، بیش از حد افزایش یافت 60،000 پست پوشش هر موضوع SEO قابل تصور و ده ها میلیون بازدید صفحه. برای مدت طولانی ، بخش قابل توجهی از ترافیک ارگانیک Moz از پرسش و پاسخ بود.

متأسفانه ، اما ، همانطور که اغلب اتفاق می افتد ، در طول زمان پرسش و پاسخ نادیده گرفته شد. در نتیجه:

 • این پلت فرم یک تن جمع کرد بدهی فنی، تقریباً غیرممکن است که به روز شود
 • صفحات خیلی آهسته بارگیری می شوند بسیاری از کاربران به طور کامل تسلیم شدند
 • هرزنامه ها بیشتر و بیشتر رایج می شوند
 • ابزارهای تعدیل قدیمی بودند، و نتوانست پیش برود

به همین دلایل ، دو اتفاق قابل پیش بینی رخ داد:

 1. پرسش و پاسخ برای کاربران کمتر مفید و رضایت بخش بود
 2. با گذشت زمان ، ترافیک به میزان قابل توجهی کاهش یافت

بنابراین Moz یک انتخاب داشت: فوراً پرسش و پاسخ را بهبود بخشد ، یا آن را بکشد.

خوشبختانه ، ما تصمیم به بهبود آن می گیریم.

کار با تیم فوق العاده در NodeBB (به هر حال بسیار توصیه می شود) ، ما سریعاً پرسش و پاسخ جدیدی را با استفاده از پایگاه داده موجود خود ، اما با فناوری کاملاً مدرن در جلو و پشت سر هم راه اندازی کردیم.

چرا این مهاجرت چالش برانگیز بود

ما در محدودیت های شدید زمانی قرار داشتیمبه آنچه معمولاً ممکن است ماه ها طول بکشد ، باید در چند هفته انجام دهیم. این امر چالش های منحصر به فردی را از دیدگاه SEO ارائه می دهد.

بزرگترین چالش؟ کل ساختار URL ما باید تغییر کند. (اگر زمان بیشتری داشتیم ، می توانستیم از این کار جلوگیری کنیم ، اما این یک لوکس بود که نداشتیم.)

این بدان معناست که ما نیاز به انتقال هزاران آدرس اینترنتی داریم که شبیه به این است:

مهاجرت نیز شامل می شود همه مشخصات کاربر Moz ، که در صدها هزاربه صادقانه بگویم ، اکثر نمایه های کاربر در واقع فهرست بندی نشده اند.

صرف نظر از این ، این یک مهاجرت بزرگ بود!

پرچم قرمز احتمالی دیگر این بود که بیشتر پرسش و پاسخ از رندرینگ سمت مشتری استفاده می کند-که بهترین عمل سئو محسوب نمی شود! ما می توانستیم راه حلی برای رندرینگ سمت سرور پیاده سازی کنیم ، اما باز هم ، ما به سادگی وقت نداشتیم. ما نگران بودیم که Google در ارائه محتوا دچار مشکل شود و این ممکن است رتبه های ما را کاهش دهد (در مورد این بعداً بیشتر.)

چگونه مهاجرت را اجرا کردیم

برای از بین بردن این مهاجرت بزرگ در حالی که خطر از دست دادن ترافیک را به حداقل می رسانیم ، ما بهترین شیوه های اصلی مهاجرت سایت SEO را همراه با چند مورد اضافی “ویژه” برای افزایش بیشتر ، دنبال کردیم.

1. 301 نقشه برداری تغییر مسیر

به بیان ساده ، نحوه پیاده سازی تغییر مسیرهای 301 شما یا باعث ایجاد یا شکستن اجرای مهاجرت شما می شود.

برای ما ، این در واقع ساده ترین و ساده ترین قسمت کار بود ، زیرا ما تجربه زیادی در مورد مهاجرت سایت داریم! (آیا کسی seomoz.org را به خاطر می آورد؟)

 1. ما لیستی از هر URL و مسیر URL ممکن ایجاد کردیم. شگفت انگیز است که ممکن است تعداد زیادی آدرس و الگو را از دست بدهید. یک خزنده خوب برای کمک به این امر ضروری است تا مطمئن شوید چیزی را فراموش نکنید. برای Moz ، ما توانستیم این کار را با داده های Google Analytics ، Search Console و خزیدن سایت Moz Pro خود انجام دهیم.
 2. ما هر URL را بر روی URL مربوطه در پلتفرم جدید NodeBB نگاشت کردیم. در حالی که موارد زیادی را پیدا کردیم ، این نسبتاً ساده بود.
 3. ما مطمئن شدیم که همه چیز را از طریق 301. تغییر مسیر می دهیم. این مهم است زیرا بسیاری از سیستم عامل ها و توسعه دهندگان ممکن است به طور پیش فرض از 302 استفاده کنند. در حالی که گوگل به ما گفته است که آنها PageRank را به طور مساوی از طریق 302s و 301s عبور می دهند ، گوگل همچنین نشان داده است که 301s یک سیگنال مقدس سازی قوی تربه

هنگام صحبت از مقدس سازی ، ما همچنین با استفاده از پلت فرم NodeBB خزیدن ساختارهای URL جدید را انجام دادیم. در مواردی که مسیرهای URL را پیدا کردیم که با الگوهای قدیمی ما مطابقت نداشت یا تصور می کردیم خارجی هستند ، تیم NodeBB توانست به راحتی الگوهای مقدس سازی را برای جلوگیری از ایندکس شدن بیش از حد آدرس های اینترنتی Google ایجاد کند.

2. حداکثر مدیریت نقشه سایت

بخش کلیدی استراتژی مهاجرت ما مدیریت نقشه سایت بود. این شامل دو مرحله بود:

1. آدرس های اینترنتی قدیمی: ما قبلاً نقشه سایت همه URL های قدیمی را در محل خود داشتیم. نکته مهم این است که ما این نقشه های سایت را زنده نگه داشته و در Search Console ثبت کرده ایم. به این ترتیب ، Google به خزیدن آدرس های قدیمی و “مشاهده” تغییر مسیرها ادامه می دهد.

اغلب ، مدیران وب سایت اشتباه می کنند که نقشه های سایت را خیلی زود حذف می کنند ، که ممکن است باعث کاهش سرعت خزیدن توسط Google شود. این بدان معناست که ممکن است مدت زمان بیشتری برای پردازش تغییرمسیرهای گوگل طول بکشد.

نقشه های سایت تضمین کاملی نیست که گوگل از همه نشانی های اینترنتی قدیمی شما دیدن کند ، اما یک راهنمایی ارائه می دهد. در واقع ، ما هنوز چندین هزار آدرس اینترنتی پس از چند ماه داشتیم که هنوز گوگل به آنها مراجعه نکرده بود ، حتی با وجود نقشه های سایت. صرف نظر از این ، بدون نقشه سایت نشانی اینترنتی اینترنتی قدیمی ، این مسئله می تواند بسیار بیشتر طول بکشد.

2. آدرس های اینترنتی جدید: نقشه های قدیمی سایت ما در لیست 50،000 هرکدام – حداکثر مجاز توسط Google – گروه بندی شد. در انجمن SEO پیشنهادی وجود دارد که می گوید URL ها را به نقشه های سایت کوچکتر گروه بندی کنید در واقع می تواند کارایی خزیدن را بهبود بخشد.

خوشبختانه NodeBB به ما اجازه ساخت نقشه های کوچکتر به صورت پیش فرض را داد ، بنابراین این دقیقاً همان کاری است که ما انجام دادیم. به جای 2-3 نقشه سایت با ده ها هزار آدرس اینترنتی ، ما اکنون داشتیم 130 نقشه سایت XML جداگانه، معمولاً هر کدام بیش از 500 آدرس اینترنتی ندارند.

3. پاکسازی هرزنامه ها + شکاف ها

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، پرسش و پاسخ قدیمی تمام شده بود 60،000 پست جداگانه بیش از 10 سال ساخته شده است

به ناچار تعدادی از این پست ها کیفیت بسیار پایینی داشتند. ما گمان می کردیم که کیفیت پایین پست ها ، به همراه تجربه کاربری ضعیف ، باعث می شود گوگل رتبه پایین تری را برای ما ایجاد کند.

باز هم ، محدودیت های زمانی به این معناست که ما نمی توانیم ممیزی کامل هرس محتوا را انجام دهیم. خوشبختانه NodeBB دوباره نجات یافت (این به نظر می رسد تبلیغاتی است-قسم می خورم که اینطور نیست!) و تمام 60،000 پست را از طریق افزونه اسپم خود اجرا کرد تا بدیهی ترین و کم کیفیت ترین متخلفان را حذف کند.

در کل ، ما بیش از 10 هزار پست را حذف کردیم.

ما این نشانی های اینترنتی را تغییر مسیر ندادیم و پس از مهاجرت به آنها اجازه 404 را دادیم. انگار کسی دلش برای آنها تنگ نشده بود.

FYI: یکی دیگر از منابع عالی در زمینه هرس محتوا است این وبینار عالی با برنارد هوانگ ، سوگانتان مهانادسان و اندی چادویک.

4. پیوند داخلی بهتر و تجربه کاربری

با وجود اینکه ما بر روی یک محتوا و طراحی اصلی کار می کردیم ، مهاجرت فرصتی عالی برای بهبود تجربه کاربر ارائه کرد. برای انجام این کار ، ما دو تغییر کوچک در UX کلی انجام دادیم:

 1. آرد سوخاری در سراسر برنامه اضافه شده است
 2. “س questionsالات مرتبط” بسیار مرتبط در نوار کناری اضافه شده است

پرسش و پاسخ قدیمی هیچ یک از این ویژگی ها را نداشت. کاربرانی که به س questionالی رسیدند ، هیچ گزینه ای برای بررسی س questionsالات دیگر نداشتند. در نتیجه ، ما سالها با نرخ پرش ناامیدکننده بالا و معیارهای ضعیف تعامل با سایت روبرو شدیم.

نتایج: قبل و بعد از مهاجرت

صادقانه بگویم ، من هرگز مهاجرتی به این شکل ندیده ام. با انجام بسیاری از مهاجرت ها ، تمام تلاش خود را کردم تا همه را برای محتمل ترین سناریو آماده کنم: برای کاهش 15 تا 30 درصدی ترافیک به مدت 1 تا 3 ماه آماده باشید ، در حالی که گوگل همه نشانی های اینترنتی را پردازش می کند.

در حقیقت ، حتی چیزی نزدیک به آن اتفاق نیفتاد.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید ، ما در واقع شاهد افزایش ترافیک بودیم ، تقریباً از روز اول شروع شد.

در واقع ، در دو ماه پس از مهاجرت ، ترافیک ارگانیک گوگل به صفحات پرسش و پاسخ افزایش یافت نزدیک به 19 درصد افزایش یافته است در مقایسه با ترافیک سایر صفحات

چه چیزی باعث این افزایش سریع در ترافیک شد؟ آیا بهبود پوشش نقشه سایت ، پیوند داخلی بهتر یا چیز دیگری بود؟

ما به سادگی نمی دانیم ، اما یک اشاره داریم.

به محض اینکه پرسش و پاسخ جدید را راه اندازی کردیم ، شماره های نامزدی از پشت بام به تصویر کشیده شد:

 • زمان بیشتر در محل
 • نرخ پرش پایین تر
 • تعداد صفحات بیشتر در هر جلسه

به طور خلاصه ، به نظر می رسید که کاربران هستند بسیار شادتر و مشغول تر با تجربه جدید

آیا بهبود تعامل کاربر می تواند به رتبه بندی کمک کند؟

باز هم ، ما نمی دانیم. گوگل نسبت به نحوه استفاده یا عدم استفاده از سیگنال های کلیک کاربر برای رتبه بندی تردید دارد ، اما ما شبهات خود را داریم.

حرکت به سوی آینده

ما همچنان به بهبود تجربه پرسش و پاسخ ادامه می دهیم. مهمتر از همه ، ما در حال اولویت بندی بهبود سرعت هستیم ، به ویژه با توجه به کار Google در Core Web Vitals.

صرف نظر از این ، این قطعاً یک مهاجرت دلپذیر بود که در آن ما شاهد کاهش ترافیک نبودیم – حتی برای یک روز!

شاید اگر تجربه کاربری ، معماری سایت و بهترین شیوه های SEO خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید ، مهاجرت در واقع منجر به یک پیروزی خالص سریع شود.

Source link

Share This Story, Choose Your Platform!