چت بات ها در سال های اخیر به یک ابزار فزاینده برای مشاغل تبدیل شده اند. از ارائه اطلاعات عمیق برای مشتریان گرفته تا محتوای بازاریابی ارزشمند ، چت بات ها در وب سایت های شرکت و سایر کانال های متعلق به تعدادی عملکرد دارند.

اما بسیاری از مشاغل هنوز می خواهند بدانند که آیا ارزش صحبت کردن در مورد چت بات ها وجود دارد یا خیر. آیا ROI چت باتی که دریافت می کنند ارزشش را دارد؟

پاسخ یک بله یا خیر ساده نیست. چت بات ها می توانند اشکال مختلف ، سطح پیچیدگی هوش مصنوعی و نگهداری مورد نیاز را به خود بگیرند.

برای به دست آوردن یک ارزیابی دقیق از ROI چت بات ، با بررسی موارد اصلی استفاده و عوامل قیمت گذاری شروع کنید. برای به دست آوردن بیشترین ارزش از چت بات در بودجه خود ، باید بدانید که چرا روی یکی از آنها سرمایه گذاری می کنید و هزینه های معمول این فناوری است. از آنجا ، ما به شما کمک می کنیم ROI ربات چت خود را محاسبه کنید.

ابتدا نیاز خود به Chatbot را تعیین کنید

برای اینکه چت بات شما یک سرمایه گذاری موفق تر باشد ، مهم است که رویکردی آینده نگر داشته باشید. درک روشنی از علت نیاز به چت بات برای تعیین نحوه سرمایه گذاری در این فناوری دارید.

بر اساس مورد استفاده و رشد کسب و کار ، میزان سرعت نیاز به چت بات را ارزیابی کنید. ممکن است به این نتیجه برسید که نیازی به سرمایه گذاری بلافاصله در یک چت بات ندارید ، اما این چیزی است که در شش ماه به آن نیاز دارید. زمانی را برای بررسی گزینه های مختلف chatbot اختصاص دهید تا از جستجوی عجولانه و لحظه آخری در مواقعی که کسب و کار شما به ابزار نیاز دارد ، جلوگیری کنید.

همچنین باید در مورد نوع چت بات مناسب برای کسب و کار خود تصمیم بگیرید. شاید به یک چت بات ساده خدمات مشتری نیاز دارید تا تعداد بلیط های پشتیبانی ورودی را کاهش دهد. یا شاید شما به دنبال یک چت بات بازاریابی پیچیده و فروش هستید که در جذب مشتری تخصص دارد.

هیچ پاسخ اشتباهی وجود ندارد – این فقط به بزرگترین نیازهایی که شما به عنوان یک کسب و کار دارید بستگی دارد و اینکه چگونه یک چت بات می تواند این شکاف ها را پر کند.

کاری که چت بات می تواند برای شما انجام دهد

به طور کلی دو نوع چت بات وجود دارد که اکثر مشاغل از آنها استفاده می کنند: چت بات های بازاریابی و چت بات های خدمات مشتری.

آ چت بات بازاریابی همه چیز در مورد کمک به جذب مشتری و در نهایت فروش است. بهترین و درخشان ترین ربات های چت به مشتریان آینده نگر و بازگشتی کمک می کند تا محصولات خود را هدایت کنند ، آنچه برای آنها مناسب است را تشخیص داده و امتیازات لازم را دریافت کنند. ربات های چت بازاریابی با کمک به کاربران در یافتن اطلاعات محصول مورد نظر خود و رزرو تماس های نمایشی با تیم فروش شما می توانند به تقویت سرنخ کمک کنند.

شروع ردیابی با یک چت بات بازاریابی می تواند راه خوبی برای اثبات ROI ربات چت باشد ، در صورتی که از ردیابی مناسبی برای تعیین اینکه چه زمانی چت بات مسئول تبدیل مشتری یا تبدیل کمک شده است ، استفاده کنید.

آ چت بات خدمات مشتری به طور کلی به تعدادی از سوالات متداول و در عین حال ساده پاسخ می دهد. در بسیاری از موارد ، این نوع چت بات ها بر اساس چارچوب های این یا آن ساخته می شوند که فقط به شما امکان می دهد یکی از چند پاسخ از پیش تعیین شده مختلف را انتخاب کنید. آنها شامل سوالات متداول و داده های مشتری برای کمک به حل درخواستهای ساده و کاهش فشار از نمایندگان مشتری زنده که با پهنای باند دست و پنجه نرم می کنند ، می شوند.

شروع با چت بات خدمات مشتری نیز می تواند راه خوبی برای ارائه ROI چت بات باشد ، اگرچه باید با دقت تمام میزان زمان صرفه جویی چت بات تیم پشتیبانی شما و نحوه تبدیل آن زمان به پول ذخیره شده برای کسب و کار شما را اندازه گیری کنید.

هزینه ایجاد Chatbot شما

میزان سرمایه گذاری شما در یک چت بات بستگی به نحوه برخورد شما با ایجاد چت بات دارد. برخی از شرکت ها تصمیم می گیرند چت بات خود را به صورت داخلی اجرا کنند ، در حالی که برخی دیگر تصمیم می گیرند با یک آژانس چت بات با خدمات کامل کار کنند.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که بسته به چارچوب مورد استفاده و میزان هوشمند بودن چت بات ، طیف وسیعی از محدوده های مختلف هزینه وجود دارد.

توسعه داخلی

اگر قصد دارید مسیر داخلی را طی کنید ، هزینه های اولیه شما با حقوق کارکنان مرتبط خواهد بود. شما به یک توسعه دهنده واجد شرایط با تجربه ساختن چت نیاز دارید. آنها باید با تیم بازاریابی یا خدمات مشتری شما یا طراح مکالمه اختصاصی بنشینند تا همه موارد مهمی را که چت بات باید شامل شود تعیین کنند.

همچنین قبل از اجرای مستقیم chatbot باید یک دوره آزمایشی در نظر گرفته شود. توسعه دهنده داخلی چت بابت شما نیاز به صرف زمان برای اصلاح پاسخ ها و کمک به کارکنان جهت آشنایی دارد. همچنین زمانی که توسعه دهنده و طراح مکالمه شما صرف بهبود ربات چت در طول زمان می کند ، مورد بررسی قرار می گیرد. زمان مورد نیاز برای این امر بستگی به این دارد که تجربه مشتری چت بات برای کسب و کار شما چقدر مهم است و اینکه به مرور زمان چه قابلیت هایی به چت بات اضافه می شود.

توسعه آژانس

هزینه متوسط ​​برای راه اندازی chatbot در سطح نمایندگی می تواند بین 500 تا 2500 دلار تجارت شما را اداره کند. متأسفانه هزینه های نگهداری ماهانه می تواند به سرعت افزایش یابد و به طور متوسط ​​50 تا 5000 دلار در ماه باشد. این طیف بسیار گسترده ای است ، اما می توانید انتظار داشته باشید که هرچه بیشتر چت بات شما پیشرفته تر باشد ، در بالاترین سطح آن طیف بپردازید.

البته ، آنچه در ازای راه اندازی و هزینه های ماهانه نگهداری مربوط به یک آژانس دریافت می کنید ، آرامش بیشتری دارد. آژانس به همه مسائل مربوط به چت بات رسیدگی می کند و گزارشات منظم عملکرد چت بات را به اشتراک می گذارند. اگر مشکلی در چت بات شما پیش آمد ، نگران نباشید و یک توسعه دهنده را به راه اندازی و نگهداری یک ربات اختصاص دهید.

از آنجایی که آژانس های چت بات زنده هستند و از ربات های چت تنفس می کنند ، آنها برای رسیدگی به درخواست های پیشرفته نیز مجهز هستند. اگر می خواهید چت بات خود را از نظر پیچیده تر کنید پردازش زبان طبیعی (NLP)، یک آژانس از منابع لازم برای انجام این کار سریعتر از یک کارمند داخلی برخوردار خواهد بود.

نحوه محاسبه بازده سرمایه گذاری Chatbot

اکنون که چت بات مورد نظر خود را در اختیار دارید و برخی از هزینه های مربوط به آن را درک کرده اید ، وقت آن است که دریابید آیا این پول آن چیزی را که شما امیدوار بودید به دست می آورد یا خیر.

آزمایشگاه های مانترا روشی آسان و م toثر برای محاسبه ROI چت بات ارائه کرده است. آنها از دو منظر به محاسبه نزدیک می شوند: هزینه توسعه یکبار مصرف و هزینه نگهداری ماهانه مکرر.

ROI Chatbot در ماه اول (شامل هزینه نصب ربات):

ROI = (سود ماهانه از طریق ربات – هزینه نصب – هزینه نگهداری ماهانه)/(هزینه نصب + هزینه نگهداری ماهانه)

ROI Chatbot پس از ماه اول (بدون احتساب هزینه نصب ربات):

ROI = (سود ماهانه از طریق ربات – هزینه نگهداری ماهانه)/(هزینه نگهداری ماهانه)

برای درک همه قطعات فرمول ، در اینجا مختصری از معنی هر قطعه آمده است:

  • به دست آوردن از طریق ربات: مجموع پس اندازهای مالی که از طریق چت بات دریافت کرده اید
  • هزینه نصب: هزینه نرم افزار و توسعه اولیه chatbot
  • هزینه نگهداری: هرگونه هزینه ماهانه مکرر مرتبط با چت بات شما

این محاسبه ROI چت بات می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا بازده مالی بیشتری را که از چت بات خود دریافت می کنید درک کند. اگر می خواهید دید کلی تری از عملکرد داشته باشید ، نگاه عمیق تری به چت بات بازاریابی و خدمات مشتری داشته باشید. موارد استفاده از chatbotبه

ROI چت بازاریابی بازاریابی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، هدف اصلی چت بات بازاریابی جذب مشتری است. از این نظر ، آنها به عنوان یک ابزار قدرتمند تولید سرب عمل می کنند. مهمترین KPI هایی که باید برای سنجش عملکرد (که بر ROI چت بات تأثیر می گذارد) ایجاد سرنخ است. پیگیری کنید که تعداد زیادی از سرنخ های ایجاد شده در chatbot در نهایت در یک بازه زمانی خرید انجام می دهند و از آن به عنوان سود مالی خود استفاده کنید.

رانش وضعیت بازاریابی محاوره ای 2020 گزارش حتی نشان داد که 55 درصد از شرکت هایی که از راه حل بازاریابی محاوره ای استفاده می کنند (مانند چت بات) در نتیجه امتیازات بالاتری دریافت کرده اند. هرچه هدایت باکیفیت بیشتری از چت ربات شما به ارمغان بیاورد ، ROI شما نیز بیشتر خواهد بود ، زیرا این افراد احتمال بیشتری برای خرید دارند.

ROI خدمات چت بات خدمات به مشتریان

برای محاسبه ROI چت بات برای خدمات مشتری ، بررسی کنید که کارکنان شما چقدر زمان برای پاسخگویی به س questionsالاتی که ربات چت شما به آنها پاسخ داده است اختصاص داده اند. محاسبه کنید چقدر طول می کشد تا تکرارهای زنده مشکلات را حل کرده و کارهایی را که چت بات شما در یک دوره زمانی انجام داده است انجام دهد. سپس می توانید بر اساس حقوق و دستمزد شرکت خود را چقدر محاسبه کنید. این میزان از هزینه کار شما پس انداز کرده است.

نرخ بازگشت سرمایه Chatbot بیش از یک دلار است

در اصل ، ROI chatbot این است که چقدر سرمایه گذاری کسب و کار شما به دست می آورد. اما در واقعیت ، چندین عامل مختلف وجود دارد که سرمایه گذاری را ارزشمند می کند ، اما تعیین آنها دشوار است. برای درک بهتر اینکه چگونه بازاریابی محاوره ای می تواند به تجارت شما دامن بزند ، به اینجا سر بزنید تا بیشتر بدانیدبه


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!