نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

در قسمت امروز وایت برد جمعه ، تام کپر ، متخصص سئو خود Moz ، در مورد فرصت استفاده نشده ترافیک ارگانیک که Google Discover است صحبت می کند.

عکس تخته سفید با نکاتی برای رتبه بندی در Google Discover.
روی تصویر تخته سفید بالا کلیک کنید تا نسخه بزرگتری در برگه جدید باز شود!

رونویسی ویدئو

جمعه مبارک ، طرفداران Moz ، و موضوع امروز Google Discover خواهد بود.

در حال حاضر این یک فرصت بزرگ است که فکر می کنم بسیاری از سایت ها در آن خوابیده اند. حدود سه سال است که خارج شده است ، و سایتهایی که آن را جدی می گیرند ، اخیراً چند مورد را دیده ام که در حال حاضر از Google Discover بیشتر از سایتهای ارگانیک ترافیک دریافت می کنند.

Google Discover چیست؟

بنابراین امیدوارم به شما این ایده را بدهد که چه چیزی را از دست می دهید. اما در صورتی که به نوعی زیر صخره زندگی کرده اید ، کاملاً از این امر غافل شده اید ، این همان چیزی است که Google Discover نشان می دهد.

تصویری دست ساز از فهرست Google Discover.

این چیزی است که به نظر می رسد. بنابراین اساساً ، اگر برنامه Google را در Android یا iOS باز کنید ، خواهید دید ، بله ، یک نوار جستجو وجود دارد که معمولاً با Google انتظار دارید ، اما همچنین اگر به پایین بروید ، به طور پیش فرض حداقل این وجود دارد لیست مقالات توصیه شده ، بسیار شخصی.

می توانید به صورت بی نهایت حرکت کنید. آنها بر اساس علایق شما و چیزی است که گوگل در گذشته شما را در جستجوی آن می دیدید. همه آنها مقاله هستند این تجارت الکترونیکی یا چیزی شبیه به آن در بیشتر موارد نیست.

نحوه برجسته شدن

حالا من قصد دارم کمی در مورد آنچه شما باید انجام دهید تا در اینجا برجسته شوید صحبت کنم. نمایه سازی ، در سطح پایه ، مانند ارگانیک معمولی Google عمل می کند.

هیچ نوع فرآیند خاصی مانند آنچه در Google News یا مواردی از این قبیل مشاهده می کنید وجود ندارد. اما چند الزام سخت وجود دارد که شما به آنها نیاز خواهید داشت ، و همچنین چند نوع افسانه وجود دارد که من در مورد آنها صحبت خواهم کرد.

1. نشانه گذاری طرحواره

در حال حاضر اولین نیاز سخت و بزرگ که به طور همه جا دیده ام ، نشانه گذاری طرح واره است. بنابراین در فید Google Discover من ، همه چیزهایی که به من توصیه شده است یا به عنوان طرحواره در مقاله یا طرح در مقاله خبری مشخص شده است. وقتی به تجزیه و تحلیل سایتهایی که به آنها دسترسی دارم و آنچه در Google Discover نشان داده می شوند نگاه می کنم ، یکسان است. همه اینها یا نشانه گذاری مقاله یا مقاله است.

در حال حاضر ممکن است این امکان وجود داشته باشد که مردم با دستور العمل ها یا چیزی شبیه به آن موفق شوند و من آن را ندیده ام. اما قطعاً نوعی نشانه گذاری طرحواره در اینجا مورد نیاز است.

2. موضوعات بدون ابهام و گسترده

در حال حاضر ، نوعی از موضوعات بسیار سنگین وجود دارد ، همانطور که من می گویم ، و مواردی که افراد براساس علایق خود و غیره به آنها توصیه می شود. این تا آنجا که می توانم بگویم به طرز شگفت انگیزی نامحسوس است یا اگر به الگوریتم ارگانیک گوگل عادت کرده اید و چقدر پیچیده است ، حداقل شگفت آور است.

بنابراین اساساً Google در مورد موضوعات وسیعی از موضوعات مورد علاقه شما بسیار تأکید می کند ، و سایتهایی که من آنها را خوب دیده ام و مقالاتی که آنها را خوب دیده ام در مورد یکی از این موضوعات گسترده بی ابهام هستند. به

به عنوان مثال ، وبلاگ Moz در Google Discover بسیار خوب عمل می کند. من فکر می کنم دلیلش این است که در مورد SEO بسیار واضح است و توصیه مقاله ای در وبلاگ Moz به کسی که به SEO علاقه دارد توصیه نمی شود. به طور مشابه ، در برخی از سایتها مقالاتی که دیدم بسیار خوب عمل می کنند ، مواردی هستند که به طور واضح ذکر شده اند و به وضوح در مورد افراد مشهور یا مارک خودرو یا موضوعات گسترده دیگری مانند این هستند. بنابراین به نظر می رسد این نوع موضوع بدون ابهام بسیار مهم است.

3. ارزش کلیک

شرط بعدی بیشتر چیزی است که ممکن است با آن آشنا باشید اگر برای YouTube ، Twitter یا Facebook یا مواردی از این قبیل بهینه سازی کرده اید ، و این قابلیت کلیک کردن است. و اگر بخواهم صادق باشم ، متأسفم که می گویم نوعی کلیکی بودن است. مقالاتی که در Google Discover بهترین عملکرد را دارند مواردی هستند که به نوعی در عنوان عنوانی مفید اشاره می کنند اما آن را فاش نمی کنند. بنابراین آنها واقعاً آن کلیک را ترسیم می کنند و به نظر می رسد واقعاً پاداش آن را می دهد.

اکنون شایان ذکر است که این عنوان ذکر شود. این یک برچسب عنوان نیست ، همانطور که ممکن است از SEO استفاده کرده باشید ، و همچنین عنوان Open Graph نیست ، همانطور که ممکن است از بهینه سازی رسانه های اجتماعی استفاده کرده باشید. این بخشی از نشانه گذاری طرح است. تیتر آن آنجاست. این باید بیش از 110 نویسه باشد. در حالت ایده آل بسیار نزدیک به آن است. این تصویر هم هست این تصویر باید 1200 پیکسل عرض داشته باشد و دوباره در آن نشانه گذاری طرح اشاره شده است. باز هم ، این می تواند راه بسیار مهمی برای ترسیم آن کلیک باشد.

4. سرعت

آخرین نوع نیاز بزرگ که متوجه آن شدم سرعت است.

به نظر می رسد برای Google Discover بسیار مهمتر از آن است که صفحات گوگل دارای صفحات بارگذاری سریع باشند ، به حدی که من بسیاری از مردم را در آنجا ادعا کرده ام که AMP یک نیاز سخت است.

اسطوره های Google Discover

اکنون به نوعی وارد بخش اسطوره ها یا افسانه های شهری می شویم.

1. AMP

قطعاً AMP برای Google Discover یک الزام سخت نیست.

سایتهایی وجود دارد که بدون AMP بسیار خوب عمل می کنند ، حتی سایتهای کوچکتر و کمتر شناخته شده بدون AMP بسیار خوب عمل می کنند. اما شما باید خیلی سریع عمل کنید. بنابراین من می توانم ببینم چگونه مردم به این ایده می رسند ، و مطمئناً اگر در Google Discover خود بگردید ، احتمالاً صفحات AMP زیادی خواهید دید. اما قطعاً یک الزام نیست. در واقع حتی برخی از سایتها با صفحات کندتر خوب کار می کنند ، اما آنها بیشتر در خانه خود یک نام خانوادگی یا مارک های معتبر هستند ، که احتمالاً جبران می کند.

2. ایجاد پیوند

من فکر می کنم این چیزی است که مردم را به فکر این افسانه بعدی می اندازد ، این است که من بسیاری از مردم را توصیه می کنم که باید به منظور استفاده از Google Discover پیوند ایجاد کنید. شاید این کمک کند. اما در مقایسه با محصولات ارگانیک ، من سایت های DA 20 را دیده ام که از طریق Google Discover ترافیک روزانه شش رقمی بسیار خوب انجام می دهند. قطعاً داشتن مقدار قابل توجهی پیوند سخت نیست.

بنابراین شاید کمک کند ، یا شاید راه های دیگری وجود داشته باشد که گوگل در اینجا برند را اندازه گیری می کند ، اما این چیزی نیست که من برای شروع Google Discover روی آن تمرکز کنم.

3. نمودار دانش

آخرین اسطوره ای که من دیدم این است که فکر می کنم به این دلیل است که در اوایل Google Discover شما می توانید سایتها یا مارکهای خاصی را در صورتی که در نمودار دانش نشان داده شده دنبال کنید ، و سپس ظاهراً محتوای بیشتری از آن سایت خواهید دید.

این دیگر امکان پذیر نیست. اما در هر صورت ، همانطور که می گویم ، من سایت هایی را دیدم که بسیار خوب عمل می کنند که نه تنها پیوندهای بسیار کمی دارند ، بلکه به عنوان یک نام تجاری یا به عنوان یک سایت یا به عنوان یک نهاد نیز در نمودار دانش نیستند. بنابراین آنچه من فکر می کنم احتمالاً در تلاش است تا نام تجاری شما در نمودار دانش نشان داده شود و احتمالاً مارک شما در حال حاضر در نمودار دانش شناخته شده است.

این قطعاً چیزی نیست که برای شما بسیار سخت باشد تا بتوانید بسیار خوب در Google Discover اجرا کنید.

سنجش موفقیت در Google Discover

اکنون گام بعدی که احتمالاً می خواهید در مورد آن فکر کنید این است که در واقع چگونه پیش می روید ، هنگامی که برای Google Discover بهینه سازی می کنید ، چگونه میزان عملکرد خود را اندازه گیری می کنید تا بتوانید مرتباً آن را تکرار کنید و بهتر کردن.

حالا متأسفانه اینجا کمی آشفته است. دقیق ترین منبع داده ای که می خواهید داشته باشید کنسول جستجوی Google است. مشابه Google News ، اگر اصلاً ترافیک Google Discover دارید ، این برگه اضافی در کنسول جستجوی Google ظاهر می شود که ترافیک Discover خود را جدا از ترافیک جستجوی وب شما یا ترافیک Google News شما نشان می دهد. که

مجدداً ، Google News تنها در صورتی ظاهر می شود که ترافیک Google News را دریافت کنید. بدیهی است ، داده های Search Console ایده آل نیستند. محدودیت هایی دارد. این با داده های کانال های دیگر شما مرتبط نیست. این با داده های تبدیل شما یا تجزیه و تحلیل سایت شما مرتبط نیست. اما اگر می خواهید این مورد را در چیزی مانند Google Analytics اشکال زدایی کنید ، بسیار آشفته است.

بنابراین وقتی مقاله هایی را پیدا کردم که طبق کنسول جستجوی Google فقط ترافیک Discover را دریافت می کردند ، هیچ ترافیکی در جستجوی وب وجود نداشت ، فقط ترافیک Discover را دریافت می کردند ، و سپس به نحوه ترافیک Discover در Analytics نگاه می کنم. متاسفانه بسیار گسترده شده است

قبلاً راه هایی برای ثبت این موضوع از طریق اشتباه تایپی در ارجاعی که Google Discover ارسال می کرد وجود داشت. متأسفانه ، دیگر اینطور نیست. بنابراین آنچه شما تمایل دارید مشاهده کنید این است که ترافیک Google Discover بیشتر به صورت ارگانیک Google ظاهر می شود ، به نوعی با سایر داده های ارگانیک شما ترکیب شده است. سپس یک قسمت خوب از آن ، در تجربه من حدود 17 ، به صورت مستقیم ظاهر می شود.

بنابراین 15 تا 20 درصد. هفده احتمالاً بیش از حد دقیق است. سپس یک تکه کوچک خواهید داشت که به عنوان این ترافیک ارجاع googleapis.com ظاهر می شود. حال اگر با ارجاع googleapis.com به عنوان منبع و رسانه چیزی دریافت می کنید ، مطمئناً از ترافیک Discover برخوردار خواهید شد ، اما این بسیار بیشتر از آن چیزی است که از این برش سبز فکر می کنید. این فقط نوعی نوک کوه یخ است.

بنابراین امیدوارم همه این موارد مفید واقع شده باشد. اگر می توانید نکات خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و من را تگ کنید یا Moz را تگ کنید ، خوشحال می شوم بدانم. این منطقه ای است که من فکر می کنم در حال حاضر نسبتاً کمی توسط SEO ها و صنعت مورد بررسی قرار گرفته است. بنابراین بله ، من دوست دارم ببینم دیگران چه می کنند و برای آنها چه کار می کند. بسیار از شما متشکرم.

رونویسی ویدئو توسط Speechpad.com


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!