ضرروت امنیت وب سایت  !

به عنوان یک صاحب کسب و کار، حفاظت از اطلاعات شخصی و مشتری و تضمین امنیت وب سایت  باید یکی از اولویت های روزانه شما باشد.

در حالی که ممکن است باور داشته باشید که تنها شرکت های بزرگ ،در معرض خطر هک شدن قرار دارند، حقیقت این است که تعداد حملات سایبری به کسب و کارهای کوچک آنلاین، شدت یافته است.

در حقیقت، 43 درصد از حملات سایبری به طور مستقیم شرکت های کوچک را هدف قرار می دهند.

متاسفانه، تعداد کمی از صاحبان کسب و کار آنلاین اهمیت امنیت وب سایت یا تأثیرات آن را درک کرده اند. در نتیجه، این صاحبان کسب و کار اقدامی جهت امنیت وب سایت انجام نمی دهند.

به همین دلیل مهم است که پیامدهای هک شدن را درک کنید تا بتوانید انگیزه ای برای اقدام و امنیت وب سایت خود در برابر حملات اینترنتی داشته باشید.

چگونه هکر ها اقدام به هک وب سایت شما میکنند؟

برای درک چگونگی هک وب سایت کسب و کار شما تاثیر می گذارد، ابتدا باید بدانید که کدام روش هک کردن مهاجمان بیشتر احتمال دارد در برابر شما استفاده شود.

حمله BRUTE FORCE

رایج ترین حمله هکر ها که جهت هک وب سایت مورد استفاده قرار میگیرد، حمله ای که احتمالا در برابر وب سایت شما مورد استفاده قرار می گیرد، این حمله که  “BRUTE FORCE” نامیده می شود و به این شکل است که مهاجم از نرم افزار هک کردن یا اسکریپت های مخرب استفاده می کند تا رمز عبور خود را بارها و بارها حدس بزنند تا بتوانند آن را شناسایی و دسترسی پیدا کنند.

 هک وب سایت با حمله xss

یکی دیگر از حملات رایج برای هک وب سایت حمله XSS یا Cross Scripting است. این حمله به این شکل است که هکر یک اسکریپت مخرب را در سایت شما پس از کلیک روی یک لینک یا یک پیوست آلوده دانلود می کند. سپس هکر توانایی اضافه کردن اسکریپت خود به هر صفحه سایت شما و تغییر مسیر ترافیک ورودی به وب سایت دیگر را دارد.

هک وب سایت با تزریق کد SQL

یکی دیگر از حملات معمول برای هک وب سایت، تزریق SQL نامیده می شود و به این شکل است که یک مهاجم به منظور استفاده از پایگاه داده وب سایت شما کارکترهای غیر مجاز را به صورت هدفمند وارد میکند. سپس آنها دسترسی به رمزهای عبور، شماره کارت اعتباری، آدرس های و نامهای کاربری را میگیرند.

   پیامدهای هک وب سایت شما چیست ؟

مشکلات بسیاری وجود دارد که در صورتی که وب سایت شما هک شود مجبور به تحمل آن می شوید بعضی از آنها را در زیر بررسی میکنیم.

جعل هویت

اگر وب سایت شما هک شده باشد، اگر اطلاعات شخصی و مالی شما سرقت شود، شما یا هر مشتری دیگری می توانید قربانی سرقت هویت شوید.

در واقع، اطلاعات شخصی و مالی یکی از دلایلی است که هکر ها در تلاش برای هک وب سایت ها هستند. اغلب اوقات هکر ها بعدا با استفاده این اطلاعات به جعل هویت قربانیان و سوء استفاده از اطلاعات مالی و هویتی می پردازند.

کاهش سرعت سایت

یکی دیگر از دلایل اینکه سایبری ممکن است به وب سایت شما هک شود، ذخیره هزاران فایل از قبیل اطلاعات غیر قانونی یا موسیقی و فیلم های حجیم است.

این عمل سرعت وب سایت شما را کاهش می دهد و نه تنها موجب می شود که وب سایت شما در معرض ضعف از نظر بازدیدکنندگان قرار بگیرد، بلکه باعث می شود رتبه بندی سئو ( SEO) شما کاهش یابد.

الگوریتم هایی که گوگل برای رتبه بندی صفحات وب استفاده می کند سرعت وب سایت را در نظر می گیرد. وب سایت هایی با سرعت کمتر مجازات می شوند و درنتیجه رتبه پایین تری می گیرند.

حتی اگر از خدمات میزبانی وب با کیفیت استفاده می کنید که صفحات را فقط در دو ثانیه یا کمتر بارگذاری کند، هکرها همچنان می توانند بروی سرور ترافیک بیش از حد لود کنند تا سرعت سایت کاهش یابد و زمانی که کسی لینکی به وب سایت شما را کلیک کند به احتمال زیاد یک خطای 500 ERROR در صفحه مواجه خواهد شد . این به ناچار ترافیک را به حالت تعلیق درآورده است.

یکی از بهترین روش ها برای شناسایی وب سایت های آسیب دیده، این است که به آمار میزان مصرف منابع سرور خود نگاه کنید.
از آنجا که هک وب سایت می تواند به شدت سرعت وب سایت شما را کاهش دهد تا رتبه بندی شما در صفحه نتایج جستجو را پایین بیاورد و اطلاعات شخصی و مالی مشتریانتان را سرقت کند، می توان گفت که هک وب سایت یک آفت برای کسب و کار بد است.

دیگر وب سایت ها شما را بلاک میکنند

یکی از دلایلی که هکرها به وب سایت شما حمله می کنند این است که از آدرس IP شما برای حمله به سایر وب سایت ها بصورت هدفمند یا ارسال ایمیل های اسپم است.

هنگامی که از یک آدرس IP به طور مرتب برای حمله به وب سایت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد یا اسپم ارسال شود آن را بسادگی کشف میکنند.
برای مثال اگر شما هک شده و از آدرس IPسرورتان برای ارسال ایمیل های اسپم توسط هکرها استفاده شود، میزبان وب شما از سرور ایمیل پیدا خواهد شد و پس از آن متوجه ارسال اسپم می شوند واکانت شما را بلاک می کنند.

موارد بالا بخش کوچکی از مشکلاتی است که ممکن است با آن مواجه شوید امیدوارم با خواندن این مقاله اهمیت امنیت وب سایت را درک کنید و اقدام لازم جهت امنیت بیشتر وب سایت خود در برابر هکرها را انجام دهید.

سئوی on-page

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!