انتخاب قالب گرافیکی برای طراحی وب سایت !

مبحث ظاهر وب سایت و یا ارتباطات بصری و تصویری در طراحی وب سایت مبحث جدیدی نیست و همه با ابتدا با چالش قالب گرافیکی روبه رو می شوند در دنیای امروز هم، تصاویر با زندگی ما عجین شده اند، پس انتحاب ظاهر مناسب برای وب سایت یک امر بسیار مهم می باشد که تاثیر زیادی بر مخاطبان ما دارد.

در دنیای امروز قالب گرافیکی وب سایت در بازاریابی و مارکتینگ جایگاه بالایی دارد و توانایی مجاب کردن مشتری ها و خریداران را دارد.

اضافه بر آن کارت های ویزیت، تراکت ها، بیلبوردها در سطح شهر، بروشورها و… در بازاریابی سنتی و از طرفی دیگر بنرهای تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی که حتما آن ها را در تلگرام، اینستاگرام یا فیس بوک دیده اید و بنرهای تبلیغاتی در سایت ها و … در بازاریابی مدرن و دیجیتال، همگی از تصاویر و رنگ ها بهره می برند و در هر شرکتی گرافیک می تواند در جایگاه آن شرکت تعیین کننده باشد این قدرت گرفیک را بر انسان را نمایش می دهد.

اهمیت قالب گرافیکی وب سایت

در سایت ها قالب گرافیکی از بخش های مختلفی تشکیل می شود که میتوان از لوگو، بنرها، هدرها و اصلی ترین آنها سبک قالب به عنوان چند بخش از آنها یاد کرد. انتخاب طراحی گرافیکی و سبک قالب، مستقیما بر روی موفقیت سایت تاثیر دارد.

این سبک قالب است که معین می کند شما با کاربر در وب سایت چگونه ارتباط خواهید داشت.

در ابتدا یک گرافیک خوب باید محتوا را منظم و منسجم جلوه دهد و کاربران بدون هیچ دشواری بتوانند به آنها دسترسی داشته باشند و آن ها را مطالعه کنند.

سپس ویژگی بعدی که می تواند یک قالب گرافیکی به سایت بدهد رابط کاربری و UX یا همان تجربه کاربری خوب است. به این منظور که کاربران به راحتی با اجزای سایت ارتباط برقرار کنند و در دسترسی های خود به جاهای مختلف، دچار مشکل نشوند.

این اولین و مهم ترین قدم برای این است که سایت شما حرفه ای و قابل اعتماد به نظر بیاید و در پیشرفت کسب و کارتان جهش ایجاد کند که انتخاب شرکت برای طراحی سایت و دارای تخصص در این زمینه اهمیت بالایی دارد.

جذب کاربر و کسب درآمد بیشتر و از همه مهم تر ماندگاری آنها با کیفیت گرافیک سایت رابطه مستقیم دارد. به طور کلی می توان گفت که طراحی گرافیکی قالب سایت از 3 بخش تشکیل می شود:

  • رنگ و روانشناسی آن
  • ساختار ارائه و قرارگیری اطلاعات
  • تصاویر و اندازه و طرح آنها

طراحی ریسپانسیو قالب گرافیکی

طراحی سایت ریسپانسیو را شاید بتوان به عنوان یک ویژگی ضروری برای سایت ها نام برد تا یک قالب گرافیکی. یک وب سایت در این دوره حتما باید علاوه بر پشتیبانی از نمایشگرهای استاندارد از پلتفرم ها و دیگر نمایشگرها هم پشتیبانی کند. این طراحی به وسیله کدنویسی HTML و CSS انجام می شود. به دلیل آنکه تعداد کاربران اینترنت موبایلی از کاربران دسکتاپی بیشتر شده است، استفاده از این ویژگی و متد طراحی برای همه کاربران اینترنت ضروری می باشد.

کلام آخر ( مراحل طراحی گرافیک وب سایت ) !

طراحی قالب گرافیکی سایت یکی از مهم ترین ارکان موفقیت آن است، رعایت تناسب رنگ، هارمونی اجزا در کنار یکدیگر، زیبایی طراحی و… مواردی است که کاربر را مجذوب خود کرده و عدم رعایت آن ها کاربر را از سایت شما فراری خواهد داد.

حالا هرچقدر هم که سایت از نظر فنی قوی باشد این نهایتا کاربر است که باید سایت شما را پسندیده و از گشت و گذار در آن لذت ببرد و کاربران هم عموما به ظاهر سایت شما اهمیت ویژه ای قائل خواهند شد. لذا توصیه می کنیم در طراحی سایت خود از طراحان حرفه ای و مجرب استفاده نمایید.

طراحی قالب گرافیکی وب سایت

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!