تعریف بازاریابی دیجیتال !

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)  مجموعه فعالیت است جهت تبلیغ محصول یا خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی است. این یک تعریف  ساده از دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی است.

در واقعیت دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده تر از دیگر روش های بازاریابی در کسب و کارهای سنتی می باشد.

در این مقاله قصد داریم در مورد دیجیتال مارکتینگ، ابزارهای آن و همچنین مزیت های آن صحبت کنم. پس همرا ما باشید تا با بازاریابی دیجیتالی آشنا شوید.

در واقع در این روش بازاریابی بیشتر وابسه به رسانه های دیجیتالی مثل شبکه های اجتماعی هستیم و استفاده از شبکه های اجتماعی به نوعی به بازاریابی دیجیتالی ما کمک می کنند.

حال فرقی نمی کند بازاریابی ما در شبکه های اجتماعی به صورت رایگان یا شامل هزینه باشد.

استفاده از رسانه ها که مربوط به کسب و کار است می تواند به بازاریابی دیجیتال ما کمک کند. مثلا با استفاده از بهینه سازی سایتمان برای موتورهای جست و جو می توانیم از طریق موتورهای جست و جو و به ویژه گوگل مشتریان زیادی را با محصولات و خدمات خود آشنا کنیم.

باید توجه داشت که برخلاف تصور همگان، دیجیتال مارکتینگ مفهومی متفاوت و گسترده‌تر از بازاریابی آنلاین دارد. و کمپین های بازاریابی آنلاین لزوما در این حوزه قرار نمی گیرند. دیجیتال مارکتینگ می‌تواند آنلاین یا آفلاین انجام شود.

در دیجیتال مارکتینگ سعی بر آن است که با استفاده از ابزارهایی مثل وب سایت، ایمیل، شبکه های اجتماعی رفتار کاربران و مخاطبان تحلیل شود تا بعد از بررسی های انجام شده بتوان بیشترین بازدهی را از بازاریابی بر روی این افراد کسب کرد.

درحقیقت در دیجیتال مارکتینگ هدف اصلی فروش است البته فروش بیشتر با داشتن مخاطبان هدف گسترده تر محقق می شود در حالی که شاید در بازاریابی سنتی هیچگاه نتوانید به طیف گسترده ای از مخاطبین دست یابید.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو (SEO)

یکی از بهترین روش و کم هزینه ترین روش های ممکن برای بازاریابی دیجیتال سئو است. با بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو می توانید به راحتی و بدون هزینه اضافه جذب مخاطب داشته باشید.

این یک اصل است که سئو را با روش های دیگر تبلیغات قابل مقایسه نمی باشد.

مخاطبی که خودش به دنبال خدمات و محصولات شما می گردد مسلما بهترین مخاطب شما خواهد بود و جذب آن آسان ترین روش چون با توجه به نیازش شما را انتخاب می کند.

در این روش با بهینه سازی داخلی و خارجی سایت که شامل بهینه سازی قالب سایت، سرعت سایت، مسائل تکنیکی و تولید محتوا ی سئو شده و توزیع آن می شود، سایت خود را برای موتورهای جست و جو بهینه می کنید تا وب سایت شما زودتر از رقبایتان در معرض دید مخاطبانتان قرار بگیرد.

تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)

تبلیغات شامل هر گونه هزینه برای نمایش خدمات و محصولات شما در اینترنت برای جدب مخاطب می باشد. نمونه ای از بهترین تبلیغات اینترنتی، تبلیغات کلیکی در گوگل یا گوگل ادوردز است.

از طریق تبلیغات گوگل هر سایتی می تواندبه صفحه اول گوگل دست یابد و خیلی زود جذب مشتری کند. این روش بیشتر برایکسب کارهایی مناسب است که مشکلی بابت بوجه تبلیغاتی ندارند و خیلی سریع می خواهند نتیجه دریافت کنند.

از دیگر نمونه های تبلیغات دیجیتال تبلیغات کلیکی یا بنری در سایت های پر بازدیدمی باشد. نمونه شرکت هایی که از قدیم تا به امروز مجری چنین تبلیغاتی در دنیای مجازی بوده است شرکت صباویژن است.

مزیت های دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

امروزه نیاز هر کسب کار است که از رسانه های دیجیتال برای بازاریابی و تبلیغات کسب و کار خود استفاده کند.

با وجود رسانه های اجتماعی محبوب دیگر روش های معرفی و جستوجو تغییر یافته است. اکثرا به محتوا در شبکه های اجتماعی  یا به کامنت ها توجه می شود.
پس دقیقا به خاطر همین موضوع  است که باید از رسانه های دیجیتال استفاده شود. در واقع هر کسب و کاری برای بقا در بین رقبایش باید در رسانه های دیجیتال حضور داشته باشد. نه اینکه از آن فقط برای کمک گرفتن استفاده کند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!