سئو یا بهینه سازی وب سایت چیست؟

اولین سوالی که معمولا برای کاربران پیش می‌آید این است که: «سئو چیست؟ و چرا توجه به آن مهم است؟». می توان آن را این گونه تعریف کرد مجموعه فعالیت‌هایی که در طراحی سایت و تولید محتوا انجام می‌دهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم.

اکثر کاربران اینترنتی مطالب موردنظر خود را در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا می‌کنند. علاوه‌براین، موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که آن‌ها بدنبالش هستند. به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی، مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر نشان می‌دهد که رتبه سئو چیست و چرا باید به آن توجه کرد.

از دید بازاریابی اینترتی، «سئو و بهینه‌ سازی سایت» شامل: توسعه و ویرایش مطالب موجود در سایت، ارتباط بین کلمات کلیدی، افزایش تعداد لینک‌های ورودی، اهمیت موتورهای جستجو برای کاربران، کلمات و عبارات جستجوشده توسط کاربران و … است.

قسمت بهینه سازی  این گونه است که فردی که همه محتواها را می‌­نویسد و آن را در سایت خود قرار می‌­دهد، در حقیقت از طریق بهینه سازی محتوا و سایت را بالا می‌­برد تا موتورهای جستجو بتوانند چیزی را که می‌­بینند بفهمند و در نتیجه کاربران چیزی را که در جستجوی خود می­‌بینند دوست خواهد داشت.

  • سئو چیست؟

  • انوع سئو

  • چگونه سایت را سئو کنیم؟

  • قیمت سئو

  • هزینه یا سرمایه گذاری؟

قرارگرفتن در رتبه‌ی اول جستجوی گوگل یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد. استراتژی شما باید یک فرایند پیوسته باشد. با توسعه‌ی فناوری، موتورهای جستجو خود را با این تغییرات تطبیق می‌دهند والگوریتم‌شان را که مشخص می‌کند چگونه وبسایت‌ها رتبه‌دهی می‌شوند، تغییر می‌دهند. استراتژی سئو‌یتان را در کنترل خود داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که به‌روز است.

سئو و گوشی همراه.

موتور‌های جستجو به‌طور پیوسته درحال تکامل و تغییر الگوریتم‌هایشان هستند تا با توسعه‌ی فناوری‌های جدید همگام باشند. با گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند، تعداد افراد بیشتری جستجوی آنلاین انجام می‌دهند. گوگل متوجه شده ‌است که ترافیک ازطریق گوشی هوشمند افزایش پیدا کرده است، درنتیجه معیار جدیدی به رتبه‌دهی جستجوی آنها اضافه کرده است.

اگر وبسایت شما برای گوشی هوشمند مناسب نباشد (واکنش‌گرابودن و بهینه‌‌بودن صفحات وبسایت در گوشی‌های مختلف)، گوگل در رتبه‌بندی جستجوی خود رتبه‌ی پایین‌تری به وبسایت شما می‌دهد، اما این فقط برروی رتبه‌ی جستجو ازطریق گوشی تأثیر می‌گذارد و تأثیری بر رتبه‌ی جستجو برای دستگاه‌های غیر از گوشی همراه مانند رایانه‌های شخصی یا لپتاپ‌ها ندارد. اگر این احتمال وجود دارد که بازار هدف شما کلیدواژه‌های مدنظرتان را ازطریق گوشی جستجو می‌کنند، دانستن این نکته بسیار مهم است.

اصول بهینه سازی و یا سئو اصولی پیچیدگی بسیار زیادی دارد. مخصوصا با بیشتر شدن رقابت بین سایت ها و افزایش روشهای  سئو کلاه سیاه ( غیر اصولی ) این پیچیدگی بیشتر شده است. بنابراین اینکار باید توسط متخصص انجام شود. متاسفانه بسیاری صاحبان سایت ها با توهم اینکه اطلاعاتی از مبحث تخصصی سئو و بهینه سازی سایت دارند اقدام به خرابکاری در سایتشان میکنند که نتیجه آن چیزی به غیر از اتلاف زمان و هزینه ، شکست پروژه و تعویق پیشرفت سایت نخواهد بود.

مخصوصا اگر سایت توسط موتورهای جستجوگر مورد جریمه قرار بگیرد جبران و بازگشت انرژی بسیاری را طلب خواهد کرد. متاسفانه غالب مشتری ها پس از اینکه از اقدامات انجام شده خود در سایت نتیجه ای نمیگیرند سراغ ما می آیند

خدمات بهینه سازی جهت ارتقاء رتبه و افزایش ترافیک ارگانیک نتایج جستجو ارائه می شود. همچنین موجب اطمینان از دسترس پذیری وب سایت و افزایش شانس مکشوف شدن در نتایج موتور جستجو است. سئواینلاین ارائه دهنده خدمات سئو و بهینه سازی سایت طیف گسترده ای از پکیج ها و آپشن های سئو با تعرفه سئو یک بار پرداخت برای سایت های کوچکتر و تعهد پرداخت ماهانه به ازای عملکرد و پشتیبانی مداوم بر اساس نیاز مشتری ارائه می دهد. این خدمات شامل موارد تعریف شده در حوزه های سئو هستند اما محدود به آن ها نیستند!

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست.

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!